FBI chce odhalovat zločince díky databázi 411 milionů fotek

FBI chce odhalovat zločince díky databázi 411 milionů fotek
, , aktualita
Rozpoznávání tváří není v dnešní době velký problém. FBI však zašla ještě dále a používá obrovskou databázi 411 milionů fotografií tváří lidí, kteří mají v Americe řidičský průkaz nebo si vyřizovali vízum. Svou tvář tam tedy můžete mít i vy.reklama
Americká FBI momentálně čelí problému, kdy se zjistilo, že má velkou databázi fotografií lidských tváří. Tyto tváře chce následně používat k odhalování zločinců pomocí rozeznávání tváří. Největší problém byl v tom, že FBI tento projekt držela pod pokličkou a sama k němu nechtěla nic říct. Vše odhalil až audit na pokyn minnesotského senátora.

FBI spolupracuje s několika klíčovými americkými ministerstvy, díky čemuž má přístup k asi 411 milionům fotografií tváří. Mezi zdroje fotek patří řidičské průkazy, pasy nebo víza. Pokud jste tedy v poslední době byli ve Spojených státech, je zde možnost, že se vaše tvář v databázi také nachází.

Jeden z problémů systému je, že FBI neposkytuje informace, zdali se vaše tvář v databázi skutečně nachází. Na druhou stranu není databáze veřejná, takže ji nemůže nikdo zneužít. K fotce jsou v databázi připojeny i základní údaje o daném člověku, ale další podrobnosti zde nejsou známy.

Lidem dále vadí, že se v databázi nacházejí i občané, kteří nikdy nebyli trestáni. Například otisky prstů se snímají převážně v případech, kdy člověk spáchá trestný čin, a následně jsou zaneseny do databáze. V ní jsou tedy jen zločinci.

Další problém je v přesnosti. FBI zaručí pouze 80-85% přesnost, pokud je daná osoba v 50 nejpřesnějších shod. To znamená, že je systém poměrně nepřesný. FBI argumentuje, že tento systém nemá být přímý důkaz, který člověka dostane do vězení, ale stopa vedoucí k identifikování a dopadení pachatele.

Zdroj: theguardian.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek