reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Problém s plným pracovním diku ve Photoshopu

Neregistrovaný (0)|9.6.2009 13:14
Jméno tazatele: Kristýna

Znění dotazu:
Když chci otevřít Adobe Photoshop (verze 9.0), objeví se mi ikona "Scratch disk is full", mám EEE PC, snažila jsem se vyčistit co nejvíc místa za pomoci cleaneru a čištění diků D a C, ale nepomáhá to. Poraďte prosím. díky

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
pas!k (3765)|9.6.2009 13:19
Nema photoshop nejaky temp ktery je potreba obcas procistit? Zkus vyhledat soubory ~PST.

EDIT: Tak google jeste tvrdi ze muze byt problem ve velikosti ram .. pokud je ten soubor moc velky .. na jakem systemu to bezi a kolik tam mas pameti?
Neregistrovaný (0)|9.6.2009 13:28
Jméno tazatele: Kristýna

Znění dotazu:
Zkusila jsem to vyhledat, ale žádný ~PST mi to nenašlo (Dala jsem hledat - soubory a složky a pak jsem to nechala hledat i ve Photoshopu)..co bych mohla ještě zkusit?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
pas!k (3765)|9.6.2009 13:29
Edit by mech13 pro Kristýnu: staci odpovedet na toto tema pomoci tlacitka odpovedet
StD (1963)|9.6.2009 13:33
Tedy nevim (mám tu starou 5ku) - tam je to v Předvolbách (jedna roletka pro swap-disky a druhá pro alokaci RAM).

Jinak u mne si ty PST*.tmp ukládá do adresáře C:\Documents and Settings\*user*\Local Settings\Temp\*.*
Neregistrovaný (0)|9.6.2009 13:40
Je tam místo 121 MB, mělo by to mít asi 200 aby byla zachovaná stabilita systému pokud vim. Na čem to běží nevim, jak to můžu zjistit? Nic moc o počítačích nevim:( nechala jsem ale hledat to psh a tam je těch souborů hodně..
pas!k (3765)|9.6.2009 13:44
[QUOTE=Neregistrovaný;257905]Je tam místo 121 MB, mělo by to mít asi 200 aby byla zachovaná stabilita systému pokud vim. Na čem to běží nevim, jak to můžu zjistit? Nic moc o počítačích nevim:( nechala jsem ale hledat to psh a tam je těch souborů hodně..[/QUOTE]

Tak to je problem tech 121mb to poradne nestaci ani na chod systemu :) Navic stale nic nevime o tvem operacnim systemu ani o pc na kterem to provozujes kazdopadne musis udelat misto .. idelane aby bylo volne aspon 10% celkove kapacity disku pak ma smysl delat i nejakou defragmentaci .. Stahni si nejaky program ktery ti pomuze odstranit nepotrebne soubory a promazat tempy treba your unnistaller nebo tune up utility http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/optimalizace_systemu/tuneup-utilities/
Neregistrovaný (0)|9.6.2009 13:52
Jeto EEE PC 901, operační Windows XP
pas!k (3765)|9.6.2009 13:56
No tak to taky neni stroj na nejakou extra praci s photoshopem .. Problem je ze to ma jen nejake ssd o velikosti 4 a 16 gb tzn ze jedine co muzes udelat je v photoshopu ten okladaci prostor nastavit tam kde mas vice mista ..


Edit jen bych jeste dodal pokud ten photoshop pouzivas treba jako nastroj obzivy nebo nejak castejc rozhodne zauvazuj o necem kde se na tom bude dat normlane delat protoze na tomhle to musi byt opravdu utrpeni.
Neregistrovaný (0)|9.6.2009 14:01
Chápu to správně, že všechny obrázky, který dělám ve photoshopu se někam do něj zálohujou a zůstávaji tam, takže vlastně potřebuju ten photoshop vyčistit a to ukládání přesměrovat jinam, kde mam místoo - t.j třeba na disk C nebo D nebo ho průběžně pak promazávat.?
pas!k (3765)|9.6.2009 14:07
[QUOTE=Neregistrovaný;257918]Chápu to správně, že všechny obrázky, který dělám ve photoshopu se někam do něj zálohujou a zůstávaji tam, takže vlastně potřebuju ten photoshop vyčistit a to ukládání přesměrovat jinam, kde mam místoo - t.j třeba na disk C nebo D nebo ho průběžně pak promazávat.?[/QUOTE]

Slovo temp je zkratka temporary (docasny) tyto adresare jsou pouzivany pro docasne odkladani souboru se kterymi zrovna pracujes .. promazanim si sice asi (mozna) docasne pomuzes ale rozhodne to neni reseni. Na provoz photoshopu potrebujes jiny stroj .. ten mini notebook ti nekdo poradil nebo na nem to provozujes proc? Idealnim resenim na photoshop je nejaka vykonejsi stanice s 64bit systemem (Vistou nebo Win 7) a pokud mozno aspon s 4gb ram .. Kdyz budes delat nejakou rozsahlejsi upravu ten docasny soubor muze klidne vyrust na nekolik gb a kam je das kdyz k dispozici mas 4 a to na tom mas jeste system a ram jen 1 gb?
Neregistrovaný (0)|9.6.2009 14:12
JJ, v Datartu řikali, že to photoshop zvládá, schválně jsem se jich ptala, protože ho potřebuju k práci..takže jsem se zbavila starýho notesu a vyměnila ho za menší, protože je lehčí a na přednáškách mi nezabírá místo v baťohu..
pas!k (3765)|9.6.2009 14:14
Tak to ti v datartu lhali
Neregistrovaný (0)|9.6.2009 14:24
Ale stejně mi to nejde do hlavy, půl roku s tim nebyl žádnej problém. Zkusim zítra ten photošop odinstalovat a nainstalovat znova, jak můžu promazávat ty soubory průběžně?
mech13 (5526)|9.6.2009 14:26
zalezi jak s photoshopem pracujes, pokud delas jen drobne upravy na malych fotkach, tak to docela fungovat muze... ale na cokoli serioznejsiho to na tomto netbooku rozhodne neni.

urcite ti pomuze i kdyz smazes tempy ostatnich aplikaci, instalaci a treba weboveho prohlizece. pripadne koupit vetsi disk (jen nevim jiste, jestli jde u EEE menit:notsure)

treba C:\windows\temp pripadne C:\temp pokud existuje, C:\documents and settings\[jmeno uzivatele]\temp, C:\documents and settings\[jmeno uzivatele]\data aplikaci[skryta slozka]\[nejake programy] - chce to trochu tusit co mazes, vsechno bezhlave smazat nemuzes, ale v techto slozkach se toho obecne moc zkazit neda, v nejhosim se ti smaze nastaveni nejakyho programu nebo jeho historie
Neregistrovaný (0)|9.6.2009 14:35
Ok, díky moc za rady! Zamyslim se nad tim, stejně mam domluvenou změnu práce, takže tam asi koláže dělat nebudu a tim pádem bude po problémech a pro příště jsem poučená abych nevěřila všemu co mi napovídaj a obrátila se na odborníky. Díky moc!
mech13 (5526)|9.6.2009 15:08
jj, datart, elektroworld apod jsou podobnym placanim proslule... obcas bohuzel muzes narazit na nesmysly i u kamenych obchodu zamerenych na vypocetni techniku, takze verit jednomu zdroji se nevyplaci