reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vynutit AntiAliasing u her s novými ovladači nVidide Force Ware

Primergy (24)|1.6.2009 13:06
Ahoj, nedaří se mi vynutit AA u některých her, které nemají v nastavení možnost zapnutí AA. Vím že to je možné přes ovladače graf. karty, ale kdysi měly starší verze forceware možnost přímo nastavit AA dané aplikaci výběrem ze seznamu přímo v ovladačích. Od nějaké verze ovladačů to již není možné. Jen se zadá obecně AA a Anisotrop. filtr. a mělo by to údajně makat. Jenže nemaká.
Mám Intel Core2 Duo E6850 a GeForce 8800 GTS 512 kterou jsem přetaktoval a 4GB DDR2 800MHz. Problém mám napřiklad u her Bioshock, nebo teď aktuálně u Damnation. HW je silný dost, takže tam problém není. Poradí někdo? :confused: Díky.
Richmond (8084)|1.6.2009 13:14
Pravy klik na plose ? Ovladaci panel nVidia ? Spravovat 3D nastaveni ? bud zmenit AA "globalne" a vynutit AA nebo na karte "Nastaveni programu" zmenit podle svych predstav jednotlive pro kazdou hru (.exe) zvlast :thumb
scr1.png
Antonín Chromý (39)|1.6.2009 13:50
Toto musí fungovat pro každou hru? Pokud jsem chtěl vynutit zapnutí vyhlazování u Pro Evolution Socceru 6, tak jsem nepochodil. Je možné, že ze strany hry stejně dojde k ignorování nastavení ovladačů a prosadí si svou?
Primergy (24)|1.6.2009 13:57
Myslím, že některé hry to mají tak jak píšeš. Tudíž že si prosadí svou a ovladač ignorují. Vím ale konkrétně že třeba Bioshock tohle podporuje. Akorát u karet ATi se AA vynutit nedá. U nVidií by to ale mělo fungovat.
Primergy (24)|1.6.2009 14:00
Díky Richmonde, nenapadlo mně že musím vlastně potlačit nastavení aplikace a pak teprve vnutit nastavení z ovladače. Večer to doma vyzkouším a dám vědět výsledek.
Richmond (8084)|1.6.2009 14:03
Jj, pokud "nepotlacis" tak se hra muze chovat jak si zamane (predevsim OpenGL) ;) ikdyz takovej Gears of War musis donutit k AA pres ingame menu...
Primergy (24)|1.6.2009 14:06
No vidíš, u Gears of War se mi to taky nepodařilo rozchodit. Jak prosím vyvolám ingame menu? Teď nemyslím že dám Esc a prohrabu kdejaká nastavení. Nebo jo? Nikde jsem nabídku na AA nenašel..nebo jsem už vážně lamka
Richmond (8084)|1.6.2009 14:10
[QUOTE=Primergy;255276]No vidíš, u Gears of War se mi to taky nepodařilo rozchodit. Jak prosím vyvolám ingame menu? Teď nemyslím že dám Esc a prohrabu kdejaká nastavení. Nebo jo? Nikde jsem nabídku na AA nenašel..nebo jsem už vážně lamka[/QUOTE]
Jj - je to v menu, tusim ze Options > Advanced > DirectX 10 Antialiasing ;)
...a samozrejme musis mit min. Visty kvuli DX10...
Primergy (24)|1.6.2009 14:12
Tak to jo, mam XP, takze DX9... Proto nemam AA :D