reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s frekvenci monitoru?

Wiliz (2)|22.9.2008 16:12
Zdravím, jak nadpis napovídá mám problém s frekvencí monitorů. Používám monitor LCD ViewSonic 19, frekvencí jsem měl 75 Hz. Osudný problém se my stál při hře Counter Strike Source, kdy jsem ve hře změnil rozlišení z 1280x1024 na 800x600 (vícekrát jsem měnil rozlišení ve hře a nikdy žádný problém) najednou černý monitor a poblikávala kontrolka monitor který značil, že je monitor zapojen v elektřině. Zvuk ve hře jsem slyšel, tudíž jsem si řekl že vypadl obraz/monitor tak jsem restartoval PC. Na monitorů se my zobrazila nabídka do Biosu a pak načítání Windowsu ale plochá monitorů se my už nezobrazila. Zapojil jsem tedy starý monitor CRT, na kterém se objevila tabulka že je vysoká frekvence. Po dalším restartu se starým monitorem jsem se konečně dostal na plochu systémů. Zde jsem udělal několik pokusu o snížení frekvence jako u grafiky, tak u monitorů. Bohužel zapnutí PC s LCD nikdy nenajela plocha, s CRT ano. Tudíž jsem reinstaloval Windows. Pote jsem se podíval na frekvencí která byla na 72, ale plocha byla jakoby rozmazaná a po letech zvyků na 1280 a 75 Hz jsem nastavil původní nastavení a zapnul CS:S. Bohužel situace se opakovala a obraz nikde. Naštěstí po restartů plochá najela a dal jsem frekvencí na 60 Hz.

Chci se zeptat zda moje jediná možnost je 60 Hz, popř. doporučená frekvence 72 Hz. Nebo je chyba v nastavení monitorů? V grafice?

Děkují všem za odpovědí. Omlouvám se za délku a za svojí nečeštinu.

Milán Kučera
Biges (77)|3.10.2008 20:53
Zkoušel jsi najet do nouzového režimu?
Logout (4018)|3.10.2008 21:06
Hmmm, obávám se, že monitor si nerozumí s grafikou co se týče frekvence (v některym módu evidentn umí 75Hz a v jinym ne...). Máš to propojený DSub, nebo DVI?
SatanS (37)|3.10.2008 22:00
A jaky vyznam ma u LCD vetsi frekvence nez 60Hz???
Logout (4018)|4.10.2008 01:09
V podstatě žádnou. Nanejvejš při přehrávání videa může mít význam synchronizace frekvence monitoru s frekvencí videa (pak se některý snímky nezobrazej dvakrát a prej je to plynulejší - ale to je IMHO jen pro opravdový fajnšmekry).
Jinak je to nepoznatelný. LCD narozdíl od CRT svítí celou dobu mezi snímkama, takže nevzniká "neergonomický blikání obrazovky".

PS: Jo, a pak to má využití při použití speciálních 3d brejlí.