reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC skříň AKASA ZEN

ICEBOSS (3435)|19.11.2006 00:56
O jaký produkt se jedná? : PC skříň AKASA ZEN

Produkt hodnotím - Kladně

Stránka s informacemi o produktu : http://ventum.net/items/akasa-zen-cista-mysl/show
Fotografie produktu :



Proč na tento produkt poukazuji : .
+++ klady +++
PC skříň bez zdroje v ceně 1300 Kč včetně daně. Velmi příjemný design, 2 * 12 cm v ceně, bezšroubková montáž mechanik, velmi tuhá konstrukce, hezký lak, USB porty kousek od sebe, bila a cerna varianta

--- zapory ---
viklající se tlačítko zapínání, klasická instalace disků, přední nácuc vzduchu klasicky jen přes spodní díru v čele

vyrobce
http://www.akasa-europe.com/akasa_english/spec_page/cases/spec_ak_zen_01wh.htm

distribuce
http://www.100megadistribution.cz/product.jsp?artno=CASAK1110
Lamak (96)|19.11.2006 14:30
Hodnotim kladne.
Tuto skrin mam, jen v cerne barve a mylsim, ze ma trosku jine zapory nez napsal autor recenze (osobne me vadi jine veci)...navic to, ze se tlacitko trchu vykla je pravda, ale nastesti se nezasekava jako u EC, ktery jsem mel predtim.
ICEBOSS (3435)|19.11.2006 15:11
tak priloz svoji troskou do mlyna a napis i nejaky dalsi postrehy a zapory :)

ps. diskuse je i ty recenze: http://ventum.net/discussions/7
Kerry (69)|19.11.2006 15:17
Tak tuhle skříň budu mít ale až na Vánoce (chtěl jsem jí mít hned ale táta se rozhod že jí zaplatí on tak jí budu mít an Vánoce, aspoň se mám an co těšit).
Budu mít ještě Fortrona FSP400-60THN-P tak sem potom hodim svoje poznatky.
Co jsem ale četl tak bych tuhle skříň hodnotil kladně.
BlackFrog (563)|19.11.2006 19:22
vypada to jako kvalitni skrin ale hodnotim jako prumer, protoze design opravdu neni muj vkus.
SmartMole (297)|20.11.2006 17:59
Za ty peníze dobrá volba! ;-)
s.skull (198)|19.10.2007 14:28
kupoval jsem teď kamošovi - má nepřesné plechy bočnic, možná vada jednoho kusu, ale otevřít a zavřít case fakt makačka... jinak vypadá dobře a chlazení ok. disky jdou montovat i hned nad sebe, je mezi nimi dostatečná mezera - to levný case většinou nemají (on taky málokdo kupuje levnou case na 3-4 disky, ale kamoš je na toto expert...:-))
Leroj (271)|1.11.2007 00:15
Mám ji asi měsíc a jsem spokojen. Je pravda, že pravá bočnice jde ztuha, ale to neřeším.
Jinak vzhled je slušný, větráky jsou vcelku tichý a hlavně funkční: např. HD WD asi 34 st., HD2 zhruba taky tak /při běžném provozu/.
Tlačítko se viklá, ale to nemá na nic vliv, je plně funkční... i mechanika za dvířky funguje lépe než jsem čekal...
Celkově bych ji hodnotil jako velmi dobrý poměr cena/výkon.
boboco (1987)|5.11.2007 14:36
Hodnotím 6 body
martaban (16)|29.12.2007 19:20
Mám ji asi týden v černém provedení...za ty peníze je to opravdu dobrý kauf!

Jednoduchý design, kvalitní a pevná konstrukce, průhledný plastový rám čela si už pár lidí z dálky spletlo s leštěným kovem :-) ...takže můj názor:

plusy:
Cena, celkové zpracování, materiál a povrchová úprava velmi dobré, chlazení skříně překonalo moje očekávání, díky těm dvěma 120kám (jsou v ceně) je ve skříni kvalitně usměrněný proud, nevznikají zbytečné tepelné kapsy (měl jsem strach z absence perforace pro čelní ventilátor, ale fouká obstojně i při nižších otáčkách), instalace bez větších problémů (základní deska měla pouze větší odskok od zadní krytky zásuvek konektorů, ale to je taková banalita, že to ani nestojí za řeč), kabeláž nemá zbytečně dlouhé dráty, vše "tak akorát", šroubované kvalitní záslepky pro konektory PCI karet, čelní zásuvky USB nejsou namačkané na sobě, konektor pro čelní audio není rozdělen na jednotlivé piny, ale na kompaktní AC97 a HDAudio, takže hodně zjednodušuje instalaci

mínusy:
Viklající se tlačítko pro zapínání, vyklápěcí horní záslepka velké mechaniky při vysunutí zakrývá tlačítko, takže je nutné zasunout mechaniku postrčením, chybí rychloupínání pro malé mechaniky, zpomalení proudění vzduchu z předního ventilátoru při osazení diskového koše dalšími HDD (v horní části skříně je po celé délce z obou stran pás perforací, mám obavy, že by v tomto případě mohl narušit proudění vzduchu)

Všechny mínusy ovšem vyvažuje jeden prostý fakt a tím je cena! :-) Rozhodně hodnotím kladně!