reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Problem s PC

Neregistrovaný (0)|16.11.2008 20:10
Jméno tazatele: Green_Dragon

Znění dotazu:
Zdravim mam problem

Kdyz zapnu nejakou hru (jakou koliv) tak se stane ze pc se mi restartuje nebo take se mi stalo ze sem si neco zahral a pak sem dal webove stranky a PC se sekne a neraguje takze musim restart nebo naskocej WIN XP a sekne a zas opet neraguje nevim cim to je ale myslim si ze je to HW bud pameti nebo grafika... prosim poradte mi nebo mi doporucte nejakej programy na otestovani pc nebo komponentu...

Muj pc sestava

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Procesor : AMD athlon dual core 5400+ ( Black edition )
Zakladni deska : MSI K9A2-CF
Pameti : Kingstom DDR2 2x 2GB 667MHz
Grafika : ATI radeon Asus EAH 3850 HD
HDD : Sigate baracude 320GB
Zdroj : 550W
Operacni system : Windows XP professional SP2 ( original )
Challenger_ii (192)|16.11.2008 20:24
Ovládače grafiky nebo samotná GA. Prostě zkoušej novější nebo někdy i jen ty, které jsou přibaleny ke grafice. Co se tak podívat do eventlogu?
grapherX (888)|16.11.2008 21:17
Co přesně to je za zdroj? Jestli to je 550W od značky eurocase nebo lc power apod. tak to může být i příčina.
johny__g (6387)|16.11.2008 21:34
Na diagnostické programy se podícej tady na fóru do sekce download. U každého máš i popis jak funguje. Na paměť bych zkusil memtest nebo goldmemory, na CPU třeba Prime95.
mech13 (5526)|17.11.2008 09:29
tento pocitac -> vlastnosti -> upresnit -> spousteni a zotaveni -> zrusit automaticky restartoavt, jestli ti pri tom resetu zustane viset nejaky blescreen

jinak:
[faq]aaa[/faq]
Neregistrovaný (0)|17.11.2008 13:39
Zdravim takze zdroj mam 550W CORSAIR coz je celkem kvalitni zdroj ted mam zas jinej problem a mnohem vetsi ted sem zapinal pc a jak se nacitaj WIN tak hnet se restartuje delalo to snad 50X nez mi ted nabehly win XP hnet si zanej sednu a budu odpovidat na odpovedi.....
mech13 (5526)|17.11.2008 13:58
stahni si MEMTEST, vypal na CD a nabootuj z toho CD

https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=49
Neregistrovaný (0)|17.11.2008 15:55
Zdravim takze test pameti je OK takze pameti to nebude ale mam spadeno na Grafiku muzete mi pls doporucit nejaky test Graficky karty ? Podle me bude chyba v pameti na grafice prosim o nejaky link kde stahnu test grafiky dekuju
Green_Dragon (6)|17.11.2008 16:07
Ted skousim otestovat muj HDD uvidime jestly budou nejake chyby... a chtel bych mooc podekovat kteri mi pomahaj vyresit tento problem nechci hnet panikarit a odnaset pc do nejakeho servisu takze jeste jednou mooc diky....
mech13 (5526)|17.11.2008 17:01
nema nejaky kamos z okoli podobne PC jako ty? tj PCI-E grafiku, AM2...
Green_Dragon (6)|17.11.2008 17:28
Bouzel nema nikdo v okoli vetsinou maj starsi pc.... ja mam jeste jeden pc sice starsi ale mel sem tuhle grafiku jenze byl problem v tom ze sem mel slabsi zdroj 350W takze kdyz sem spustil narocnejsi hru tak zcernal obraz a po nekolika min se nahodil ale ne vehre ale ve win xp..... Ted sem stahl 3D mark skusim grafiku otestovat..... Uvidime jake budou vysledky

PS : HDD je v poradku nevykazoval zadne chyby
Green_Dragon (6)|17.11.2008 17:55
Takze 3D mark vyhodnotilgrafiku jako v poradku takze zbiva jen zakladni deska , procesor a zdroj :(
mech13 (5526)|18.11.2008 07:37
ted si nepamatuju cele tema, mozna to tu uz bylo, ale kdyz 3D mark projel neni nejaky problem s tema hrama, ovladacama nebo obecne se systemem?
mstejska (2912)|18.11.2008 08:54
A co chlazeni? jede dobre? 3DMark nebezi dost dlouho aby ti zahral cele pc. Zkus pustit dohromady RTHDRBL (nebo jak se to presne jmenuje) + Stability test z AMD Overdrive tak hodinu. A na monitoring strance AMD Overdrive se podivej na teploty grafiky a CPU.
Stalo se ti to take, 3DMark06 prosel cely, ale kdyz jsem pustil hru, tak po chvili spadla. No a byla prehrata grafika.
EditorPO (2819)|18.11.2008 10:07
Uz som raz riesil podobny problem. Bolo to v pamatiach, konkretne v zlom nastaveni frekvencie a casovania v BIOSe.
Z tvojho popisu nie je poznat, aky konkretny model pamati mas a taktiez, ktory model zakladnej dosky (K9A2 CF-F, K9A2 CF-F V2). Ked si otvoris stranku na MSI http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=K9A2_CF-F&class=mb alebo http://www.msicomputer.com/product/p_spec.asp?model=K9A2_CF-F_V2&class=mb
V popise MB mas v sekcii o pamatiach napisane:
Due to the High Performance Memory design, motherboards or system configurations may or may not operate smoothly at the JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council) standard settings (BIOS Default on the motherboard) such as DDR2 voltage, memory speeds and memory timing. Please confirm and adjust your memory setting in the BIOS accordingly for better system stability.
Example: Kingston HyperX DDR2-800 PC-6400 operates at 2.0V, 4-4-4-12.
For more information about specification of high performance memory modules, please check with your Memory Manufactures for more details.

Znamena to, ze nie vsetky pamate budu korektne fungovat pri default nastaveniach BIOSu. Musis si to rucne prejst a skontrolovat. Ale pozor, ak s tym nemas skusenosti, tak to radsej daj do ruk odbornikovi.
Skontroluj si tiez, ci mas kompatibilne moduly s doskou. V lavom menu si klikni na podporovane pamate, u teba Kingston. V zozname vyber tvoju dosku a v dalsom sa ti objavi zoznam podporovanych modulov.

Osobne by som v sucasnosti nekombinoval MSI a AMD. Nemam s tym dobru skusenost. Dosky nikdy neslapali korektne bez dalsich doladeni BIOSu a musel som dodatocne chladit chipset.

Neviem, ci ta k vyberu sucasnych komponentov viedol nedostatok financii, ale kvalitna maticna doska je zaklad, tam by som nesetril. Napriklad s GigaByte EP5-DS4 by si ten zaklad mal.
Green_Dragon (6)|19.11.2008 22:40
No nevim jestly to sjou zrovna pameti ja sem je testoval a jsou v poradku... co sem mel pred tim pc tak sem mel AMD 1,6GHz a zakladni deska byla taky MSI a slapalo to bez problemu... Je mozne ze ted ty nove veci funguji uplne jinak.. Skusim tvoji radu jak rikas ale necham to nekomu kterej tomu vic rozumi nerad bych to nejak poskodil , a jeste se zeptam rano sem startoval pc a kdyz se nacitaly XP tak po 5s mi zmodrala obrazovka jako aby se pocitac neposkodil a blabla je bylo tam napsano nejakej odkaz s cislama a spousta nul objevilo se mi to tam 2x pak uz ne pak to nabehne o XP ale sekne se a nic nedela , a kdyz vypinam pc tak se mi neobjevi tabuka jak mas odhlasit , vypnout a restartovat jedine jak to vypnu je ctrl+alt+del. A dat vypnout pak se pc vypne delalo ti to taky ? Jestly to nedelaj XP uz sem je jednou preinstaloval .

Jeste jedna vec dela mi to kdyz sem na netu padaj mi stranky ( 2.tmp.exe , v aplikaci 2.tmp.exe doslo k problemum a bla bla bla v cem je problem ? Nevite diky moooc za pomoc vsem na forku !!
Green_Dragon (6)|19.11.2008 22:42
EditorPO (2819)|19.11.2008 23:46
[quote=Green_Dragon;185027]Jeste jedna vec dela mi to kdyz sem na netu padaj mi stranky ( 2.tmp.exe , v aplikaci 2.tmp.exe doslo k problemum a bla bla bla v cem je problem ? Nevite diky moooc za pomoc vsem na forku !![/quote]
V prvom rade si odvir PC, mas tam cerva. Aby to nakoniec nebol problem zavireneho PC :-).
EditorPO (2819)|19.11.2008 23:48
[quote=Green_Dragon;185027]po 5s mi zmodrala obrazovka jako aby se pocitac neposkodil a blabla je bylo tam napsano nejakej odkaz s cislama a spousta nul[/quote]
Skus odfotit tu modru obrazovku, pretoze vacsinou sa z nej da vycitat, ze kde je problem. Je mozne, ze ani nie je stale ta ista, tak odfot vsetky.
Green_Dragon (6)|20.11.2008 12:59
To uz je ted jedno dal sem pc do odborneho servisu ale kdyz sem ho koupil tam sem mel XP SP3 a delalo to same zadny viry nebo nejaky spiony ap.. sem nemel a delalo to same mel sem nainstalovanej antivir od Nod32 , spyboot a malware kdyz sem zapinal pc tak nejdriv antivir skontroloval pc komplet obcas neco v cokies to naslo ale nebylo to strasny.. Uvidime co stim provedou v servisu a pak vam dam vedet cim to bylo jinak diky vsem.... Muzete mi poradit nejakej anti vir ? ja nemam moc skusenosti jestly nod 32 je dobrej nebo avast , AVG7 atd... Jinak diky moooc za help vazim si toho .