www.svethardware.cz
>
>
>
>

Finsko: psací písmo již není potřeba, nebude se učit

Finsko: psací písmo již není potřeba, nebude se učit
, , aktualita
Finsko bude zřejmě jednou z prvních zemí, která oficiálně postaví psací písmo do opozice. Na jednu stranu je to logický krok, na druhou stranu zde zůstává otázka, zda se jedná skutečně o správné rozhodnutí.reklama
Faktem je, že v dnešní době psaní na klávesnici počítačů a laptopů včetně psaní zpráv na mobilních telefonech jednoznačně převládá. Elektronické zprávy jakéhokoli charakteru ve svém počtu nepoměrně převyšují zprávy psané psacím písmem. V duchu tohoto trendu se Finsko rozhodlo odebrat hodiny výuky psacího písma ze seznamu povinných předmětů ve školách.

Výuka psacího písma má nahradit výuka psaní na klávesnici a dokonce výuka psaní zpráv na mobilních telefonech. Jedná se určitě o důležitý aspekt například na trhu práce, kde zaměstnanec schopný rychle psát na klávesnici je určitě efektivnějším pracovníkem.

Tyto změny budou ve Finsku představeny ve druhé polovině roku 2016, přičemž jednotlivé školy mohou výuku psacího písma stále vyučovat, pokud budou chtít. Nejedná se tedy o povinnou změnu. Přihlížet by se také mělo k těm dětem, které nemají z různých důvodu přístup k moderním technologiím potřebným k tomuto typu výuky.

Finsko se tak skutečně stává jednou z prvních zemí, která oficiálně prohlásila výuku psacího písma jako pouze volitelnou a nepovinnou součást školní docházky. Nejedná se přitom téměř určitě o poslední zemi - většina škol ve Spojených Státech již v minulosti hlasovala pro vyřazení výuky psacího písma z povinného balíku předmětů.

Zdroj: Digitaltrends
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře