Firefox ztrácí, ale s Chrome nabídne i podporu Oculus Rift

Firefox ztrácí, ale s Chrome nabídne i podporu Oculus Rift
, , aktualita
Webový prohlížeč Mozilla Firefox dle nejnovějších čísel ztrácí své pozice, a to jak u desktopových počítačů, tak u mobilních platforem. Dostal se tak na nové minimum. Nicméně jeho vývoj se tím samozřejmě nezastavil.reklama
Mozilla Firefox je už dlouhá léta oblíbenou alternativou k prohlížeči Internet Explorer, jehož pozice stále zůstávají neohroženy. Na vzestupu však je prohlížeč Google Chrome a mobilní zařízení, kde se Firefoxu nedaří nalákat nové uživatele. Je jasné, že tam má v porovnání s Chrome, Safari a Internet Explorerem nevýhodnou pozici. Ve výsledku tak Firefox zaznamenal dle kalifornské firmy Net Applications a jejích čísel z června pokles o 12,9 procenta, což zahrnuje desktopové i mobilní platformy.

Nicméně dobře na tom není ani Apple se svým Safari, které ztratilo podobná procenta svého podílu, a to rovněž u desktopových a mobilních systémů. Mobilní trh přitom vytrvale roste, a to o šest procent v posledním roce, takže ve výsledku více než 17 procent uživatelů prohlíží web z mobilního zařízení.

Microsoft by se tedy měl také starat o to, aby jeho podíl neupadal. Stále má 48,4procentní podíl, ovšem to především díky desktopům, protože v mobilním světě je jeho podíl pouze 2 procenta. Google Chrome má celkově 22,6 % a Safari pak 12,3 %, z čehož jsou přibližně dvě třetiny uživatelé mobilních zařízení.

Mozilla a Google mají také ještě jednu novinku, a tou je podpora headsetu Oculus Rift. Vývojáři těchto prohlížečů tedy ohlásili, že budoucí verze již budou tento headset podporovat a umožní jej využít k surfování po webu. Otázkou je, jakým způsobem bude tato podpora implementována a zda tu bude i něco navíc oproti prostému zobrazení prohlížeče na displeji headsetů. Přímo se nabízí třeba navigace pomocí pohybů hlavou nebo vývoj nových systémů pro virtuální nakupování a lákavé je i spojení s mapami Google.

Je ale zřejmé, že bude ještě dlouho trvat, než bude potenciál Oculus Rift plně využit. Prozatím se ale můžete podívat na některá dema, pokud tedy máte svůj vývojový kit headsetu Oculus Rift doma.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek