Firefox Hello: video chat bez registrace

Firefox Hello: video chat bez registrace
, , aktualita
Beta verze oblíbeného prohlížeče Mozilla Firefox obsahuje klienta, který umožňuje realizovat video konverzace. Služba Firefox Hello je založená na technologii WebRTC a nevyžaduje žádnou formu registrace.reklama
Stále více aplikací klade důraz na možnost video konverzací. Těch využívá stále větší množství lidí, což bude zřejmě jedním z důvodů, proč se tvůrci populárního prohlížeče Mozilla Firefox rozhodli pro tvorbu služby Firefox Hello. Jedná se o součást prohlížeče, která umožňuje video konverzace. Oproti ostatním službám tohoto typu však nevyžaduje registraci.

Z technického hlediska jde o integraci technologie WebRTC, přičemž k realizaci video hovoru nebude třeba instalovat žádného speciálního klienta, ani se nikam registrovat. V podstatě dojde pouze k tvorbě unikátního odkazu, který zašleme protistraně, a následně dojde k vytvoření zabezpečeného spojení mezi dvěma prohlížeči a spuštění video hovoru. Logická podmínka je, aby obě strany měly internetový prohlížeč Mozilla Firefox.

To na druhou stranu nemusí nutně platit napořád. Tato technologie je již integrovaná např. do prohlížečů Microsoft Internet Explorer nebo Google Chrome, nehledě na fakt, že se jedná o technologii použitelnou i na mobilních zařízeních. Velmi brzy tak může dojít k nějaké formě rozšíření.

Firefox Hello sice nevyžaduje registraci, na druhou stranu v sobě integruje správce kontaktů, které je možné importovat např. z účtu Google. K plnému využití je však potřeba mít účet Firefox, který indikuje, zda je protistrana online.

V současné době je Firefox Hello k dispozici v beta verzi prohlížeče, což v podstatě znamená, že nebude dlouho trvat, a služba bude součástí dalšího vydání Firefoxu.

Zdroj: Mozilla
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek