www.svethardware.cz
>
>
>

FastDisk: 64GB PC "tyčka" za 2500 Kč

FastDisk: 64GB PC "tyčka" za 2500 Kč
, , aktualita
Poslední dobou se velmi rozmáhají PC sticks neboli počítačové "tyčky", které se zastrčí do HDMI u televize a nahradí počítač. S jednou přišel i FastDisk. Ta je velmi levná, ale přesto nabídne opravdu zajímavé parametry v čele s 2 GB RAM a Intel Atomem.reklama
Na vlně popularity, kterou vyvolaly PC sticks se zřejmě chce vznést i neznámá společnost FastDisk. Nejde na to jinak než typickým lákadlem na uživatele - cenou. Ta se na Aliexpressu se slevovým kupónem ustálila na 100 dolarech, což je 2 500 Kč bez DPH. A za takovou cenu prostě počítač neseženete.

Ale cena nešla dolů na úkor parametrů. Uvnitř se nachází 4jádrový Intel Atom Z3735E z řady Bay Trail, který běží normálně na frekvenci 1,33 GHz, frekvence se může navýšit až na 1,83 GHz. Čip podporuje 64bitové instrukce, má 2 MB L2 cache a je vyroben 22nm technologií.

K dispozici má slušné 2 GB RAM, samozřejmě více by bylo lépe, ale za tu cenu se větší paměť RAM očekávat nedá. Interní paměť bude mít buď 64 GB, nebo 32 GB. Nižší varianta je ještě levnější, vyjde na něco málo přes 2100 Kč, ta má navíc nastavitelnou anténu od WiFi, což znamená lepší výkon této bezdrátové sítě.

Slušná je i výbava portů a bezdrátových technologií. Mimo WiFi (b/g/n) má i Bluetooth v4.0. Samozřejmostí je HDMI konektor, dále se v tyčce nachází i slot na microSD karty, micro USB port na napájení a klasický USB port na připojení periférií.

Operační systém je Windows 8.1 s Bingem. Pokud jste fanoušci asijských produktů, nemáte problém nakupovat na cizích webech (jako Aliexpress) a sháníte levnou PC tyčku, tohle by mohlo být zařízení pro vás. Přinejmenším je to zajímavá alternativa k již zavedeným značkám, které také nabízí PC sticks.

Specifikace:
  • Paměť: 64 GB
  • Procesor: Intel Atom Z3735 Bay Trail
  • RAM: 2 GB
  • WiFi: 802.11b/g/n
  • Bluetooth: 4.0
  • Sloty: microSD
  • Porty: micro USB a USB, HDMI konektor
  • Systém: Windows 8.1 s Bingem
  • Cena: 100 dolarů (2 470 Kč) k dostání na Aliexpressu

Zdroj: liliputing.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře