www.svethardware.cz
>
>
>
>

Fallout 4 je za rohem, nabídne GameWorks a nevyvážené nároky

Fallout 4 je za rohem, nabídne GameWorks a nevyvážené nároky
, , aktualita
Jeden z nejočekávanějších titulů tohoto roku, Fallout 4, už se pomalu chystá na trh. Zveřejněna byla podpora NVIDIA GameWorks a také požadavky na hardwarovou výbavu, která je však z hlediska grafické karty poněkud nevyvážená. Jak?reklama
Herní studio Bethesda Game Studios naposledy vydalo podobně rozsáhlou hru před několika lety a šlo o The Elder Scrolls V: Skyrim, jehož se prodalo přes 20 milionů kopií. Od Fallout 4 se očekává nemenší úspěch a zásluhu na tom má mít především známý vývojář Todd Howard, který vedl už vývoj prvních dílů The Elder Scrolls a pracoval i na Fallout 3.

Nyní přitom vyšlo najevo, že Bethesda chce vylepšit grafiku své nové hry pomocí NVIDIA GameWorks, což asi nenadchne majitele grafických karet Radeon. Však ty například v případě třetího Zaklínače čekal po zapnutí HairWorks značný pokles snímkovací frekvence a na celé GameWorks se už dlouho snáší kritika. Dle ní jde NVIDII o to, aby prosazováním svých technologií sabotovala výkon hardwaru od konkurenční AMD, přičemž tato kritika nepochází pouze z úst samotných uživatelů, ale také od herních vývojářů. Ti kritizují uzavřenost této technologie stejně jako množství chyb, které se nevyhnuly především titulům Assassin’s Creed Unity nebo Batman Arkham Knight.

Nový Fallout 4 by ale měl být daleko lépe optimalizován na veškerý hardware, alespoň nás o tom Bethesda ujišťuje a efekty GameWorks půjdou v nastavení vypnout. Nicméně pak tu jsou již zveřejněné požadavky na hardware, přičemž ty minimální jsou následující:
  • Windows 7/8/10 (pouze 64bitový OS)
  • Intel Core i5-2300 2,8 GHz/AMD Phenom II X4 945 3 GHz nebo srovnatelný
  • 8 GB RAM
  • 30 GB na disku
  • NVIDIA GTX 550 Ti 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB či srovnatelná karta

Nelze si nepovšimnout jisté nerovnosti v posledním řádku, však Radeon HD 7870 je objektivně daleko výkonnější karta než GeForce GTX 550 Ti, která je spíše na úrovni Radeonu HD 5770. Zmíněný HD 7870 je také podstatně rychlejší než grafické čipy použité v APU konzolí PS4 a Xbox One, pro něž bude Fallout 4 vypuštěn také. Ve spojení s podporou GameWorks tak tyto požadavky vypadají trošku podivně, ale musíme si počkat na podrobné testy, které ukáží reálný výkon na GeForce a Radeonech. Však udávané požadavky nezřídka neodpovídají skutečnosti.

Fallout 4 pro PC, PS4 a Xbox One přijde na trh 10. listopadu, čili za dva týdny.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře