reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se spouštěním PC

Auric (2)|1.9.2008 11:36
Před dvěma měsícema jsem si koupil sestavu vše fungovalo v poho az před pár dny se mi začal objevovat problém.Mám desku MSI P35 Platinum combo která používá test komponentu a po kontrole teprve najede bios a nabootuje a vtom je ten problém začalo mi to dělat jen kontrolu ale dál mi nenajede.Když jsem to dal do prodejny kde jsem to koupil řekli mi že to bylo grafikou která "údajně rozhodila bios" prej to upravily ale mě to zase dělá to samí co před tim.Grafika je v pořádku tu jsem zkoušel v jiným compu a i když dám clear cmos tak je to pořád to stejný.Neměl někdo podobný problém s touhle deskou díky.

Moje kompletní sestava:
cpu:Core 2 Duo E8400
gpu:Gainward 8800GTS 512MB
paměť:OCZ 2Gb dual 1066
deska:MSI Platinum Combo
pevný disk:WD 5000AAKS 500Gb sata2
zdroj:Corsair HX620
pcmaker (354)|1.9.2008 20:43
Zkus pro zacatek, nez to tam zase poneses, vyndat jednu pamet. Vyzkousej , jestli PC najede. Pokud ano je to jasne, pokud ne, tak tu jednu pamet vyndej a dej tam tu druhou. Pokud se bude PC chovat porad stejne, nemelo by to byt pametma. Nezapomen je poradne, ale s citem dotlacit. Taky dotlac grafiku do slotu a mrkni, jestli neni skrin nejak kriva a "netaha" grafiku ze slotu ven. Pokud tam mas jeste nejake pridavne karty PCI, tak je vytahni. Dotlac napajeci konektory ze zdroje do MB a grafiky. Znova vykliruj CMOSku a snaz se skocit do BIOSu a nastavit jej. Pameti radsi zkus nejdrive na 800MHz/1.8V, pak zvedej kmitocet a napeti, jak udava vyrobce. Idealni by bylo to vsechno vykuchat a zkouset na stole (muze tam byt zkrat pod MB=zapomenuty sloupek a pod.). Zkousej.
KEOSAN (958)|1.9.2008 20:47
MSI dosky mavaju /pokial to zapojili/ taku diagnosticku zaslepku s farebnymi kontrolkami. Ona pri starte sviete zelenymi alebo cervenymi farbami v roznom poradi. Prislusne poradie farieb, treba pozriet v manuale dosky, ukaze kde je chyba.

Inac sa na to da ist klasickou vylucovacou metodou. Ale pokial to bolo kupovane pred 2 mesiacmi, najlepsie je v tom nevrtat a vratit to reklamovat.
Auric (2)|2.9.2008 22:42
diky zatím vypadá že to pojede a bylo to těma pamětma možná je budu muset reklamovat