www.svethardware.cz
>
>
>
>

Facebook začal používat mapy Here od Nokie, spekuluje se o prodeji

Facebook začal používat mapy Here od Nokie, spekuluje se o prodeji
, , aktualita
Nokia zvažuje prodej své mapové divize Here. Zájemců je hodně, mezi nimi by mohl být i Facebook, který v tichosti začal tyto mapy používat v některých svých aplikacích. Cena divize se odhaduje na více než 2 miliardy dolarů.reklama
Společnost Nokia prodala už svou mobilní divizi, poslední dobou se spekuluje o tom, že prodá i mapovou divizi Here Maps. Hovoří se, že mezi zájemci jsou takové společnosti jako je Apple, Amazon, Baidu, Samsung, Uber, Yahoo nebo některé německé automobilky. Cena divize se odhaduje na 2 miliardy dolarů, ale údajně se může vyšplhat i na dvojnásobek.


Nokia Here Maps logo


Prozatím jsou Here Maps stále v rukou Nokie. Novinkou je nicméně to, že tyto mapy začal tichosti používat Facebook. Konkrétně na ně můžete narazit v mobilní verzi webu Facebooku, testovací fáze pak probíhá v mobilních aplikacích Instagram a Messenger. Facebook také používá tyto mapy k určování a zobrazování polohy např. u událostí. Až čas ukáže, kde nakonec Here Maps skončí. Vypadá to totiž, že by nakonec mohl mít zájem i Facebook.

Zdroj: techcrunch.com, techradar.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik