www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Facebook s Internet.org poskytují v Indii internet zdarma

Facebook s Internet.org poskytují v Indii internet zdarma
, , aktualita
Považujete myšlenku internetu zdarma za utopickou? Tak v tom případě vězte, že ve světě se tento trend pomalu rozmáhá. Neziskové organizace se spojily, aby internet proměnily ve věc, která je stejně přístupná jako třeba chleba nebo voda.reklama
Internet.org je seskupení mnoha technologicky vyspělých firem, organizací a expertů, jejichž cíl je přinést připojení k internetu i do míst, kde by to jinak nebylo možné. To úplně nejzajímavější na celém projektu ale je, že vše poskytují zadarmo. Základní vizí projektu je, že přístup k internetu má pouze jeden člověk ze tří, takže chtějí poskytnout tuto službu i zbylým dvěma třetinám světa.

Celé seskupení se už zaměřilo na Afriku a Latinskou Ameriku, kde připojili na síť více než 6 milionů lidí, kteří předtím připojení nebyli. Včera k tomu přibyla nově i Indie, a to v šesti tamějších státech: Tamil Nadu, Mahararashtra, Andhra Pradesh, Gujarat, Kerala a Telangana. Jeden z hlavních technologických partnerů je i Facebook. V praxi se to projevilo například tím, že sám Mark Zuckerberg byl v loňském roce v říjnu navštívit indickou vesnici, kterou teď připojili k síti.

Asi si říkáte, proč se firma Facebook do podobné aktivity vůbec zapojuje. Vysvětlení je však jednoduché. Internet.org je mobilní aplikace, která zprostředkovává až 38 základních služeb, jako je třeba předpověď počasí, zprávy, sportovní výsledky nebo vyhledávač - v případě Indie se jedná o Bing od Microsoftu. To hlavní ale je, že dokáže koncového zákazníka připojit i na Facebook. Krom samotné hlavní aplikace nabízí také Messenger.

Když se ale podíváte hlouběji, tak je zcela zřejmé, že to je jen strategický tah, protože Facebook, který se živí v podstatě reklamou na svých stránkách, si získá několik milionů potenciálních zákazníků, z čehož mu plynou další příjmy.

V širším měřítku je ale tato služba velkým pokrokem pro rozvojové země. A není to jen o přísunu informací ze světa nebo z kultury. Internet.org například prostřednictvím své aplikace nabídl informace o ebole v době, kdy se v Africe začala šířit. V té části Afriky má totiž také odběratele svých služeb, takže se mohly zachránit i lidské životy.

Ze zemí, kde Internet.org poskytuje své služby, můžeme vyjmenovat například Zambii, Tanzanii, Keňu, Colombii, Ghanu a nově Indii. Celkově služeb využívá až 150 milionů lidí, což opravdu není zanedbatelné číslo, ale vzhledem k ambicím celého seskupení tohle číslo jen poroste.

Zdroje: venturebeat.com, internet.org, zdroj obrázku: facebook.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře