Facebook zpřístupňuje server pro umělou inteligenci

Facebook zpřístupňuje server pro umělou inteligenci
, , aktualita
Boom v oblasti umělé inteligence pokračuje, a to nejen ze strany softwarové. Facebook nedávno představil svůj hardware pro umělou inteligenci, jehož návrh je volně přístupný pro jakékoli zájemce.reklama
Spousta velkých společností, jako jsou Google, Microsoft i Facebook, se v současné době zabývají vývojem umělé inteligence, která bude schopna tzv. strojového učení. K tomu však není potřeba jen softwaru, ale je důležité se zaměřit také na hardwarovou stránku, Facebook proto vylepšil servery Big Sur a návrhy poskytuje volně k dispozici, aby je mohl použít každý, kdo chce.

Facebook do oblasti strojového učení hodně investuje a svůj software dává podobně jako Google volně k dispozici, nyní však zpřístupnil i hardware. Jedná se o servery Big Sur, které se skládají z osmi jednotek Tesla M40 GPU od Nvidie.
(Zdroj: venturebeat.com)


Yann LeCun, šéf výzkumných laboratoří pro umělou inteligenci Facebooku, se k tématu vyjádřil následovně: "Je to způsob jak říct: podívejte se, co používáme, podívejte se, co potřebujeme. Pokud budete mít lepší hardware, pravděpodobně ho do vás koupíme."

Nejedná se o první generaci Big Sur, tato nová je však oproti předchozí dvakrát rychlejší. Je však dobře, že Facebook dal návrhy k dispozici, protože on sám vznikl díky svobodným technologiím, a takto budou moct hardware využít jiné společnosti a třeba i výzkumné univerzity.

Zdroj: venturebeat.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů