www.svethardware.cz
>
>
>
>

Facebook vás upozorní, pokud se vám vláda bude nabourávat do účtu

Facebook vás upozorní, pokud se vám vláda bude nabourávat do účtu
, , aktualita
Sociální síť Facebook spouští novou bezpečnostní funkci, která vyžaduje potvrzení uživatele, že přihlášení z nového počítače skutečně provádí on. Chce tak zabránit bezpečnostním složkám jako je např. NSA nabourávat se do účtů uživatelů Facebooku.reklama
Nová bezpečnostní funkce Facebooku míří proti bezpečnostním složkám jednotlivých států (např. NSA v USA), které by se rády nabouraly do účtů některých uživatelů Facebooku. Nakolik bude nové opatření účinné, to nyní těžko soudit, minimálně v podání všehoschopné NSA bych tomu zas tolik šancí nedával. V čem ale nové opatření spočívá? Připomíná trochu verifikaci bankovních pokynů u internetového bankovnictví.


Facebook logo


Facebook už nějakou dobu posílá upozornění o tom, že bylo k přihlášení použito nové zařízení. Nyní zavádí možnost, že přihlášení z doposud nepoužitého zařízení může být blokováno do doby, než zadáte bezpečnostní kód, který vám pošle na mobilní telefon. Pokud takové upozornění přijde, neznamená to, že účet byl prolomen, ale že se do něj někdo pokusil dostat. Funkce je ve výchozím stavu vypnuta, zapnout si ji můžete v nastavení zabezpečení.

Zdroj: techtimes.com, eweek.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek