reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

horizontalne pasy na monitore

yxus (62)|10.12.2007 23:28
ahojte

riesim zaujimavy problem... nechapem kde je pricina.
je novy pocitac (ati 1650 pro dvi) a novy lcd monitor asus vw 202 vga
objavuju sa na monitore horizontalne slabo viditelne blikajuce (ale silne rusive) pasy v rovnakych rozostupoch (cca 6 po celej obrazovke).
nezalezi ci som vo windows, alebo v biose, alebo v napr. ghoste.
ale co je nepochopitelne:
ked pripojim novy monitor na iny pocitac (taka ista grafika) tak ziadne pasy nevidim.
ked pripojim novy pocitac na iny lcd monitor (asus mm19se) tak ziadne pasy nevidim.
pasy sa objavia len v kombinacii novy komp + novy monitor....
robil som vsetky mozne nastavenia s frekvenciami a rozliseniami, ale aj tak to asi nebude mat suvis, ked sa to objavuje bez ohladu na op system.
pasy su stale (vidno ich hlavne v tmavych castiach obrazu)

stretol sa niekto s niecim podobnym?

dik za pomoc.
Intri (3490)|10.12.2007 23:33
Nedovědu tě k vyřešení problému, ale třeba moje otázka k něčemu bude: tvůj nový panel je 20", což by mohlo znamenat rozlišení o řád vyšší rozlišení, než na 19". To by mohl být ten průšvih, že má tvoje grafika potíž s rozlišením vyšším než 1280x1024 ( které má ten 19" panel ).

Pokud máš možnost, zkus to nové PC připojit k jinému 20" monitoru se stejným rozlišením a uvidíš, jestli to bude zlobit.
yxus (62)|10.12.2007 23:40
zle som to napisal. ten druhy (stary) komp ma tiez 1650 pro ale agp (v kazdom kompe je ina grafika len rovnaky typ). ale tie pasy sa vyskytuju vo vsetkych rozliseniach rovnako (640x480 az po 1580x1050) a len v kombinacii novy komp+novy monitor.
ale myslim ze 1650 pro by nemala mat problem ani s 1580x1050.
Intri (3490)|10.12.2007 23:49
S tím by neměla mít problémy žádná současná grafika, ani staršího typu. Co třeba rušení ze sítě/zdroje? Bude se obraz nového panelu pásovat i na jiném PC zapnutém hned vedle tvého nového PC s jiným panelem?
yxus (62)|10.12.2007 23:57
no mam oba pocitace vedla seba... ale pravda je ze kazde pc je z inej zasuvky. ale nemalo by to byt dostatocne odrusene primo v zdrojoch?
Pavel Boček (4169)|11.12.2007 00:21
[QUOTE=yxus;70597]no mam oba pocitace vedla seba... ale pravda je ze kazde pc je z inej zasuvky. ale nemalo by to byt dostatocne odrusene primo v zdrojoch?[/QUOTE]

Zkus si pohrát s napájením. Taky jsem dlouho řešil, proč mi bliká monitor (17'' CRT) a nakonec sem prostě všechno odstrčil dál a voila :) Bylo to trafem od bedýnek :rolleyes: Takže zkus popřeházet kabely, nap.ř monitor át na jinou zásuvku apod.
speedsnail (4876)|11.12.2007 00:32
[QUOTE=yxus;70597]no mam oba pocitace vedla seba... ale pravda je ze kazde pc je z inej zasuvky. ale nemalo by to byt dostatocne odrusene primo v zdrojoch?[/QUOTE]

Melo, ale s velkou pravdepodobnosti to bude souviset s napajenim. Zkus jine zasuvky
Zoidik (1405)|11.12.2007 06:16
mno napájen z jiné zásuvky, to se mi nezdá ( jsem elektrikář ) Zásuvky by musely být na jiné fázy ( ty jsou fázově posunuté ) ale to by nebyl zdroj rušení, by muselo byt posuné Napětí vůči proudu, ale ve zdroji se to vyfiltruje a más stejnosměrné. Spíše bych se podíval, jesteli nemáš datový kabel ke grafice někde u silového kabelu ( 230V ) kterým teče velky proud. To si myslím já osobně že bude pravděpodobnější. Ale mužu se mýlit.
johny__g (6387)|11.12.2007 08:10
Zkus jen pro zajímavost vyzkoušet oba monitory s oběma kabely - odpojuj kabel ne u grafiky, ale u monitoru. Aby byl datový kabel veden stále stejně. Třeba je něco s ním, nebo jak píše Zoidik nahoře - něco to ruší po cestě (pokud je to u DVI vůbec možné ?).

Edit: Nemůže být problém přímo v zásuvce? Špatný kontakt nebo něco, povolené šroubky.. a ten jeden monitor je na to třeba náchylnější?
Zoidik (1405)|11.12.2007 08:27
johny__g : teoreticky to možné je, je to pořád elektrický signál. Bud 1 nebo 0 a ten signál tvoří nějaké elektrikcké impulzy... takže teoreticky.... Pokud je ten kabel stíněný, tak by to mělo byt v pohodě, ale zase otázkou jak kvalitní to stínění je.... Jak jsem napsal, mužu se mílit.... nikdo neví všechno :-)
yxus (62)|11.12.2007 08:57
diky za rady, jak sa dostanem domov z prace, vyskusam zasuvkovy suboj. a skusim aj ine druhy datovych kablov. dam vediet ako to dopadlo. napada este niekoho inu moznu pricinu? ak to nebude v zasuvke, ani neviem co mam ist reklamovat... :(
yxus (62)|11.12.2007 09:06
este doplnim upresnenie, ten komp nebol kupovany ako celok, ale som ho skladal. mohol som na nieco zabudnut. ale teda nemam predstavu na co. neskladal som prvy krat, ale nikto nieje neomylny.
yxus (62)|11.12.2007 18:13
vyborne, vyriesene!
prehodil som komp a monitor na jednu zasuvku a ziaden problem.
diky vsetkym za rady.