reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Age of Conan - obraz a čáry

sethik (10)|15.7.2008 03:24
Ahoj,přibližně před měsícem jsem zakoupil hru Age of Conan.Ze začátku nebyl žádný problém vše šlapalo jak hodinky,až do nedávna kdy se mi na monitoru začaly objevovat čáry,které jezdily nahoru a dolů pořád dokola.Dělá to jen pří hraní AoC,dokonce i v menu hry kdy se teprve přihlašuji do hry.Zatím se mi nepodařilo najít naprosto žádnou pomoc co by tento problém vyřešila.

Děkuji za vaše rady,dolu přidávám vyzkoušené věci a ukázku čár.

-http://www.youtube.com/watch?v=LJr381QMBVs (prosím video berte jen jako ukázku problému,s hrou to nemá nic společného,jen je to úplně to stejné ale čáry nejsou barevné a ne tak výrazné jako zde)
-vyzkoušel jsem zapnout Tripple buffering + vertikální synchronizaci = cca na 5 minut to zmizí ale pak se to znovu vrátí
-grafickou kartu mám 9800GX2,operační systém Visty 64-bit Ultimate,monitor LCD,počítač je približně 1,5 měsíce nový
-dělá to jen u hry Age of Conan
-ani jedna hodnota anti-aliasingu taky nepomáhá
-fps ve hře mám kolem 60 což je ideální
-jedu na ovladači 175.16 protože 175.19 (nejnovější) problém neřeší a naopak v instancích hry snižuje fps na 10
Pavel Boček (4169)|15.7.2008 03:55
Napiš i zbytek sestavy.

Ta karta je dost topivá, nainstaluj program RivaTuner, tam spusť HW monitoring, zapni hru a tak minutku po tom, co se to objeví, se podívej na graf, co dělají teploty.

sethik (10)|15.7.2008 13:36
základní deska - ASUS STRIKER II FORMULA 2xGb LAN nForce 780i SLI
procesor - CPU INTEL Core 2 Quad Q9300 BOX (2.5GHz)
operační paměť -8GB DDR2-800MHz Patriot
bedna - Thermaltake VA8004BNS
zdroj - Fortron EVEREST 1010 W
chladič procesoru - chladič CPU SCYTHE SCINF-1000 Mugen

RivaTuner = http://img261.imageshack.us/my.php?image=ageqs1.jpg
r34ktor (7477)|15.7.2008 15:04
Na různých fórech jsou reportovány s touto kombinací (Windows Vista Ultimate 64-bit + karta nVidia; poslední patch hry to dle uživatelů ještě zhoršil) rozličné potíže (prudký pokles fps, artefakty na obrazovce, výpadky zvuku při použití SLI ad.).

Pokud máš OEM verzi OS a na AOC ti hodně záleží, tak zkus downgradovat na Windows XP, kde problémy údajně nejsou.