reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový monitor - Full HD, TV Tuner, PiP, 24"+, do 10.000Kč

Mychal-Wytek (100)|4.12.2010 16:23
Dobrý den, potřebuji vybrat nový monitor.

Požadavky:
Full HD
TV Tuner
PiP, 24"+
do 10.000Kč

Výhody:
USB
LED

favoriti:
http://lcd-monitory.heureka.cz/samsung-fx2490hd/
http://lcd-monitory.heureka.cz/samsung-b2430hd/

Díky za rady.
speedsnail (4876)|4.12.2010 17:37
Pokud to chceš používat jako televizi, tak by to mělo mít non-TN panel jako normální televize (IPS, xVA), což tyhle zázraky nemaj..
Richmond (8084)|4.12.2010 17:39
Kup si tv tuner a normální lcd - s těma integrovanýma se můeš taky dostat do stádia, kdy ti nebude ani ukazovat pěkně obraz ani chytat slušně signál... :rolleyes:
Mychal-Wytek (100)|4.12.2010 17:50
speedsnail: a proč jako? Vždyť i většina dnešních televizí má TN panel nebo plazmu! Tak trošku nerozumím no...IPS se pohybují v trošku jiném řádu peněz...a já to budu používat převážně jako monitor.
richmond: ne, s tím jsou akorát problémy (s kompatibilitou atd.)

chci jen doporučit model, díky
speedsnail (4876)|4.12.2010 17:56
U televizí se TN technologie nepoužívá. Jen u některých malých úhlopříček, které právě vycházejí z TN monitorů s tunerem.. Viz např komentář zde.

[quote]"U LCD televizí se již tato (TN) technologie prakticky nevyskytuje, pouze u některých opravdu malých televizí."[/quote]

Do 10 tisíc koupíš 24 full HD non-TN monitor a TV tuner stojí dneska pár kaček (pravda nemůžeš pak sledovat televizi bez zapnutého PC, ale zas můžeš nahrávat)
Mychal-Wytek (100)|5.12.2010 11:22
speedsnail: právě, já požaduji funkci PiP, abych te při práci mohl dívat v okně na TV...

no ale když už bych koupil bez TV tuneru, tak jaký?
Richmond (8084)|5.12.2010 12:11
Nejspíš nějaký NEC (ty běžně mívají komponentní vstupy). Jinak bych si ohlídal, jestli umí PIP přes ten konkrétní vstup (můj monitor má hromadu vstupů, ale PIP umí jen na SVideu/Cinchích/komponentních vstupech - kombinaci DVI + DSUB v PIP neumí :angry)
Mychal-Wytek (100)|5.12.2010 22:56
Konkrétní model+TV tuner, prosím. Díval jsem se na Heureku a tam se na prvních příčkách pohybují ty s TV tunerem...buď je to marketingem nebo jsou ty monitory s integrovaným tunerem lepší, nevím.
Richmond (8084)|5.12.2010 23:13
Na Heuréce apod. častokrát nejsou na prvních příčkách produkty, které chcete koupit, ale ty, které obchodníci chtějí prodat :idea Nemá to vůbec nic společného s tím jestli je produkt kvalitní nebo naopak... http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X23B1QUXGI :notsure + tuner za 1500,-?
speedsnail (4876)|5.12.2010 23:24
Zrovna sem chtěl to HPčko napsat. Každopádně myslím že by stačil i ten nový MVA BenQ BL2400PT. Je horší než HP, ale taky stojí půlku.

S TV tunery nemám zkušenosti, ale pro ostatní bys mohl napsat jestli chceš interni nebo do USB, omezí se tim výběr a třeba někdo s vlastní zkušeností napíše.
Richmond (8084)|5.12.2010 23:44
To HP jsem tu měl a moc se mi líbilo, neměl tmavé fleky v rozích jako tenkrát LP2475 a i odezva je slušná ;) zas ale nemá komponentní vstupy takže bude omezen na počítač. TVtuner jsem naposled dával Volar s klasickým DO (ne kartové), šlo to pod MCE a W7 napoprvý, ale víc po mě nechtějte - tohle jde mimo mě, já u tv akorát usínám...
Mychal-Wytek (100)|6.12.2010 00:17
Ještě jsem měl napsat do požadavků "design na úrovni"...nesvědčí to sice o kvalitě monitoru, ale k Macbooku Pro by se tyto monitory moc nehodily...

Ten monitor nebudu samozřejmě používat jako primární TV (na to mám naši novou TV Panasonic TX-P42GT20E), takže ten panel by klidně mohl být TN. V Macbooku je taky TN panel s LED podsvícením a obraz mi přijde krásný...

Nejvíc se mi prostě líbí Samsung B2430HD. Má TV tuner, PiP, pěkný design, slušné parametry, dobrá cena...monitor nebudu používat na grafiku apod. Pouze na práci, internet, občas film (spíš málo), hry (málo).
Richmond (8084)|6.12.2010 02:18
V macbooku je SIPS a se sklem, horko těžko bys hledal lepší... Pokud chceš design a zároveň kvalitu tak jedině Apple Cinema 24" (cena je pak x2) - přijdeš ovšem o výhody jako třeba pivot apod. ten Samsung je proti vyýše zmiňovaným bakeliťák - k mcu imho naprostá šaškárna... TN se sklem (+ kov) dělá pěkný třeba Neovo Xseries, ale obrazově je to takovej.... póvl... Stejně tak Dell Crystal

http://www.alza.cz/eizo-ev2333wh-gy-d139219.htm (to je ten s lepším stojanem, ale jen 23") - nevýhoda samsung obrazovka, problikává při čb šrafování např. při scrollingu, pokud jsou připojeny dva zdroje signálu tak se při vypnutí 1. pc automaticky přepne na druhý vstup naopak výhoda ovládání - nemusíš nikam hluboko do menu, senzor nepřítomnosti (ten do jisté míry řeší přepínání vstupů)

PS: mě osobně SPVA vyhovuje víc než SIPS (tmavý tóny a černou mají moc hezkou, ale to HPčko bych za můj starší 22" Eizo s SPVA bez doplatku měnil z fleku, když dojde ještě tenhle týden tak bych ho mohl nafotit vedle toho staršího eiza s spva nebo spva ťamťungu...)
Mychal-Wytek (100)|6.12.2010 02:59
No vida, to jsem ani nevěděl, že tam je tato technologie, to jsem se nikdy ani nedočetl a to sleduji věci okolo Apple každý den...zvláštní :)

Proč si myslíte, že je B2430HD "bakeliťák"? A co říkáte na FX2490HD? Na Cinemu opravdu nemám. Limit je fakt max těch 10.000Kč, ale možná ani to ne, spíš 8.000Kč.

BenQ LCD BL2400PT black 24" se mi nakonec celkem i líbí, teď ještě aby podporoval PiP :/ Kdybyste mi k němu doporučili funkční TV tuner s PiP, tak ho asi i beru.
Richmond (8084)|6.12.2010 03:28
Je to jen další z ekonomických monitorů (b serie) - lakovaný lesklý design se mi opravdu nelíbí (ono je to na výrobu jednodušší a tudíž i levnější - vyleje se barva a do ní pak plast), plast je "žvýkačka", dotykové ovládání nemá žádnou hmatovou odezvu a navíc si ho ošmatláš, v drtivé většině jsou 6-8bit (tzn. někdy je vidět "dithering" - tečky v určitých tónech - tohle všechno už tu bylo před rokem akorát v menším... PIP u Samsungu se omezuje na pár módů (půl obrazu/4 umístění v rozích, u těch novějších si nejsem jistý jak je to se zobrazením PIP dsbubu/dp/hdmi, tv tuner by tam měl jít ale stoprocentně)

Hledám SVideo kablík, pak udělám fotku :runaway

edit: tak já nenašel vůbec ani playstation :D Každopádně jsem tp aspoň zkusil 10 let starým foťákem http://www.dpreview.com/reviews/canons10/, obrázek zde https://www.svethardware.cz/forum/showpost.php?p=371907&postcount=245, natočeno do úhlu kde je ještě barevnost únosná, pak jdou barvy do kopru, brightness na 15, contrast 50, barevnost shodná s použitým obrázkem - s tím foťákem teď nemám šanci chytnout bílou... Za světla to zkusím něčím větším :D s listem papíru

edit2: to samé, ale na TNku na novým notesu, barvy obrázku upraveny aby co nevíc odpovídaly spva při přímém pohledu, color shifting tmavých tónu nesnesitelný od nějakých 30 stupňů

edit: jé tak to já zkusím želvu ...tak u mě je vidět i ten světlejší čtverec s menším čtvercem (levý dolní roh), ale ten foťák to nebere dost zřetelně, částečně je oslněnej, ale vidět to je... Taky mě to netmavne s vyšším úhlem jako ten benq, ale jestli je to dobře :notsure
IMG_1203.jpg IMG_1205.jpg IMG_1204.jpg IMG_1209.jpg
Mychal-Wytek (100)|6.12.2010 23:00
Ok, díky za fotky. Bohužel se nějak neorientuji, co patří k čemu :/ Ok, takže sepíšu pozměněné požadavky. BenQ model bohužel nebudu moci brát, nemá HDMI, které potřebuji.

Full HD
24"+
Non-TN panel
Nelesklá obrazovka (maximálně pololesklá)
HDMI
Možnost připojení TV tuneru na DVB-T a PiP
Cena i s TV tunerem do 8000Kč.

A teď..babo raď :-?
Richmond (8084)|6.12.2010 23:11
Krajní = SPVA, je to uspořádáno tak jak jsem to postupně fotil

Oba ty BenQ mají HDMI. Nemají komponentní vstupy takže PIP jedině softwarově...
Mychal-Wytek (100)|6.12.2010 23:27
Richmond: no, pak by mi tam vadila celkem ta odezva...píší tam v komentářech, že to dělá "duchy" při rychlých pohybech. Našel jsem teď na alza.cz tento monitor http://www.alza.cz/24-hp-zr24w-d201632.htm To je ten, jak jste mi doporučovali, ale za super cenu se mi zdá... :-?
Richmond (8084)|6.12.2010 23:33
[quote=Mychal-Wytek;421381]...za super cenu se mi zdá... :-?[/quote]
...jako dobrý obchod :thumb (pokud stačí 6měs záruka)

edit: pokud pro něj pojedete tak si vezměte notes s testem na monitory a zkontrolujte vadné body, nenechte se odbýt - na kase mají sice Eizo Test, ale ochotou moc neoplývali (a navíc DSUB) ikdyž jsem byl na celé prodejně sám ;)

edit2: jinak ta odezva je prostě u všech PVA/IPS monitorů pomalejší nicméně pokud nehrajete opravdu rychlé hry (Quake Live @125fps) tak nemáte prakticky šanci to postřehnout. Já osobně bych tenhle HP řadil na úroveň DELLu 2209WA na které se ten Quake dá hrát (ačkoliv ne na hyper-ultra-profi úrovni kde záleží na pikosekundách), obraz se nemaže a barvy jsou úplně někde jinde než na TNkách
Georginek (2957)|6.12.2010 23:33
Jestli nehrajes hry, tak Ti muze bejt odezva ukradena. Stejne je to jen marketingovej tah.

Ten monitor je za super cenu, protoze je z bazaru, tj ze ho nekdo reklamoval, byl opraven a prodava se jen s 6 mesicni zarukou.

Sakra, pozde.. to je tak kdyz pisu z postele..
Mychal-Wytek (100)|7.12.2010 00:26
Asi do toho půjdu :) No - teď ještě vybrat ten tuner...ten PiP se dá řešit softwarově? Jak?

edit: grr - kde je hdmi?! Právě jsem koupi redukci z Mini DisplayPort na HDMI a tento monitor ho zase nemá. Achjo. Co s tím?
Mychal-Wytek (100)|7.12.2010 11:22
No tak se mi začíná nelíbit. Při nízkém podsvícení má prý dost nerovnoměrné podsvícení, slabá černá, nemá HDMI.Není v této cenové kategorii nějaký podobný?
zsdx (2098)|7.12.2010 18:16
[quote=Mychal-Wytek;421441]No tak se mi začíná nelíbit. Při nízkém podsvícení má prý dost nerovnoměrné podsvícení, slabá černá, nemá HDMI.[/quote]

Tak vis co? Vyraz do Pr.ahy do pr.odejny a vyzkousej si ho /jak ti dobre radi Rich/...
Nicmene pokud je absence HDMI takovy problem, usetri si cestu. Ale ma to Display port, jak ted koukam.
Mychal-Wytek (100)|7.12.2010 22:15
zsdx: bohužel tuto možnost nemám...pouze přes net. Nemohli byste zkusit sestavit prosím nějaký žebříček monitorů, který byste mi doporučovali podle těch požadavků? Díky moc :)
Mychal-Wytek (100)|10.12.2010 14:32
tak co, odpoví mi prosím někdo? je to tady nějaký mrtvý, asi založím téma s novými požadavky...
Richmond (8084)|11.12.2010 22:00
Podívej, řeknu to na rovinu - to co požaduješ mají monitory nad 10k (ten můj Ťamťung stál tenkrát 14-15k bez), prakticky jedinou volbou by mohlo být buďto HP LP2475w nebo nějaký podobně vybavený NEC (poslední hodně slušně vybavený včetně DO byl tuším 240UXi, ale byl tak za 14k). Pokud chceš alespoň něco vidět tak jedině s non-TN obrazovkou, ostatní je nesmyl. To, že je ten BenQ hůře podsvícený neznamená že bude i ten tvůj kousek (proto tě taky chci nahnat do tý prodejny abys to viděl naživo), ale radši se s tím smiř, protože je to za trochu jinou cenu. Prakticky stačí zkontrolovat rohy (na body, většinou si třeba černých hned nevšimneš, na prostředku ano). Podsvícení tam budeš kontrolovat ovšem horko-těžko, monitor se taky musí nějakou tu chvíli zahřejvat (30min) a předpokládám, že tam nepůjdeš s vlastní sondou (to by jsi s největší pravděpodobností o TN vůbec nepřemýšlel :D)

edit: a vůbec, měl by ses opravdu vydat někam, kde uvidíš TN vs SPVA/SIPS vedle sebe - možná, že budeš kroutit hlavou nad tím, jak jsi mohl vůbec chtít TNko (tohle jsem udělal já kamarádovi, který mi lezl na nervy tím, jak vychvaloval něco co vůbec nikdy nevyužije (odezvu) a vůbec neměl páru v čem je rozdíl - kupodivu při letmém pohledu mu na pochopení stačilo pár vteřin)
Mychal-Wytek (100)|12.12.2010 13:39
No tak ok, asi do toho půjdu...bohužel budu muset vyhodit tu moji redukci, ale to nevadí...

Nevíte, kde nejblíž Tišnova (u Brna) bych to mohl porovnat? Díky za rady.


edit: kdo pozdě chodí, sám sobě škodí...Alza.cz už ten monitor zlevněný neprodává :(
Mychal-Wytek (100)|19.4.2011 16:37
Asi píšu pozdě, ale aspoň něco :) Koupil jsem HP LP2475w za 6500Kč ještě s 6 měsíční zárukou, bez škrábanečku. Designově se dokonce perfektně hodí k Macbooku Pro, až jsem koukal a obraz je skvělý :) Myslím, že perfektní koupě...