reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): problém s PC

Neregistrovaný (0)|5.6.2008 19:11
Jméno tazatele: Petr

Znění dotazu:
Dobrý den nevím si rady s následující hláškou u staršího PC:

The following configuration options were automatically updated: No fixed disk present
No fixed disk present

zkoušel jsem přeinstalovat, kdy jsem se dostal jen k přeformátování disku - ovšem tam se to dál nehne a žádné formátování se nekoná, jinak fyzicky mám disk jeden 6 giga, rozdělený na dva C a D, při pokusu o instalaci se ukazuje u disku c: poškozený či neformátovaný

Děkuji

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Compaq, 6 GB disk, 400 MHz procesor, OS WIN 2000
hl.hl (1387)|5.6.2008 19:26
Sice nepises, kde to pise. Ale predpokladam ze pri startu pocitace. A znamena to, ze zadny disk neni pritomen. A tudis ani neni mozno zformatovat.

Podivej se do biosu a podivej se, jestli to vubec nejaky disk najde. Kdyztak priloz foto. Je mozne, ze disk odesel do vecnych lovist. Idealni by ho bylo vyzkouset v jinem PC.
Marty363 (115)|5.6.2008 19:56
a zobrazujeti to CD/DVD mechaniku?
Neregistrovaný (0)|6.6.2008 17:31
no je to tak jak píšete při startu PC, to mě taky napadlo, že disk odešel, a jak se to zjistí v biosu, tam mi normálně jen vypisuje že tam ten disk je, asi bude opravdu nejlepší dát disk do jiného PC a zkusit

Děkuji za odpoved
hl.hl (1387)|6.6.2008 17:57
[QUOTE=Neregistrovaný;129871]no je to tak jak píšete při startu PC, to mě taky napadlo, že disk odešel, a jak se to zjistí v biosu, tam mi normálně jen vypisuje že tam ten disk je, asi bude opravdu nejlepší dát disk do jiného PC a zkusit

Děkuji za odpoved[/QUOTE]

No nevim co tim myslis. Hlaska "No fixed disk present" znamena naopak, ze tam zadny disk NENI!