reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Svislé pruhy na monitoru, seknutí počítače

david.krenek (5)|10.3.2009 06:58
Mám HP pavilion a6000, s op.systémem Vista, plochý monitor Samsung. Minulý týden se mi najednou objevily svislé rozostřené pruhy, počítač se kousnul, a z reproduktorů zvláštní vrčení. Počítač jsem nastartoval zkrze nouzový režim, v něm počítač fungoval ale grafika rozostřená, že nešel přečíst text např.název ikon. Po restartu počítač naběhl normálně, žádná chybová hlášení a v podstatě celý týden až do včera se problém neobjevil, a to počítač jede celý den. Včera večer ten stejný problém, po stejném postupu opět funguje, dnes zatím bez problémů. Provedl jsem diagnostiku hardware, čekal jsem nějaký mechanický problém, ale nic, vir taky nenalezen, zkontroloval jsem chyby na pevném disku, taky nic. Vůbec netuším, co to může znamenat.
Deee-aN (3834)|10.3.2009 08:01
Který z nich to je: http://www.eq.sk/index.php?base=items&type=mlist&mid=144&entity=2? Je ještě v záruce? Jestli ano, hoď jim ho na hlavu.
Jaké jsou teploty?
david.krenek (5)|10.3.2009 08:36
Je to tenhle HP Pavilion A6000
(Intel Pentium D925 ( 3.00 GHz ), 160 GB 7200rpm SATA, 1024 MB DDR2, DVDRW DL LightScribe, Intel GMA 950, Vista Home Basic). Chtěl jsem zjistit nějaké informace, v záruce ještě je naštěstí. Deska se nepřehřívá ani nějak divně nešrotuje, to vrčení jde z repráků.
Deee-aN (3834)|10.3.2009 08:49
Může to být klidně přehřívajícím se zdrojem. CPU se také nepřehřívá? Tyhle kompy bývají špatně chlazené. Stalo se to v idle nebo při práci? Taky mi není jasné, jak můžou dávat Visty do kompu s 1GB RAM. Memtest jsi asi zkoušel...
Jak už jsem říkal, reklamuj. To je jedna z výhod koupě těchto složených počítačů.
Zoidik (1405)|10.3.2009 08:54
Pokud se nepřehřívá jak říkáš, tak bych to viděl na to, že z nějakého důvodu jde deska do křemíkového nebe.... Když je v záruce tak reklamace
david.krenek (5)|10.3.2009 08:59
No, tak sběhlý v počítačích nejsem. Ten memtest je co? Dvakrát se to stalo při sledování videa na internetu. Každopádně díky za reakce, rozhodně to přenechám soudruhům prodávajícím.
Deee-aN (3834)|10.3.2009 09:06
[quote=david.krenek;227772]Ten memtest je co? [/quote]
https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=1075 Vypálit obraz na CD a nabootovat z něj. Nechat několikrát proběhnout. Testuje RAM.
Draken (1578)|10.3.2009 15:52
tohle ale opravdu vypadá na přehřívající GPU...resp. se to vyskytuje i u přetaktovaných grafických karet ale to bys asi věděl žes taktoval...

takže nezbývá než nainstalovat everest ulitimate 5.0 a zkontrolovat teploty...(nejlíp měj tenhle soft v liště a pracuj jako obvykle a občas jukni na teploty ...pak dej vědět kolik si naměřil
Logout (4018)|10.3.2009 21:11
Drakene - jenže on tam nemá grafiku (respektive má integrovanou). Takže se přehřívat může jedině nortbridge.
Nicméně zkontrolovat jeho teploty by to chtělo...
Draken (1578)|10.3.2009 21:47
to že nemá grafiku neznamená že se GPU nepřehřívá...nevim jak je to u GMA 950 ale u Xpress 200 a GO 6100 byl na desce grafický čip normálně pasivně chlazen ,takže se může i přehřívat...
Logout (4018)|10.3.2009 22:26
Ale když bude hledat v everestu, tak se mu žádný GPU neobjeví, jen základní deska. Je jasný, že v tom norbridgi je taky GPU - ale takhle tazatelne nanejvýš zmateš a marně bude hledat, kde že je ta teplota grafiky...
Zoidik (1405)|11.3.2009 06:43
I pokud by zjistil, že se mu přehřívá severní mustek nebo jižní nebo cokoliv, tak mám obavu, že se do toho PC ani nedostane, jelikož bude zaplombované a při otevření by přišel o záruku. Teploty si může zjistit pro zajimavost, mem test udělat taky, ale vzhledem k tomu,že sestava je v záruce, tak bych osobně nic neřešil a okamžitě ji reklmaoval.
Uri72 (3)|11.3.2009 08:14
Jak tu již padlo: pokud sestava nepracuje správně, tak reklamuj. Testy sice můžeš zjistit problém, ale vypadá to na HW (ať už vadný, nebo přehřátý) a těžko vadu odstraníš pokud nemůžeš PC otevřít. V těhle kupovaných sestavách se stejně mění kus za kus, takže doporučuji navštívit prodejce, nebo kontaktovat autorizovaný servis.
Draken (1578)|11.3.2009 09:28
no kus za kus se to nemění ...ale deska za desku ano...opravdu záleží na typu závady...
každopádně pokud je to zaplombované a se zárukou tak s tím nic moc neuděláš...softwarová závada to není...jediný co dokážeš je že usnadníš servisu trochu práce...

jinak já už v everestu 2.2 viděl teplotu Xpress 200 (tak jiné integrovka z rodiny X300 ) a tehdy se pohybovala kolem 65C v klidu a 75C v zátěži
david.krenek (5)|11.3.2009 14:56
Nainstaloval jsem si Everest Home Edition. Prošel jsem si to ale nějaké hodnoty teplot jsem nenašel, vytížení paměti apod. ano. Kde hledat?
Logout (4018)|11.3.2009 15:19
Počítač - senzory
(počítač: v seznamu úplně nahoře, senzory: v podseznamu úplně dole)
david.krenek (5)|12.3.2009 04:26
Ale nic se mi neukáže, žádné informace.
xmarek (1676)|12.3.2009 08:04
Svislé pruhy jsem naposledy viděl u notebooku HP Compaq 6715b. Notebook se v "pravidelných" intervalech zasekl a na monitoru se objevily pruhy. Pomohl až tvrdý restart. Šlo to 3x na reklamaci a pokaždé měnili desku, procesor, paměti. Na zahraničních fórech jsem se dočetl, že šlo o vadnou sérii.

I když se ve vašem případě jedná o desktop, myslím si, že problémem bude základní deska.

Takže moje rada je reklamovat, reklamovat a nic neřešit. To je problém výrobce.