Ford a MIT testují autonomní "taxíky" v kampusu univerzity

Ford a MIT testují autonomní "taxíky" v kampusu univerzity
, , aktualita
Ford Motor Company a Massachusetts Institute of Technology (MIT) spolu vyvinuly speciální elektrické autíčko, které bude testováno v kampusu univerzity. Má sloužit k rozvozu studentů a učitelů po areálu.reklama
Vývoj autonomních vozidel je dnes velkým tématem a se svou troškou do mlýny přispěchal i Ford. Ten už na jaře zkoušel noční autonomní provoz aut bez zapnutých světel. Nyní se společnost Ford dala dohromady s Massachusetts Institute of Technology (MIT) a vytvořily flotilu tří autíček, které na zavolání přijedou a rozvezou cestující po areálu univerzity. Ke všemu stačí jen mobilní aplikace a autíčko si s její pomocí zavolat.


Autonomní auto Fordu a MIT


To je na určeném místě vyzvedne a doveze tam, kam budou chtít. Aby cestující nemuseli na auto dlouho čekat, v průběhu předchozích pěti měsíců vědci studovali pohyb chodců, odkud, kam a kdy nejčastěji chodí. Toto pak spolu s rozvrhy hodin bude sloužit k tomu, aby byla auta rozmístěna v těch lokacích, kde je nejpravděpodobnější, že si je někdo zavolá a auto bude velmi rychle k dispozici. Testovací provoz by měl začít v září letošního roku.


Flotila autonomních aut Fordu a MIT


Ke své navigaci potřebují kamery a LIDAR. Ten své okolí zkoumá laserovými paprsky. Autíčko má poměrně malé rozměry, takže by se mělo vejít na chodník a přitom nechat dostatek místa pro běžné chodce. Společnost Ford si od tohoto projektu slibuje další cenná data pro vývoj svých autonomních vozidel.

Zdro: media.ford.com, extrahw.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek