reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Western Digital My Book Home Edition

Gnute (6)|1.11.2008 12:10
Zdravím, koupil jsem si tento externí HDD (Western Digital My Book Home Edition) 500GB

[code]http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50755[/code]

Mám tuto desku : GA-MA790FX-DS5

[code]http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2694[/code]

A mám problém :
Pokud připojím disk před eSata, tak při butovaní mi ho zdetekuje, ale při načítání OS (WIN VISTA X64 SP1) mi to zatuhne a musim restart. Pokud disk připojím, při naběhnutém OS, tak disk taky zdetekuje, ale jakmile otevřu tento počítač, resp. jakkoliv chci najet na disk, PC zatuhne.. Prosím v čem je problém..
Počítač jsem kupoval 06/2008 takže i bios na desce je celkem "novy"
Jackal007 (44)|1.11.2008 12:38
Nerikej, ze nejsou treba nejake ovladace... eSATA nemam, neznam, ale da se to predpokladat, ze si s tim wokynka neporadi, pac je to relativne nova vec.

Budto to bude na CD s ovladacema desky nebo na CD dodavaneho s eBOOKem ...

Je to jen typ ;)

PS: Neco mi nasel strejda google, ale nemel jsem cas se tim probirat podrobne ...
http://www.techsupportforum.com/hardware-support/hard-drive-support/152308-solved-vista-xp-do-not-recognize-esata-hd.html
Kozouš (500)|1.11.2008 13:12
Pokud jej připojíš přes USB tak ti pc také vytuhne?

Nainstaluj si ovladače které jsou na přiloženém médiu.
Gnute (6)|1.11.2008 13:33
Disk má fire-wire a usb 2.0.

Žádný problém s těmito způsoby připojení nebyl.. momentálně jedu přes Fire-Wire. Disk funguje správně, problém bude nejspíš s ovladači, nebo nekompatibilitou disku s deskou.. Proto se ptám, zda-li někdo nemá podobné zkušenosti.
Kozouš (500)|1.11.2008 13:43
S tímto diskem mám špatné zkušenosti. Naštěstí jsem se ho zbavil.
Logout (4018)|1.11.2008 14:13
Na tý desce máš dva druhy SATA portů, zkusil jsi ten disk píchnout do těch druhejch? Taky můžeš mít špatně naisntalovaný drivery - vyvedený esata použígvá jinej driver než sata na desce (respektive na desce jsou porty k oběma řadičům, ale běžně se disky zapojujou do integrovanejch - 4 žlutý u sebe, a
ne do extra čipu (dva růžový porty dole a jeden v zadu na bracketu).

Taky je můžeš mít přepnutej do emulace ide režimu, kterej nepodporuje hotplug (zapojení za běhu).
Nastavíš to v v biosu (klávesou del při startu) v integrated pheripherals - Oncihp Sata Type pro jeden řadič a v
integrated pheripherals - OnBoardPCIEDevice - Onboard ESATA-II Ctrl Mode
respektive pro interní porty v
integrated pheripherals - OnBoardPCIEDevice - Onboard GSATA-II Ctrl Mode
pro druhej řadič.

BIOS i v nový desce může bejt starej, i když to je nová deska - koukni se na jeho verzi. A Odinstaluj ovladače ke gigabyte SATA a znova je naistaluj - radši si stáhni nejnovější od gigabytu.
Drivery i bios snado najdeš tady:
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2694
Gnute (6)|1.11.2008 15:58
Verzi BIOSu mám - F5 z 2008/03/27 a vzhledem k tomu, že novější je pouze F6, která nepřídává žádnou novou podporu esata, asi je flash zbytečný.

To nastavení BIOSu zkusím, plus nakouknout do bedny a zjistit, odkud vede vývod esaty.
Pak se ozvu.
Gnute (6)|5.1.2009 11:05
Provedl jsem flash biosu na nejnovejsi verzi f7e v biosu jsem zkoušel ponastavovat různé kombinace s OnBoardPCIEDevice - Onboard ESATA-II Ctrl Mode a OnBoardPCIEDevice - Onboard GSATA-II Ctrl Mode a nic nepomohlo, buď jsem se do OS (vista x64 SP1) vůbec nedostal.. proběhl načítající se had a pak obrazovka zčernala a nic se nestalo, nebo byla modrá smrt.
Nějaké nápady co s tím? disk přes eSata na notesu s XP SP3 funguje, takže mě napadá - může to být OS ? ovladače na Sata i Raid jsem samožrejmě aktualizoval a instaloval.
ICEBOSS (3435)|5.1.2009 12:37
WD mybook neni dokonaly, ale spatny produkt to rozhodne neni. Mas v tech vistach dobre nainstalovany vsechny ovladace k chipsetu?
Sam999 (16)|6.1.2009 12:01
Já mám základní model My Book Essential Edition a nestěžuju si. Vyhovuje mi dokonale a když mi stačí USB2.0 tak v pohodě fachá všude kde jsem jej zapojil:)
servis (2)|15.1.2009 11:16
WD My Book Home Edition problém nefunkčního připojení přes eSATA

Zdravím, Chtěl bych se podělit o zkušenost s externím diskem Western Digital USB FIREWIRE eSATA 1TB (WD10000H1CS) připojeném přes eSATA - a překvapivé řešení problému. – Problém byl v eSATA kabelu.

Měli jsme 4 disky a 4 notebooky HP s eSATA, takže bylo dost kusů na testování plus další interní PC na testy.

Problém: NTB se při připojení disku před zapnutím, zasekl při bootování a zůstal tak dokud se disk neodpojil pak NTB naběhl. Ve Windows (NTB podporuje Hot Plug) se disk buď neobjevil vůbec, nebo se disk objevil ale při pokusu čtení nebo zápisu se disk zase odpojil. Trošku matoucí bylo, že první set NTB s diskem fungoval vcelku bez problému... po několika hodinách křížových testu (a hledání informací na netu) jsem zjistil, že příčina problému je v KABELECH! dva byly vadné úplně tj. disk se vůbec nepřipojil, na druhé dva se disk alespoň dokázal objevit v systému. Zkusmo jsem tedy koupil kabel u jiného prodejce a voila vše funguje jak má. Nový kabel je paradoxně od stejného výrobce drátu Lian Feng je tedy možné, že jde pouze o vadnou sérii a možná jsou kabely v pořádku ale nerozumí si s WD...
Nefungující kabel: LIAN FENG 75cm pod značkou PremiumCord od Krupa
Fungující kabel: LIAN FENG 50cm ! pod značkou roline od "mimozemšťana"

Doufám, že to někomu pomůže.

servis.
ICEBOSS (3435)|15.1.2009 12:16
hm, Seagate FreeAgent se chova podobne... 1,8m dlouhy stineny kabel akasa a problemy, problemy... dal jsem ho na USB. Jinak kabely Hung Fu mam radsi nez Lian Feng :-).