reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): problém s windows xp

Neregistrovaný (0)|16.9.2008 22:50
Jméno tazatele: brandy

Znění dotazu:
Dobrý den, stalo se mi, že u všech účtů ve windows XP home Edition zmizely veškeré ikony včetně nabídky start, takže na mě z monitoru hledí pouze plocha s obrázkem a nemůžu se nikam dostat. V případě, že chci reinstalovat Windows z originál cd, chce to po mě heslo administratora, které bohužel nemám. Jek mám postupovat aby mi pc opět normálně fungoval. Děkuji za odpověď.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Windows XP Home Edition
Zoidik (1405)|17.9.2008 06:07
Pokud reinstaluješ wokna tak by po tobě neměl chtít žádný heslo krom seriového čísla. Něco mi říká, že máš snahu reinstalovat přímo z prostředí windows ne? V BIOSU nastav pořadí bootování ( 1. mechanika a 2. HDD ) ulož nastavení a instalátor se ti spustí. Potom jenom pokračuj dle pokynů instalátoru.

Jinak to co popisuješ, tak se mi stalo u notebooku několikrát. Přes správce uloh jsem si musel spustit nero, udělat zálohu a reinstalovat. Dělal mi to nějaký vir, který mi shodil Internet Explorer, který se mimo jiné stará taky o zobrazení plochy
pas!k (3765)|17.9.2008 06:58
Pokud jsi reinstalaci nikdy neprovadel .. sver sve pc nekomu kdo s tim ma zkusenosti .. co se tyce toho zobrazovani je mozne ze bude jen poskozeny profil .. ale potreboval bys administratorske heslo aby ses do dostal do pc .. zjistit se da treba nastrojem ophcrack
Lax (97)|17.9.2008 10:14
[QUOTE=Zoidik;161778]
Jinak to co popisuješ, tak se mi stalo u notebooku několikrát. Přes správce uloh jsem si musel spustit nero, udělat zálohu a reinstalovat. Dělal mi to nějaký vir, který mi shodil Internet Explorer, který se mimo jiné stará taky o zobrazení plochy[/QUOTE]

Jen upřesnění, není to Internet Explorer, ale Explorer, který se stará o plochu.
Dojigiri (1629)|17.9.2008 10:21
A zkoušel jsi prázdný heslo? V XP Home pokud vím je nastavený prázdný heslo (tj. bez hesla) jako výchozí heslo administrátora.
Sikil79 (429)|17.9.2008 10:22
Předpokládám, že tvůj účet byl s omezeným přístupem pokud OS chce heslo administratora, pokud ale není nastaveno, tak by to mělo stačit odklepnout. Nejdříve bych ale zkusil spustit OS v nouzovém režimu a pokusit se o obnovení systému i když si nejsem jistý jestli tohle půjde bez administrátorských práv. Pokud jsi používal klasický přihlašovací dialog, tak zkus do něj vepsat administrator a odklepnout a uvidíš, jestli je heslo opravdu nastaveno. Jestli se ti to podaří zálohuj si svá data (třeba klasicky na DVD nebo FLASH kartu), format, a novou instalaci, ale jak píše pas!k. Pokud tomu nerozumíš, svěř to do rukou raději někomu jinému. Pak bych doporučil ještě projet zálohovaná data antivirem.