reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jde zakázat vyskakování tabulky "ukončit ůlohu"? (XP)

Dravec (8)|9.8.2008 10:50
Ahoj,

Chtěl bych se zeptat, zda jde nějak zakázat vyskočení tabulky "ukončit ůlohu"

Potřebuji to zakázat pouze u jednoho programu, z toho důvodu že toto okno mi znemožňuje automatické restartování programu. Proto když zrovna nejsem u PC, program se sám nerestartuje a zůstane nefunkční dokud ho manuálně neukončím...

Děkuji.
vogon (96)|9.8.2008 11:48
Ano jde přesně nastavit chování programu při selhání.
Spusť si ten program, ve správě počítače si pak v položce služby vyhledej daný proces a nastav si akce při selhání
Dravec (8)|9.8.2008 20:40
[QUOTE=vogon;149821]Ano jde přesně nastavit chování programu při selhání.
Spusť si ten program, ve správě počítače si pak v položce služby vyhledej daný proces a nastav si akce při selhání[/QUOTE]

Díky za odpověď... Správou počítače myslíš tohle?

Pokud ano, tak v tomto seznamu nikde není ta služba kterou potřebuju... Nejde to i nějak jinak?
vogon (96)|9.8.2008 23:36
Ano jsi tam...
Dravec (8)|10.8.2008 00:55
[QUOTE=vogon;149980]Ano jsi tam...[/QUOTE]

Nejde to nějak jinak? protože když ten program spustím, tak v tom seznamu služeb se mi neukáže...
Logout (4018)|10.8.2008 02:00
Vogon: Promiň, ale IMHO kecáš nesmysly. Služby a běžící programy je úplně něco jinýho...
Dravec: Mohlo by ti pomoct todle:
http://www.neonblu.com/killall/
skript, kterej zabije všechny programy danýho jména. Ale nezkoušel jsem.
vogon (96)|10.8.2008 14:52
To je otázka jak na problém nahlížíš - já jsem to nedomyslel a řešil jsem dotaz "Jde zakázat vyskakování tabulky "ukončit úlohu"? pod kterým se vede tato diskuze...
Je logické, že odstranit příčinu vyskakování té hlášky je ta správná varianta řešení.
Logout (4018)|10.8.2008 18:41
Znova: služba a proces je úplně něco jinýho. Tak proč mluvíš o službách???
Navíc ani pokud by to byla službam tak by to nepomohlo, protože ta volba se týká co udělat, když nějaká služba (opakuju, služba, nikoli libovolnej proces) nechtěně skončí.
PS: http://www.liebsoft.com/whitepapers/pdf_files/Recovering_From_Service_Failures.pdf
A Dravec má evidentně problém s tim, že ten proces (ne službu, už to aspoň trošku chápeš?) právě nemůže automaticky ukončit. Takže to co píšeš je fakt úplně mimo...

PS: To že někdo napíše blbost, to se stane. To že ji po upozornění hájí, to už je moc. Máme radit, ne mást, takže -1.
robky (3195)|10.8.2008 19:13
Nie som si istý, či je toto riešenie, ktoré hľadáš.
vogon (96)|10.8.2008 22:31
[QUOTE=Logout;150171]Znova: služba a proces je úplně něco jinýho. Tak proč mluvíš o službách???
Navíc ani pokud by to byla službam tak by to nepomohlo, protože ta volba se týká co udělat, když nějaká služba (opakuju, služba, nikoli libovolnej proces) nechtěně skončí.
PS: http://www.liebsoft.com/whitepapers/pdf_files/Recovering_From_Service_Failures.pdf
A Dravec má evidentně problém s tim, že ten proces (ne službu, už to aspoň trošku chápeš?) právě nemůže automaticky ukončit. Takže to co píšeš je fakt úplně mimo...

PS: To že někdo napíše blbost, to se stane. To že ji po upozornění hájí, to už je moc. Máme radit, ne mást, takže -1.[/QUOTE]

Já v tom příspěvku přece tu chybu uznávám a rozhodně ji neobhajuji. Podstata problému přece není v tom zakázat tabulce aby se zobrazila ale ukončit ten proces - já jsem zbrkle vyráběl nesmysl a píšu že jsem to nedomyslel a ty ano - tak co to plácáš o hájení?
r34ktor (7477)|10.8.2008 23:21
[QUOTE=robky;150182]Nie som si istý, či je toto riešenie, ktoré hľadáš.[/QUOTE]
To nepomůže, jelikož se toto nastavení týká jen ukončování systému, respektive odhlašování uživatele.

Já bych vytvořil na restart programu dávku, ve které bych zablokovaný program ukončil příkazem PsKill. Je součástí balíku PsTools, který stáhneš zde.