reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak připojit NTB mechaniku jako externí k PC ?

BADMOPAR (43)|3.8.2009 11:52
Právě řeším problém s NTB mechanikou SONY/OPTIARC.Mám ji připojenou přes USB adaptér a napájení je přímo ke zdroji přes napájecí konektor.Vzdálenoct je cca 1,5 m.V systému se hlásí jako velkokapacitní paměťové zařízení a to jenom někdy.Občas jenom načítá,ale nic nenačte.Zkoušel sem i externí mechaniku,tušim SAMSUNG,ale se stejným výsledkem.Poradí někdo,jak to udělat,aby to fungovalo spolehlivě?
xmarek (1676)|3.8.2009 11:58
Ovladače k mechanice máte nainstalované?
BADMOPAR (43)|3.8.2009 12:30
Myslim,že k mechanice žádný nebyly......a ani sem netušil,že nějaký bejt musí :confused:
michal.kolesa (357)|3.8.2009 12:33
[quote=xmarek;277646]Ovladače k mechanice máte nainstalované?[/quote]

Já myslel, že DVD mechanika je tak standrdní zařízení, že má ovládače Windos v sobě ?

vysvětlete mi to, rádse přiučím

---

Zkuste k USB portu připojit jiné zařízení, třeba tiskárnu, aby jste věděl zda je port funkční, zkuste aktulizovat ovládače k USB řadiči
Marenek (239)|3.8.2009 13:01
a co ten usb adaptér? v něm problém není?
mpitman (206)|3.8.2009 14:03
Problem bych hledal hlavne v kabelech co k tomu vedou - zacal bych pouzitim co nejkratsiho a hlavne nejkvalitnejsiho USB kabelu (trosku voditko je tu jeho tloustka - velmi zjednodusene -> tlustsi = lepsi :-)) ten byva v podobnych adapteru problem, hlavne pokud jde pres nej i napajeni. Jestli to ale chapu dobre, tak napajeni mate pres nejaky 1,5m dlouhy kabel primo ze zdroje v pocitaci? Tady taky zalezi na kvalite kabelu, i kdyz pokud je to jen trosku lepe dimenzovany kablik, tak by to problem byt nemel (samozrejme za vyzkouseni jineho kratsiho nic nedate). Pak je take dobre vyzkouset ruzne USB konektory, i kdyz to plati spise pro desktop u notebooku to asi nepomuze.
michal.kolesa (357)|3.8.2009 14:09
Teď jsem zmatený ! Co se vlastně řeší ? Vyfoťte prosím situaci, já to z popisu nějak nechápu
BADMOPAR (43)|3.8.2009 22:56
[quote=Marenek;277681]a co ten usb adaptér? v něm problém není?[/quote]

Tak to právě netušim.Je to ten typ adaptéru,kterým se připojujou běžný HDD externě přes USB.K mechanice je ze zadu přišroubovanej mezikus s IDE konektorem.
Zkoušel sem i externí mechaniku se stejným výsledkem.Měnil sem i USB konektory,USB kabely.Napájení je vedený zvlášť a na větší vzdálenost větší průřez :cool:
ADAPTÉR.jpg DETAJL ZAPOJENÍ.jpg