www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook útočí na YouTube, rozdělí se o zisky z reklam

Facebook útočí na YouTube, rozdělí se o zisky z reklam
, , aktualita
Facebook chystá podobný obchodní model jako server YouTube a chce se více zaměřit na videa. Proto se bude v blízké budoucnosti dělit o zisky z videoreklam se společnostmi, které na Facebook nahrají videa.reklama
Pokud nahráváte na YouTube videa a stanete se Partnerem YouTube, můžete nechat zpeněžit svá videa. Za přehrání nebo kliknutí na reklamu získáte 55% provizi, YouTube si pak nechá 45 %. Podobný obchodní model chce nově zavést i Facebook. Vybraní partneři tak mohou nahrávat videa, která půjde zpeněžit a stejně jako u YouTube, partneři dostanou 55% a FB pak zbývajících 45 %.


Facebook logo


Přesto zde bude několik rozdílů. Zpeněžená videa se budou zobrazovat v novém kanálu Navrhovaná videa, do kterých budou přispívat vybraní partneři jako jsou různé televize a jiné mediální společnosti. Reklamy se v tomto kanálu budou přehrávat jen občas, takže pokud se přehrají tři zpeněžená videa a jedna reklama, zisk z této reklamy se rozdělí mezi tři autory videí podle délky přehrání. Facebook si vždy nechá 45 %, takže autoři se budou muset rozdělit o oněch 55 %, což může znamenat docela malé provize.


YouTube logo


Připomeňme, že YouTube na reklamách v roce 2014 vydělal 4 miliardy dolarů, Facebook pak na videoreklamách "jen" 1,5 miliardy. V prvních měsících poběží testovací provoz, za reklamy se tedy nebude platit a stejně tak nebudou žádné provize. Facebook chce studovat, jak lidé přijmou nový model Navrhovaných videí. Reklamy se totiž budou přehrávat automaticky se zvukem. Nejprve se tyto reklamy objeví na iOS verzi aplikace Facebook, mělo by se tak stát v následujících týdnech. Během několika měsíců se dostane i na verzi pro Android a na web.

Zdroj: recode.net, businessinsider.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů