reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft Windows Vista

Matajon (125)|16.1.2007 14:18
O jaký produkt se jedná? : Microsoft Windows Vista

Produkt hodnotím - Kladně

Stránka s informacemi o produktu : http://www.microsoft.com/cze/windowsvista/
Fotografie produktu :

Proč na tento produkt poukazuji : Kvůli novým funkcím na zlepšení bezpečnosti pro uživatele, uživatelského pohodlí a také nové technologie zlepšující práci vývojářům (.NET 3.0 ...).
Jackal1 (218)|16.1.2007 14:31
Vyšel ož Office 2007 CZ, dík ?
Matajon (125)|16.1.2007 14:49
Ne, pro normalni uzivatele nevysel zatim ani Office 2007 ENG ( jenom pro predplatitele MSDN)

Vydani CZ verze bych odhadoval nekdy na unor/brezen - spis ten brezen :)
HEAD (235)|16.1.2007 15:01
To by me zajimalo kdo da 13litru za ultimate verzi respektive 8litru za home premium verzi.Ostatni verze jsou az moc osekany...Zadny AERO..
aldafallout (194)|16.1.2007 15:02
Jaký máte názor na tento článek?
http://www.abclinuxu.cz/blog/Robert/2006/12/27/163041
Matajon (125)|16.1.2007 15:05
[QUOTE=HEAD]To by me zajimalo kdo da 13litru za ultimate verzi respektive 8litru za home premium verzi.Ostatni verze jsou az moc osekany...Zadny AERO..[/QUOTE]
1) Oproti 6,7k za XP Home a 10k za XP Pro to o moc drazsi neni ... na to ze to je novy OS :rolleyes:

2) Pro lidi co nemeni desku kazdy mesic jsou tady OEM verze
Smeli (2302)|16.1.2007 15:19
[QUOTE=Matajon]1) Oproti 6,7k za XP Home a 10k za XP Pro to o moc drazsi neni ... na to ze to je novy OS :rolleyes:

2) Pro lidi co nemeni desku kazdy mesic jsou tady OEM verze[/QUOTE]


XP Home za 6,7k? :eek: Kde?
cool.user (2822)|16.1.2007 15:21
[QUOTE=Smeli]XP Home za 6,7k? :eek: Kde?[/QUOTE]
treba na czc
first.indian (683)|16.1.2007 15:36
[QUOTE=HEAD]To by me zajimalo kdo da 13litru za ultimate verzi respektive 8litru za home premium verzi.Ostatni verze jsou az moc osekany...Zadny AERO..[/QUOTE]
OEM nejsou zas tak drahe...
Smeli (2302)|16.1.2007 15:44
Njn, já koukám jen na OEM
first.indian (683)|16.1.2007 15:51
[QUOTE=Smeli]Njn, já koukám jen na OEM[/QUOTE]
Lide delaji jako by byl problem koupit new desku :) koupim tu samou co mam + Vistu a starou prodam (nebo dam nekomu do sestavy) a stoji me to o hodne min jak kupovat cele nove Widle ;)
HEAD (235)|16.1.2007 18:12
Nojo ale OEM se da koupit jen kdyz kupujete new komp.Ja osobne neznam nikoho kdo by mel doma legal wokna..Utracet zato tisice ci desetitisice...:mad:.
Nereknu kdyby to stalo litr...:D.Ale zaty prachy co stoji vista ma clovek novy PC ci Vykonou GK...
mech13 (5526)|16.1.2007 19:01
tak si to porovne s bezno hro: cena cca 1700,- hru tyden az mesic hrajes, pak ju nekde odlozis ze te uz nebavi. windows potrebujes denne k praci i zabave, bez nich ti je PC k nicemu. a to si jeste zkus porovnat mnozstvi zdrojaku ve hrach a ve windows... kolik toho umi hry a kolik win... jestli se ti cena nelibi, stahni si zadarmo linux

ad ten clanek: linuxacky provokace uz ani nectu...
first.indian (683)|16.1.2007 19:47
[QUOTE=mech13]tak si to porovne s bezno hro: cena cca 1700,- hru tyden az mesic hrajes, pak ju nekde odlozis ze te uz nebavi. windows potrebujes denne k praci i zabave, bez nich ti je PC k nicemu...[/QUOTE]
Neblazni snad si nemyslis ze clovek co ma piratske windows tak ze ma originalni hru? To bys byl jako hodne velkej naivka ;)

[QUOTE=HEAD]Nojo ale OEM se da koupit jen kdyz kupujete new komp.Ja osobne neznam nikoho kdo by mel doma legal wokna..Utracet zato tisice ci desetitisice...:mad:.
Nereknu kdyby to stalo litr...:D.Ale zaty prachy co stoji vista ma clovek novy PC ci Vykonou GK...[/QUOTE]
OEM je podle soucasne politiky microsoftu spojena se zakladni deskou. Tudiz ti staci met desku + windows na stejne fakture a mas narok na OEM. (jestli se pletu tak me opravte ale ja si myslim ze to tak je - driv to tak ale nebylo) pricemz pokud zmenis desku tak jde prej zavolat do microsoftu a ukecat to na to ze se ti pokazila a musis ji vymenit a ze za to nemuzes ;)
Mimochodem nerikej ze bys neschrastil cca 2800,- s dani na Windows Vista Home Premium OEM nebo cca 3600,- na Windows Vista Business :stupid Si vem ze blbej student si na blbem roznaseni letaku vydela 500,- za den. Pricemz hledanim informaci na cracknuti pripadne reseni reinstalaci a jinych blbosti spojenych s tim ze mas nelegalni windows ti zabere rekl bych behem par let vic casu nez ten tyden chodeni po brigadach. A hlavne to nestoji za to aby jsi sel sedet. Takze tak tyden prace a mas vydelane na Vistu kterou budes pouzivat nekolik let.
Mimochodem Windows Vista Ultimate OEM za cca 4900,- nevypada jako spatna nabidka :) ale asi pujdu do Business ktera podle me beznemu i narocnejsimu uzivateli svymi funkcemi plne dostacuje. A navic modra je dobra :cool:
cool.user (2822)|16.1.2007 20:41
[QUOTE=first.indian]OEM je podle soucasne politiky microsoftu spojena se zakladni deskou. Tudiz ti staci met desku + windows na stejne fakture a mas narok na OEM. [/QUOTE]
Ja zas slysel verzi (nevim na kolik je pravdiva) ze muzes oem windows koupit klidne samostatne ale pri prvni instalaci se ti vaze na dannou desku...

Ale zduraznuju ze nevim nakolik je ma verze pravdiva...
first.indian (683)|16.1.2007 20:58
[QUOTE=cool.user]Ja zas slysel verzi (nevim na kolik je pravdiva) ze muzes oem windows koupit klidne samostatne ale pri prvni instalaci se ti vaze na dannou desku...

Ale zduraznuju ze nevim nakolik je ma verze pravdiva...[/QUOTE]
OEM widle jdou koupit samostatne jen XPcka a to jen kvuli tomu ze je to v casove omezene akci. Je to na tzv. "dolegalizaci nahych windows". U Visty to predpokladam nepujde.
EDIT:
Vážení obchodní partneři,
v průběhu listopadu 2006 jsme vás informovali o poslední možnosti dolegalizace "nahých" PC pomocí C-OEM licencí Microsoft s vylepenou dolegalizační samolepkou do 31.12.2006. Vzhledem k termínu uvedení nového operačního systému Windows Vista Microsoft prodloužil termín dolegalizace.

Tato moznost je do 31.3.2007

JAK DOLEGALIZOVAT "NAHÉ" PC PO 31.03.2007?

Všechny C-OEM licence bude možné prodat pouze s novým/repasovaným PC a dolegalizace na Windows XP Pro bude možná pouze pomocí dražší Legalizační Sady "Get Genuine Kit".
(Legalizační Sada pro Windows XP Professional bude k dispozici v balení po 1 a 10 kusech ve všech podporovaných jazycích, předpokládaná cena je o 550,- Kč vyšší oproti současnému dolegalizačnímu balení.)
Withman (1337)|16.1.2007 21:08
Windows XP OEM se dají zakoupit jen s celým PC, tj. není možno jen koupit základní desku a Windows. Nevím, kolik tam má být přesně komponent, ale určitě to budou komponenty na postavení celého PC. Hlavní je, že tyto komponenty a Windows !musí! být vyfakturované na jedné faktuře.

Jinak cca rok již běží akce MS, že si můžete zlegalitovat Vaše XP a to zakoupením OEM licence Windows, tj. můžete jít do krámu a koupit si jen tak, bez ničeho Windows XP v pytílku, nalepit štítek na PC, uschovat doklad o koupi a máte vystaráno a legalizováno. (Samozřejmě to musím i naistalovat s daným seriovým číslem)

Tato OEM verze se váže na základni desku, tj. pokud to jednou na instalujete na nějaké PC a aktivuje, tak kamkoliv to poté naistalujete znova, tak to bude hlásit, že máte nelegální Windows. ;-) Jinak pokud změníte MB, tak máte smůlu a můžete si jít koupit novou, pokud se deska rozbije a je v záruce, tak stačí poté zavolat na hotlinu MS a oni vám to "zaktivují" i na té nové desce. Pokud by byla deska už po záruce, tak máte smůlu. (Možná se to dá na hotlince nějak okecat, opravdu nevím, ještě jsem tam nevolal :D)

Jinka u Visty bude opět platit klasická OEM verze a krabicová verze. OEM se bude moci dát zakoupit jen s novým PC, žádná možnost legalizace Visty dokoupením OEM licence jen tak bez ničeho již nebude možná, prozatím. Krabicové verze se bude moci koupit jen tak, bez ničeho, proto je taky tak drahá. :)
mech13 (5526)|16.1.2007 21:15
[QUOTE=Withman]Krabicové verze se bude moci koupit jen tak, bez ničeho, proto je taky tak drahá. :)[/QUOTE]
a taky se muze podruhe (potreti... po pate aktivaci se jim to pre nezda...) aktivovat na jinym HW
Withman (1337)|16.1.2007 21:17
Tak tak. :) Tu prostě můžeš mít na jakékoliv PC chceš, samozřejmě s podmínkou, že momentálně to může být jen na jednom PC. :)
first.indian (683)|16.1.2007 21:27
Mno jestli bych si ted musel koupit jako jedine FULL verzi tak jim na to se.. :p
To si pockam az budu tak za rok kupovat cele nove PC :) Stejne si tak rikam na co Upgrade na Vistu? Jedina vyhoda pro me je snad podpora DX 10 na nove hry. Ale jako stoji za to kupovat ted grafiku na DX10 + Vistu kdyz tech her co behem cca pul roku vyjdou bude tak malo ze bych je na prstech dvou ruk lehce napocital a tech dobrych her bude tolik ze bych si jednu ruku mohl ufiknout na cirkularce a na druhe jeste par prstu :D Coz mi ve vysledku dava ze kupovat ted Vistu pro me asi nema smysl... A tech par her co vyjde dohraju na DX9 no... :) Se kvuli velkemu Billovi prece nepose.. ;)
Withman (1337)|16.1.2007 21:31
Teď si ještě můžeš koupit OEM WinXP Home za nějakých cca 2,5 tis. Kč s DPH. Až do konce března. :)
first.indian (683)|16.1.2007 21:39
Ne diky ja uz jeden Windows mam ;) a jak to tak sleduju tak Vista bude az za rok s novym hardwarem. Pripadne pokud bych driv menil grafiku s PS 4.0 tak si nejakou asi stahnu, nainstaluju Vistu dohraju gamesu a zase to oboji smazu a mam klid ;)
EDIT: no vlastne ani nemusim nic sosat ;) si nainstaluju na to dohrati nejakou BETU co uz mam a je to :) to myslim na to dohrati gamesy bude stacit i bez aktivace ktera musi byt do 3? nebo30ti? dni ted si nejsem jistej ;)
Ritchie83 (369)|17.1.2007 01:00
[QUOTE=mech13]ad ten clanek: linuxacky provokace uz ani nectu...[/QUOTE]
Zajímalo by mě, co vás vedlo k názoru, že by se mělo jednat o "linuxáckou provokaci", když jste jej zřejmě ani nečetl? (Nejedná se o řečnickou otázku, ale skutečně mě zajímá váš důvod. Klidně mi jej pošlete jen jako soukromou zprávu.) Já ten článek považuji za poměrně zajímavý.
Withman (1337)|17.1.2007 07:19
[QUOTE=first.indian]Ne diky ja uz jeden Windows mam ;) a jak to tak sleduju tak Vista bude az za rok s novym hardwarem. Pripadne pokud bych driv menil grafiku s PS 4.0 tak si nejakou asi stahnu, nainstaluju Vistu dohraju gamesu a zase to oboji smazu a mam klid ;)
EDIT: no vlastne ani nemusim nic sosat ;) si nainstaluju na to dohrati nejakou BETU co uz mam a je to :) to myslim na to dohrati gamesy bude stacit i bez aktivace ktera musi byt do 3? nebo30ti? dni ted si nejsem jistej ;)[/QUOTE]

Většinou 30 dní. ;)
mech13 (5526)|17.1.2007 12:44
[QUOTE=Ritchie83]Zajímalo by mě, co vás vedlo k názoru, že by se mělo jednat o "linuxáckou provokaci", když jste jej zřejmě ani nečetl? (Nejedná se o řečnickou otázku, ale skutečně mě zajímá váš důvod. Klidně mi jej pošlete jen jako soukromou zprávu.) Já ten článek považuji za poměrně zajímavý.[/QUOTE]
tak ten clanek sem cetl uz o hodne driv, ted teprve sem se podival co to je a nejak sem ho poznal:)
jo, je to svinstvo ze ti zazobani tajtrlici z hollywoodu vyburujo, ale to je tak vsechno co se s tim da delat... stejne budu pouzivat primarne Win, na tom se nic nezmeni. Jestli tam jsou podelany ochrany kvuli prehravani videa, nebo si franta z kocourkova stzoval na xx a jestli pomatenci z EU vynutily Nkove verze, stejne se pro me nic nemeni. cca v kvetnu (spis az po zouskach) si stahnu z MSDNAA premium verzi a neco takovyho nebudu resit. Chapu ze nekdo chce upozornit ze se deje neco nekalyho, ale kdybych to vechno chtel resit tak u toho stravim cele zivot a stejne nic nezmenim. Na serveru abclinuxu je spousta uzitecnyvh a pouzitelnych clanku bez jakekoli demagogie, ale jak sem videl nadpis "Analyza nakladu..." tak sem zaviral okno a rekl si ze linuxova komunita opet nasla zarucene argumenty jak jsou win totalne k nicemu a ze jedine linux je nase spasa a jenom silenci po precteni clanku neprejdou na linux.... to co je to za clanek sem si uvedomil az ted az sem precetl pul odstavecku, ze sem to uz cetl...
SmartMole (297)|19.1.2007 10:46
[quote=aldafallout]Jaký máte názor na tento článek?
http://www.abclinuxu.cz/blog/Robert/2006/12/27/163041[/quote]

Jo, doporučuji všem si to pěkně přečíst. Je to jen na serveru o linuxu, ale o žádnou "linuxáckou" provokaci se nejedná.

No poté co jsem si to přečet, jsem se rozhodl, že si žádné Vista Business kupovat nebudu. Říkal jsem si, že si koupím plnou verzi, že to zas tolik peněz není, ale když jsem zjistil, že ten OS má tak hrozná omezení a navíc pro Microsoft nebudu zákazník, ale automaticky pirát, co vypaluje filmy a hudbu, kterou určitě hned prodává dál, tak jsem si řekl, že 10000 za to dávat nebudu! Prostě si je nekoupím. Stáhnu si SUSE a na hry a pokusy si stáhnu ultimate verzi a řešit to nebudu (pro microsoft budu tak jako tak zloděj).

V současné době dvě legální licence na WIN XP Pro a jednu licenci na Office 2003, ale evidentně jsou to na dlouhou dobu poslední produkty, které jsem si od Microsoftu koupil! :confused:
Fox_22 (119)|20.1.2007 23:33
další podobný článek jako na ABClinux
http://www.zvedavec.org/pocitace_1891.htm
teď ho pročítám
crasher.km (919)|30.8.2007 13:25
Vista - mám ji od cca března tohoto roku a doposud sem nenašel zatím vetší problém ,snad jen kompatibilita TV karty leadtek TV2000XP expert.Jistě,má pár chyb,ale to spraví záplaty :) žádný OS nebyl dokonalej,hned po vydaní :) nejvíce se mi líbí na vistách search panely :) po 2 dnech si na ně zvyknete a pak když jdete na XP ,tak chybí a to moc :)
Office- mnoho vychytávek, ale bez klávs. skratek se dá snadno stratit :) mnohem více možností než 2003 ,ale složité grafické rozložení .
aumirek (166)|26.12.2007 10:41
Vistu hodnotím kladně i když oproti XP to zase není takovej skok.Sám jsem ale raděj zrovna koupil XP ale jen proto že zatím je dost problému s ovladači a pod.Ale toto nekladu za vinu microsoftu.Jinak ta OEM verze se dá koupit i samostatně je ovšem vázána na desku a není to zas tak drahé teda pro uživatele co chce počitač k používání ne hlavně tunění
johny__g (6387)|28.12.2007 15:36
Zajímala by mě jiná věc - jak dlouho po vydání Win XP se objevil první HW, na který nešly nainstalovat Win 98/ME? Protože Vista tu není dlouho, a už se objevilo spousta hlavně notebooků, na které nejsou ovladače pro Win XP. To se mi moc nelíbí, jak se výrobci/Microsoft snaží Vistu protlačit. Ale jinak po prvním SP (stejně jako Win XP) si Visty aspoň zkusím, 30 dnů do aktivace mně na to bohatě stačí.
Pavel Boček (4169)|29.12.2007 01:11
Co pořád všichni mají s vázáním na desku ? Když jsem kupoval OEM XP, tak jsem schválně ptal, jestli je třeba to kupovat s PC, řekli mi že, klidně to můžu koupit s klávesnicí nebo "dokoupit" k sestavě od nich. Papír od systému mám, měnit si to budu jak chci a kdyby něco, špatné informace mi dal obchod. Ale stejně dnes originál systém nikdo neřeší...

[SIZE="1"]Navíc jestli je pořád v EULE ta pasáž, že když koupím systém na vadném CD, tak výrobce nemá povinnost mi to vyměnit, tak je to v ČR protiprávní a tím pádem neplatí ani samotná OEM ;)[/SIZE]
Frog (510)|5.4.2008 19:07
tak spatny system ako Windows Vista som nevidel, moj nazor mam na tento OS mam v podpise. takze ani sa netreba vyjadrovat, snad len tolko ze tento system mi otvoril oci a dal som si Ubuntu, s ktorym som mimoriadne spokojny. Navyse Vistu uplne preskocim a prejdem rovno k Windows Seven (ak sa teda pani programatory z Red Montu poucia z nevydarenej Visty)
ICE_D (2754)|5.4.2008 19:14
Frog: Vista je ako šikmá veža v Pise - Nevieš kedy spadne (Sokrates). - no vzhledem k tomu, ze Sikma vez este nespadla, tak by ty Visty tak spatny nebyly ne? :D

Ja osobne k Viste nemam duveru, zustavam verny XP profi ;)
Smeli (2302)|5.4.2008 20:29
Doma vedu Visty cca od ledna, v práci asi měsíc a naprostá spokojenost (teda, až na to že v bussiness verzi chybí hry :(). Do dnes ani jeden BSOD, jinak ano, nějakou chybku sem našel, ale nic co by nějak kriticky ohrožovalo chod systému.
Kubuntu sem nahazoval 2x - 2x mi krachla instalace ;)
SamecP (1751)|6.4.2008 11:22
Jedu na vistě ultimate asi půl roku.Žádný problém jsem nezaznamenal a to nestahuju vůbec aktualizace :).Celkově mi systém přijde vyvážený.Do XP bych už asi zpátky nešel..
pavel_p (993)|6.4.2008 12:01
Mám Vista Home Premium 32bit (dokonce legálně) od začátku prosince. Na PC s více jak 1GB RAM bych to viděl jako dobrou volbu. Ani XP nejsou špatný systém, který je lepší nehodnotím, ale strach z Vist není oprávněný. Teda nevím nakolik je dobrá nějaká verze z bittorrentu/dc. Počítač obecně špatně snáší režim spánku, ale to bude spíš HW chyba...bohužel blbě detekovatelná ... krom toho jsem BSOD neviděl. Akorát na Vistách nefunguje snad žádný, víc jak rok starý soft od Autodesku a nejsem si jistý jestli je nekáže rozes...t VMWare.
tequilla (1015)|6.4.2008 13:14
Visty Bussines mam na pracovnim notebooku 3 mesice. Ac jsem je puvodne chtel nahradit XPckama, tak jsem se k tomu z casovych duvodu nedostal a poznal, ze Visty nejsou tak spatny OS jako zaznivalo z mnoha stran. Proste me presvedcily a to tak, ze jsem minuly tyden domu zakoupil FPP Vista Premium (32bit).
aumirek (166)|6.4.2008 16:57
[QUOTE=Pavel Boček;76339]Co pořád všichni mají s vázáním na desku ? Když jsem kupoval OEM XP, tak jsem schválně ptal, jestli je třeba to kupovat s PC, řekli mi že, klidně to můžu koupit s klávesnicí nebo "dokoupit" k sestavě od nich. Papír od systému mám, měnit si to budu jak chci a kdyby něco, špatné informace mi dal obchod. Ale stejně dnes originál systém nikdo neřeší...

[SIZE="1"]Navíc jestli je pořád v EULE ta pasáž, že když koupím systém na vadném CD, tak výrobce nemá povinnost mi to vyměnit, tak je to v ČR protiprávní a tím pádem neplatí ani samotná OEM ;)[/SIZE][/QUOTE]

ale to ti řekli uplně správně že to mužeš koupit třebas s klávesnici dokonce to mužeš koupit uplně samostatně a přesto licence platí na desku na které to aktivuješ a že ti dal obchod špatné informace není náhodou při instalaci nutnej tvuj souhlas zajisté ano takže platí to co jsi souhlasil né jedna pani povídala.A že originál dnes nikdo neřeší to je také tvuj hroznej omyl řekni spíše že to neřeší určitej druh lidí
pavel_p (993)|6.4.2008 17:11
[SIZE="1"]Nemusíš to kupovat s novým HW, při instalaci na jiný počítač nebo výměně většího množství komponent současně však musíš kontaktovat Microsoft a vysvětlit jim důvod a bude ti umožněna aktivace. OEM je levnější, protože podpora Windows a odpovědnost za funkčnost na prodaném PC je věcí prodejce a nemáš s tím co otravovat Microsoft. Pokud to koupíš jen tak, pravděpodobně nemáš vůbec žádné právo technické podpory. Ale je to trochu[/SIZE]
cool.user (2822)|6.4.2008 18:59
[QUOTE=Smeli;108650]Doma vedu Visty cca od ledna,[/QUOTE]

Ja jsem na tom podobne. Vedu x64 verzi a v zasade spokojenost. Uz nevedu ani FW nebo antivir (a ano, nevypinam UAC pac ho povazuji za uzitecny). A vsem kteri z vist prechazi na linux to urpimne preju, nic nepotesi tak jak cizi nestesti :D
Intri (3490)|6.4.2008 19:31
Až s podivem, ale nápodobně. Taky x64 Vista a taky bez FW, kupodivu nepociťuju žádné problémy, a to jsem k integrovanému firewallu fakt hodně skeptický ještě i teď.
BlackFrog (563)|6.4.2008 19:43
no já už na ní jedu nějakých třičtvrtě roku, prostě dlouho, taky bez FW a no problem... BSOD sem měl asi tak 2x za tu dobu, ale po restartu to bylo zase ok.
aumirek (166)|6.4.2008 20:38
Jinak na vánoce jsem kupoval XP dlouho jsem se rozhodoval mezi nima a vistou nakonec vyhráli ty XP dodnes nevím jestli jsem udělal dobře.I tak mám za to že vista je lepší už proto že je novější.Jinak souhlas jak ji někdo přirovnal k šikmé věži v pise od záčátku je to s ní nahnuté přesto pevně stojí a ještě dlouho bude.
Encore1106 (424)|6.4.2008 20:53
Přidám se ke kladnému hodnocení, na Vistách (32b Home Premium) jedu od září minulého roku, spokojenost i přes to, že jsem musel jednou reinstalovat (tomu bych ale nepřikládal důležitost, protože jsem nechal chvíli NtB ve škole bez dozoru).
Antivir používám NOD32, integrovaný firewall, problémy s bezpečností taky naštěstí zatim nebyly.

Cesta k Vistám byla podobná jako u dalších uživatelů, koupil jsem si NtB s předinstalovanýma Vistama s tim, že vyzkoušim a pak tam hodim starší XPčka... Vyzkoušel jsem, poznal jsem a zůstal u Vist...K XPčkam jsem se už nevracel...
cool.user (2822)|6.4.2008 21:14
Ja hlavne zjistuji posledni dobou ze pokud mam pracovat na pc kde jsou winxp, tak mi oproti vistam trva vetsina akci tak dvakrat dyl. Proste na vista vychytavky se clovek rychle zvyka :D
BlackFrog (563)|6.4.2008 23:52
[QUOTE=aumirek;109153]Jinak na vánoce jsem kupoval XP dlouho jsem se rozhodoval mezi nima a vistou nakonec vyhráli ty XP dodnes nevím jestli jsem udělal dobře.I tak mám za to že vista je lepší už proto že je novější.Jinak souhlas jak ji někdo přirovnal k šikmé věži v pise od záčátku je to s ní nahnuté přesto pevně stojí a ještě dlouho bude.[/QUOTE]

Já bych zase neřekl že to někdy s Vistama bylo nahnuté.. to že pořád někde čteme ten flame jak je to příšerný OS je jedna věc, ale na druhou stranu to byl pokud vím nejprodávanější OS, rozhodně prodávanější než XP ve svém prvním roce. a každý OS měl na svém začátku nějaké ty problémy, a Visty jich měli myslim hodně málo...
Frog (510)|7.4.2008 00:09
[QUOTE=aumirek;109153]Jinak na vánoce jsem kupoval XP dlouho jsem se rozhodoval mezi nima a vistou nakonec vyhráli ty XP dodnes nevím jestli jsem udělal dobře.I tak mám za to že vista je lepší už proto že je novější.Jinak souhlas jak ji někdo přirovnal k šikmé věži v pise od záčátku je to s ní nahnuté přesto pevně stojí a ještě dlouho bude.[/QUOTE]

spravil si dobre, ja si kludne XP kupim aj na vianoce 2009 :) Ako druhy system je to dobry system, v ramci Microsoft produktov sa jedna o kvalitny produkt, casto krat ma vinu skor uzivatel nie system samotny co sa o Viste povedat neda.
aumirek (166)|7.4.2008 09:48
No trošku to ještě uvedu na pravou míru to nahnuté jsem měl na mysli tak že odkládáni vypuštění a jiné běžné porodní bolesti spíše nadsázka jinak jsou dobré a vydrží hodně dlouho než spadnou pokud spadnou.Další jestli jsem udělal dobře s XP jedny mám doma tak jsem to nechtěl kombinovat lepší ovládat dobře jeden systém než plavat ve 2.Navíc používám PC jen na bežné surfování hraní jednoduchejch her a fotky nebaví mne sedět u hry měsíc.Ale pořád tvrdím že vista je kvalitnější a lepší pokud bych měl PC na vážnou práci jistě bych šel do vist.A popravdě neznám nějakej složitej výrobek at auto nebo třebas pendolíno aby neměl porodní bolesti.A vždy i když je třebas to ohromnej skok kupředu se najdou lidé co tvrděj že to staré je lepší.Bohužel jsou to většinou lidé co to ani neskusili a nic o tom neví.
Mungo (35)|9.4.2008 22:48
S Vistami jsem se poprvé setkal na notebooku asi před rokem. Naštěstí nebyl můj, jen potřeboval trochu poladit. Byl s verzí Home Basic. Půl dne mi trvalo jenom vypnout všechny "antiblb" ochrany jako UAC, win defender. Sem tam se mi notebook během roku vracel.Jenom asi 5x kvůli tomu, že Visty odmítaly detekovat bluetooth adaptér.
Teď jsem si nainstaloval na zkoušku Ultimate s SP1. Nainstaloval jsem všechny ovladače a chtěl si k další práci pustit mp3. Z mých 5.1 repro hrály jen 2 front+sub. Zjistil jsem, že Visty už nepodporují DirectSound akceleraci. Lidí si stěžovalo po fórech hodně, ale řešení nikdo neměl. Až na slib, že všechno bude vyřešeno v SP1...
Rád bych se proto i vás zeptal, zda jste na tenhle problém narazili a vyřešili. Takovéhle drobnosti dokážou pěkně naštvat a já dám pořád přednost systému, o kterém přesně vím jak se kdy zachová.
petnek (115)|3.11.2008 20:06
Win Vista jsem zkoušel jak s Service Packem, tak bez něj. Instaloval jsem je na notebooku 2 roky starém. Ovladače pro Visty jsem stáhnul ze stránek výrobce. Při instalacích jsem se nesetkal s problémy. Vše úspěšně dokončeno.
Při používání jsem přišel na to, že i s drivery pro Visty nefunguje Bluetooth, funkční klávesy notebooku a managemant výkonnosti notebooku si Visty chtěli řídit taky sami, takže Power4Gear od Asuse nefungoval. S aplikacemi jsem neměl problém. Vše běželo jako na XPčkách. Rychlost notebooku byla pro mě překvapením. Oproti XP se práce zrychlila.
S nainstalováním Vist s SP1 se vše ještě zlepšilo. Vše již fungovalo jak mělo, včetně Bluetooth a funkčních kláves. Rychlost notebooku se ještě trochu zvýšila.
Při oné první instalaci jsem nebyl z Vist nadšen, ale s SP1 jsem na ně názor změnil. Až si budu pořizovat nové PC, bude to moje jasná volba. Na stroji co mám teď to ještě moc smysl nemá