www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Facebook za poslední rok opravil desetitisíce chyb

Facebook za poslední rok opravil desetitisíce chyb
, , aktualita
Facebook zveřejnil výsledky svého programu hledání chyb, které byly objeveny za rok 2014. Za nalezení chyb bylo celkem rozdáno 1,3 milionu dolarů, což je mnohem více, než jak tomu bylo v předchozím roce.reklama
Každá větší společnost, která na internetu provozuje služby, potřebuje, aby data klientů byla v bezpečí. Kromě programátorů, kteří samozřejmě chyby hledají, existují i programy, kdy chyby hledají samotní uživatelé. A v právě takovém programu Facebook za minulý rok rozdal celkem 32 milionů Kč, což představuje asi 16% nárůst oproti roku 2013.

Celkem byly peníze vyplaceny 321 hledačům chyb po celém světě. Z toho největší výplata pro jednotlivce byla 2,1 milionu Kč, ale to bylo samozřejmě za několik nalezených chyb. Za jednu reportovanou chybu byl maximální výdělek 768 tisíc Kč, přičemž průměrně lidé dostali 44 tisíc Kč.

Celkově bylo nalezeno 17 011 různých chyb. To nemusí nutně znamenat, že bylo nalezeno 17 011 zranitelných míst, mohou to být i další chyby. Jako vysoce závažné bylo považováno šedesát jedna chyb. Důležité ale je, že počet nalezených chyb roste. Facebook tuto službu hledání chyb založil v roce 2011 a za celou dobu provozu vyplatil na odměnách za nalezení chyb 74 milionů Kč.

Facebook má dokonce i informace ohledně zemí, ze kterých jsou chyby hlášeny. Celkem hledači chyb pocházeli z 65 zemí po celém světě, což je 12% nárůst počtu zemí oproti roku 2013. První místo v počtu nalezených chyb získává možná překvapivě Indie a druhé místo získává Egypt. Až na třetím místě se nachází Spojené státy americké. Ale ty na druhou strany měly z těchto zemí největší průměrnou vyplacenou částku za jednu chybu - konkrétně to je přibližně 61 tisíc Kč, což už je poměrně velká suma.

Možná se divíte, že se celkově jedná o obrovskou čístku, ale ve skutečnosti to není až tak moc peněz. Když rozdané peníze porovnáme s Googlem, tak Facebook vyplatil hledačům chyb pouze o 7,4 milionu Kč méně. Avšak Google provozuje mnohem více služeb, takže by i logicky měl vyplatit více peněz.

Na závěr je ještě nutno dodat, že k dnešnímu dni bylo Facebooku nahlášeno 100 chyb, které Facebook na konci roku zase peněžně ohodnotí, na další výsledky hledání chyb se můžeme těšit zase za rok, už teď se ale jeví jako pravděpodobné, že jich bude víc než letos.

Zdroj: www.eweek.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře