www.svethardware.cz
>
>
>

Falcon 9 firmy SpaceX opět úspěšně dosedl na plošinu

Falcon 9 firmy SpaceX opět úspěšně dosedl na plošinu
, , aktualita
Z úspěšných přistání prvních stupňů raket Falcon 9 už se v očích veřejnosti pomalu stává rutina. Nyní proběhlo další při příležitosti nové mise, v jejímž rámci společnost SpaceX vynesla nový satelit na geostacionární dráhu kolem Země.reklama
SpaceX tak pokračuje se "sběrem" prvních stupňů raket Falcon 9, které dokázaly úspěšně přistát na pevnou zem, ale ve většině případů to byla vodní plošina známá jako "Of Course I still Love You". Raketa na ní přistála v nedělní ráno poté, co pomohla vypustit nový satelit na oběžnou dráhu kolem Země. Jde tak již o čtvrtý případ úspěšného přistání na vodní plošině, k němuž se přidal ještě jeden úspěšný pokus na pevné zemi Mysu Canaveral z konce roku 2015. Nyní už má tedy SpaceX k dispozici pět prvních stupňů raket Falcon 9, z nichž některý by už letos na podzim měl být využit pro premiérový opakovaný start, čímž SpaceX teprve začne prověřovat, zda je celý tento koncept smysluplný.

V rámci nedělní mise byl na geostacionární orbitu vynesen komerční komunikační satelit JCSAT-16, který byl umístěn konkrétně na GTO (Geostationary Transfer Orbit) s apogeem ve výšce 36.000 km nad zemí. Mise byla prohlášena z úspěšnou a zmíněný satelit bude zatím působit jako záloha pro Sky Perfect JSAT Corporation a v případě potřeby poskytne své služby v pásmech Ku- a Ka-.

Zdroj: SpaceX
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře