reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nedetekování externího HDD

Mablung (28)|7.6.2009 17:27
Mám problém s tím, že mi počítač nenadetekuje externí USB disk, Seagete FreeAgent 500 GB. Když ho zapojím, rozsvítí se, ale tím to končí.
Neboť jiné počítače ho vidí, je chyba u mě.
Bylo mi řečeno, že je pravděpodobně chyba v nedostatečném napájení, nicméně protože mám nové komponenty, zdá se mi to divné.
Mám tudíž dvě otázky.
Musím instalovat ovladače pro USB 2.0 nebo jsou součástí Windows (mám WinXP SP2)? Bylo mi řečeno že USB 1.0 to neutáhne.
Lze někde koupit kabel pro napájení disku ze dvou USB?

MB MSI K9A2 Platinum
zdroj Zdroj CHIEFTEC, 450W 80 PLUS ATX 2.3, aktivní PFC, PCIe, SATA, 140mm ventilátor. Grafiku jsem měl 3870, ted mám 4870 takže nedostatečným zdrojem by to být nemělo.

Pokud má někdo nějaké rady, předem díky za ně.
wanrouter (126)|7.6.2009 17:40
[QUOTE=Mablung;257255]Mám problém s tím, že mi počítač nenadetekuje externí USB disk, Seagete FreeAgent 500 GB. Když ho zapojím, rozsvítí se, ale tím to končí.
Neboť jiné počítače ho vidí, je chyba u mě.
Bylo mi řečeno, že je pravděpodobně chyba v nedostatečném napájení, nicméně protože mám nové komponenty, zdá se mi to divné.
Mám tudíž dvě otázky.
Musím instalovat ovladače pro USB 2.0 nebo jsou součástí Windows (mám WinXP SP2)? Bylo mi řečeno že USB 1.0 to neutáhne.
Lze někde koupit kabel pro napájení disku ze dvou USB?

MB MSI K9A2 Platinum
zdroj Zdroj CHIEFTEC, 450W 80 PLUS ATX 2.3, aktivní PFC, PCIe, SATA, 140mm ventilátor. Grafiku jsem měl 3870, ted mám 4870 takže nedostatečným zdrojem by to být nemělo.

Pokud má někdo nějaké rady, předem díky za ně.[/QUOTE]

Robi ti to aj ked ho zapojis na zadne USB konektory z dosky?

Napada ma aj to ci netreba cez rozsirenu spravu pocitaca v ovladacich paneloch (sprava diskov) aktivovat pevny disk, raz som to musel robit ked mi nevidelo vlozeny disk do Windows Vista, potom to uz slapalo dobre

Ta rozdvojka na USB o ktorej pises sa dodava k niektorym externym pevnym diskom ale samostatne som ju este nevidel ... :notsure
r34ktor (7477)|7.6.2009 19:08
[QUOTE=Mablung;257255]Mám problém s tím, že mi počítač nenadetekuje externí USB disk, Seagete FreeAgent 500 GB.[/QUOTE]
Variant FreeAgentů existuje řada (2,5" i 3,5"). Upřesni konkrétní model.

[QUOTE=wanrouter;257258]Ta rozdvojka na USB o ktorej pises sa dodava k niektorym externym pevnym diskom ale samostatne som ju este nevidel ... :notsure[/QUOTE]
Y USB kabely jsou u řady 2,5" externích HDD běžné. Já ho měl dodaný také.



Co se týče funkčnosti s obyčejným kabelem, tak to závisí na schopnosti desky dodat do USB portu odpovídající proud. V tomto směru jsou na tom lépe notebooky.
Mablung (28)|8.6.2009 10:26
[QUOTE=wanrouter;257258]Robi ti to aj ked ho zapojis na zadne USB konektory z dosky?

Napada ma aj to ci netreba cez rozsirenu spravu pocitaca v ovladacich paneloch (sprava diskov) aktivovat pevny disk, raz som to musel robit ked mi nevidelo vlozeny disk do Windows Vista, potom to uz slapalo dobre

Ta rozdvojka na USB o ktorej pises sa dodava k niektorym externym pevnym diskom ale samostatne som ju este nevidel ... :notsure[/QUOTE]
Právě, tu rozdvojku mi doporučil technik v Alza kde jsem disk reklamoval, ale když jsem ho tam chtěl koupit, prodejce mi řekl že ho nemají a že se prodává jen coby součást disků ....:mad:
Zkoušel jsem ho zapojit všude, zepředu i zezadu. Místo klávesnice, pořád se stejným výsledkem.
Co se té rozšířené zprávy počítače týče, myslíš: Start-nastavení-ovládací panely-systém-správce zařízení? Pokud ano, tak tam ten disk nevidím.
Mablung (28)|8.6.2009 10:33
[QUOTE=r34ktor;257289]Variant FreeAgentů existuje řada (2,5" i 3,5"). Upřesni konkrétní model.


Y USB kabely jsou u řady 2,5" externích HDD běžné. Já ho měl dodaný také.



Co se týče funkčnosti s obyčejným kabelem, tak to závisí na schopnosti desky dodat do USB portu odpovídající proud. V tomto směru jsou na tom lépe notebooky.[/QUOTE]
Jo, Y kabely se dodávají k některým diskům. Problém je v tom že k mému disku nebyl a že jsem ho neviděl prodávat samostatně.
Disk je SEAGATE FreeAgent Go 500GB stříbrný (silver) - 8MB, 5400rpm, USB2.0, ST905003FGD2E1-RK(Externí disk)(http://www.alza.cz/externi-pevny-disk-seagate-freeagent-go-500gb-silver-d99962.htm)
EditorPO (2819)|8.6.2009 13:59
Asi bude skor potrebovat tento https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=3419

Ale stejne sa divim, ze nestaci original kabel. Skor by som hladal problem v PC samotnom.
Mablung (28)|8.6.2009 15:39
JJ, chyba bude někde v mém počítači, problém je v tom najít kde :-)
Ale zkusím tu Y USB a snad se problém vyřeší. Díky za odkazy a za pomoc.
Mablung (28)|9.6.2009 21:39
[QUOTE=EditorPO;257569]Asi bude skor potrebovat tento https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=3419

Ale stejne sa divim, ze nestaci original kabel. Skor by som hladal problem v PC samotnom.
[/QUOTE]

Tak máš bohužel pravdu. Koupil jsem Y USB kabel a nepomohlo to, disk stále není viditelný.
Nemá někdo tucha čím by to mohlo být? Napájením ne :-(
EditorPO (2819)|9.6.2009 22:26
Mozno je len problem v USB. Jeden zakaznik nesetrnym zachadzanim s USB klucom "nacal" USB porty tak, ze mu to nebralo zariadenia, ktore su narocnejsie na napajanie. USB kluc mu este fungoval, ale externe disky, fotak a kamera uz nie. Funkcny zostal uz iba jeden port zo siestich.
Mohol by si skusit USB kartu do PCI slotu. Nieco taketo https://www.pcplus.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=1836. Asi by najprv stacilo ju od niekoho pozicat.

Skusal si vsetky porty v PC?
astec (1823)|9.6.2009 22:29
[QUOTE=Mablung;258103]Tak máš bohužel pravdu. Koupil jsem Y USB kabel a nepomohlo to, disk stále není viditelný.
Nemá někdo tucha čím by to mohlo být? Napájením ne :-([/QUOTE]

A co otestovat disk u jiné mašiny?
robky (3195)|9.6.2009 22:37
[QUOTE=Mablung;257255]
Neboť jiné počítače ho vidí, je chyba u mě.
[/QUOTE]

[QUOTE=astec;258125]A co otestovat disk u jiné mašiny?[/QUOTE]

To už zjavne spravil ...

A čo klasické usb kľúče - rozpoznajú sa automaticky?
Nemôže byť problém so službou Plug and Play? V správcovi zariadení použi funkciu Zistiť zmeny hardvéru - ani tak sa neukáže?
Mablung (28)|10.6.2009 09:07
[QUOTE=EditorPO;258122]Mozno je len problem v USB. Jeden zakaznik nesetrnym zachadzanim s USB klucom "nacal" USB porty tak, ze mu to nebralo zariadenia, ktore su narocnejsie na napajanie. USB kluc mu este fungoval, ale externe disky, fotak a kamera uz nie. Funkcny zostal uz iba jeden port zo siestich.
Mohol by si skusit USB kartu do PCI slotu. Nieco taketo https://www.pcplus.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=1836. Asi by najprv stacilo ju od niekoho pozicat.

Skusal si vsetky porty v PC?[/QUOTE]

JJ, asi bude problém v USB, ovladačích či software, jenže jak zjistit kde? Dokonce jsem kvůli tomu i reinstaloval vokna jestli nejsou nějaké ovladače poškozené.
Zkusil jsem všechny porty, ale nic.
Tu kartu si od nikoho nepůjčím. Klidně bych si jí koupil kdybych věděl že to bude fungovat, zas tolik peněz to není, ale mám obavy že chyba může být někde v software.
Mimochodem, jak se může takhle USB odpálit?

Používám USB flash i bezdrátovou myš a klávesnici přes USB, takže s rozpoznáváním problémy nejsou.
Použití Zjistit změny hardware nepomůže.

Jak mohu poznat jestli mám v počítači nainstalováný ovladače na USB 2.0? Měli by být součástí Windows a nebo se tam musí dodat s jinými ovladači?
EditorPO (2819)|10.6.2009 11:09
Ovladace mas asi v poriadku. Su priamo v systeme. Systemove ovladace mozes nechat skontrolovat prikazom sfc /scannow. Budes ale potrebovat original instalacku tvojho win.