www.svethardware.cz
>
>
>
>

Fortron odhalil velmi efektivní zdroj pro běžné sestavy

Fortron odhalil velmi efektivní zdroj pro běžné sestavy
, , aktualita
Pokud hledáte nový zdroj pro svou počítačovou sestavu, která není založena na velmi výkonném a žravém hardwaru, a přitom ji chcete provozovat tiše a energeticky efektivně, je tu 400W novinka od firmy Fortron.reklama
Známý tchaj-wanský výrobce počítačových zdrojů, společnost FSP Group, si pod značkou Fortron připravil nový 400W zdroj FSP400-60AGTAA, který nese označení 80 Plus Titanium. To znamená, že by měl při 10% zátěži nabídnout alespoň 90% efektivitu, při poloviční zátěži pak 94 % a při 90% zátěži pak opět alespoň 90% efektivitu, což ovšem platí pro 115V sítě. Na našich 230V sítích je to ještě lepší, a to 96% efektivita při poloviční zátěži. Ta bude přitom u dnešní normální počítačové sestavy s mainstreamovým procesorem a grafikou velmi reálná, tedy při běžné zátěži, jinak můžeme v klidovém režimu počítat spíše se zátěží kolem 10 až 20 procent.

Ztráty by tedy při poloviční zátěži a 96% efektivitě měly činit jen pár wattů, takže pomaloběžný 120mm ventilátor bude na svou práci jistě stačit. Při velmi nízké zátěži sestavy pracující v klidovém režimu by mohl tento zdroj pracovat i s pasivním chlazením, ale o tom se zpráva nezmiňuje. Doufejme tedy, že řízení otáček ventilátoru dle teplot či zátěže má výrobce podchyceno.

V ostatních ohledech jde o naprosto běžný zdroj, což platí i pro jeho napevno připájené kabeláži, která evidentně nemá na jednotlivých větvích žádné pletené bužírky či jiné specialitky. Samotný zdroj je i nudně šedý, ale zde jde o vzhled až na posledním místě. Zpráva se však bohužel nezmiňuje o dostupnosti a ceně. Snad se tedy tento zdroj dostane i na pulty obchodů. Fortron totiž velmi často dodává zdroje OEM zákazníkům, takže tento kousek snad nebude vyhrazen pouze jim.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější zdroje
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek