reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s videi

Lailah (6)|3.6.2008 16:22
Mám menší problém, začalo to tím, že jedno mé video uložené v pc, které dříve normálně šlo, teď v BSplayeru jede pomalu, i když zvuk normálně a v různých jiných přehrávačích se buď seká nebo podobně blbne. Zkusila jsem stáhnout jiné video a u toho už nejde ani zvuk, potíže s přehráváním jsou stejné. Zároveň ale jiný film, také už dlouho uložený pc, se mi přehrává normálně, takže vážně nevím, co s tím. Zkoušela jsem přeinstalovat kodek, ale je to to samé. Pokud máte nějakou radu, sem s ní, díky :)
r34ktor (7477)|3.6.2008 16:32
Zkus VLC media player.

Také zkontroluj, zda se ti řadič disků nepřepnul do PIO režimu.
Sikil79 (429)|3.6.2008 16:55
Nevím co tím přesně myslíš přeinstalovat kodek, ale zkus odinstalovat komplet všechny kodeky a stáhnou si raději celý balík.

http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/kodeky/codecpack/

Projed´ systém antivirákem a podívej se kolik máš volné RAM (podívej se na lištu vedle hodin, jestli ti tam neběží nějaké zbytečné aplikace).
Logout (4018)|3.6.2008 17:42
Ale no tak, Sikile. První, co se udělá když nejde video se vyzkouší VLC media player, kterej je nepoužívá. Pokud bude dělat problém i on, tak jsou to kodeky, pokud ne, tak nejsou. Do tý doby, než se zjistí že to kodeky jsou tak přeinstalovávat novej a novej codeckpack do počítače je jen zadělávání na nový problémy.

Jsou lidi, co takovýdle packy zavrhujou úplně a maj pro to dobrý důvody. Já je používám, ale že by se měly při každym problému nejdřív desetkrát přeinstalovávat je cesta do pekel (repsektive cesta k tomu, aby až se odstraní skutečná příčina člověk strávil další den opravou kodeků....).
Nefro (222)|3.6.2008 17:53
Ja napríklad vôbec nepoužíva kodeky. Mám Quik Time Player, BS Plazer, Power DVD a MV2 Player. Mne niečo podobné začal robiť BS Player ale všetko išlo len som ho nemohol ovládať. Obnovil som systém (vrátil som ho o mesiac späť) a tadááááááá. Všetko OK.

takže ak nepomôže ten prehrávač ako ti odporúčali, možnože by som to riešil obnovením systému.
Sikil79 (429)|3.6.2008 19:47
[QUOTE=Logout;129005]Ale no tak, Sikile. První, co se udělá když nejde video se vyzkouší VLC media player, kterej je nepoužívá. Pokud bude dělat problém i on, tak jsou to kodeky, pokud ne, tak nejsou. Do tý doby, než se zjistí že to kodeky jsou tak přeinstalovávat novej a novej codeckpack do počítače je jen zadělávání na nový problémy.

Jsou lidi, co takovýdle packy zavrhujou úplně a maj pro to dobrý důvody. Já je používám, ale že by se měly při každym problému nejdřív desetkrát přeinstalovávat je cesta do pekel (repsektive cesta k tomu, aby až se odstraní skutečná příčina člověk strávil další den opravou kodeků....).[/QUOTE]

Ok. O tom VLCčku jsem nevěděl.
mstejska (2912)|3.6.2008 20:19
Dobry prehravac ktery nepotrebuje kodaky je mplayer (napr s rozhranim MPUI)
crasher.km (919)|3.6.2008 20:31
Hahaha konečně se začalo dávat na mé půlroční rady a už se radí jenom VLC :) tak tak chlapy:) VLC na všechno :)
r34ktor (7477)|3.6.2008 20:37
[QUOTE=Logout;129005]První, co se udělá když nejde video se vyzkouší VLC media player, kterej je nepoužívá. Pokud bude dělat problém i on, tak jsou to kodeky, pokud ne, tak nejsou.[/QUOTE]
Myšlenka to byla jistě na začátku dobrá, ale formulováno je to chybně - skutečnost je právě opačná. ;)
Logout (4018)|6.6.2008 00:14
No, jo, no, pravdu máš, náčelníku....
Jiziii (796)|10.6.2008 21:04
no mrknul bych do správce souborů jestli ti to stíhá procesor a jak sou na tom ramky, bacha ICQ hroně žere paměť skusik bych ho vypnout pokud máš ICQ (a ne třeba QIPa)