reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nastaveni wi-fi na pc

esorimmer (9)|24.8.2009 21:56
Ahoj, mam novy router D-Link DIR-300. Nastavil jsem na nem IP adresu a pomoci pruvodce vytvoril pripojeni. Na notasu kde mam Visty jsem nastavil vse podle routeru a zde mi internet jde. Problem je ale pokud chci se pripojit na stolni PC kde mam wifi usb a WIN XP. Zde se mi to nepodarilo zprovoznit. Jeste jsem kontroloval co jsem nastavoval na notasu: network authentication OPEN SYSTEM, data encryption WEP, zaskrtnu PASSPHRASE a porad mi to pise ze mam neuplna prava a ze se pripojeni nezdarilo. Pri vytvareni pripojeni jsem vytvoril heslo, ale to kdyz jsem zadal do notasu tak to neslo a myslim ze jsem tam zadal PIN ktery je napsany zespodu routeru. Ale at vyzkousim oboje hesla, tak se pripojit nelze. Diky moc za rady.
swaper (28)|25.8.2009 01:45
no sice nemám wifi router od dlinku ale to by melo být všude stejné.. Nastav na routru typ šifrování a heslo (do nastavení se dostaneš po spojení routru s pc přes kabel, zadáním ip zařízení). Visty by ti to mely hnedka najít.. u xpéček zkus ručně přidat sítový profil :) a nezapomen tu usb wifi přepnout do modu příjmače.

Jinak PIN = heslo při vytváření bezdrátového sítového profilu na routru:)
esorimmer (9)|25.8.2009 08:10
Kde se to prepina do toho modu prijimace? Ale to bych mel mit nastaveny, protoze se mi ukazuji wifi pripojeni kam se muzu pripojit a sila signalu. Je mi divne ze na Vistach se k tomu pripojeni pripojim a na XP ne. Nevis jak se meni heslo v XP? Tam se me na nej ptalo jen jednou a ja ho tam asi zadal spatne a ted nevim jak ho zmenit. Diky za rady.
swaper (28)|25.8.2009 10:19
Start - Ovládací panely - Síťová připojení - pravým tlačítkem na bezdrátovou sít a zvolit zobrazit bezdrátové sítě k dispozici - kliknout na změnit pořadí upřednostňovaných sítí - klikneš na přidat - vyplníš - uložíš a je to hotové :) pokuv xpéčka vidíš tu sít tak tu wifi máš v modu stanice tak to nemusíš řešit :) Ale je to nějaké divné.. když bys zadal špatne heslo tak při připojení by se ti to melo oznámit a mel by si to heslo zadat znovu