reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém se spouštěním programů

Christoferson (14)|30.5.2009 21:47
Zdravím, stala se mi taková nemilá věc, čistil jsem včera ntb a asi jsem vymazal i něco co jsem neměl... Nedaří se mi spustit některé programy jako Excel, Word, ICQ aj. a vždycky tím způsobem, že pár vteřin po spuštění vyběhne hláška, že program přestal pracovat a ukončí se. Nabídne mi to "řešení" v podobě nápovědy na téma "Co je funkce Zabránění spuštění dat?" - předpokládám proto, že bude problém někde v tomto.
Když jsem se pokoušel změnit nastavení této vychytávky v ovládací panely-systém-upřesnit nastavení-výkon-nastavení-Zabránění spuštění dat (DEP), dočetl jsem se jenom, že "aby bylo možné použít toto nastavení, je nutné, abyste byly správcem systému a používali soubor bcdedit.exe. Další informace získáte ve znalostní databázi Microsoft Knowledge Base".
Zkoušel jsem na netu teda sehnat ten bcdedit.exe, ale neúspěšně. Zkoušel jsem i přeinstalovat Office a taky nic...

Můžete mi někdo prosím poradit co s tím? Potřebuji Word, Outlook a Excel rozchodit minimálně kvůli práci :-(
kevin00 (10238)|30.5.2009 21:57
Musíš se k NB přihlásit jako administrátor nebo z kontextové nabídky vyber možnost Spustit jako administrátor.
BCDEdit je editor úložiště konfiguračních dat spouštění. Lze jej spustit přes příkazový řádek (cmd.exe) jako administrátor.

EDIT:
GUI BCD Editor pro Win Vista (grafická nástavba pro příkazový řádek)
Christoferson (14)|30.5.2009 22:19
jj, jsem právě přihlášený jako admin a i to pak po mě chce potvrzení, že jsem to spustil, ale přesto mě to nepustilo dál...

Stáhl jsem si toho BCD Editora, ale vůbec nevím co s tím... Mám tam Default: YES, Debug: NO, Testsigning: disabled. Je to dobře nebo špatně? Dík moc
kevin00 (10238)|30.5.2009 23:12
Zkus toto:
[LIST=1]
  • spusť příkazový řádek jako administrátor (bez toho to nefunguje)
  • spusť příkaz "bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff"
  • Christoferson (14)|30.5.2009 23:22
    Funguje!!! :-) Paráda, fakt moc díky, na tohle bych sám asi nikdy nepřišel :-)