reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

laciná inkoustová multifunkce

matyyy (2527)|28.9.2009 18:03
mám vybrat nějakou levnou multifunkci
z 90% černobílý tisk
fotky 0%

cena do 1500

zůstaly mi ve výběru
HP F2480 nebo F4280 za cca 1300
a Canon MP140 nebo MP190 za 1000

když vezmu cenu nápní tak HP
má CC641EE 12ml a až 600stran za 550
canon PG-40 16ml na 330 stran za 400

tenhle poměr mi přijde nějaký divný (HP vytiskne víc stran z míň ikoustu)

canon má tiskovou hlavu součástí tiskárny to je mi jasný u HPčka to moc jasný není(má? nebo je součástí cartridge?)
že by se daly použít neoriginální náplně
robky (3195)|28.9.2009 20:07
u spomínaných modelov(canon aj hp) je tlačová hlava súčasťou cartridge ...
čo sa týka nákladov na nákup cartridge, tiež sa mi nezdá ten nepomer vytlačených strán:notsure naviac, sám používam PG-40 a udáva sa u nej výťažnosť 195strán pri 5% pokrytí ....

Asi by som aj napriek pochybnosti o výťažnosti išiel do HP. Možnosť kúpy väčšej cartridge (hp300XL) znižuje o nejaké drobné náklady a aj rozmery multifunkcie hp sú menšie, takže nezaberie veľa miesta ....

kam to vlastne bude? do domácnosti alebo do kanclu?
matyyy (2527)|28.9.2009 20:55
je to domácnost
teď má nějakou foto-epsonku a nový náplně do ní stojí litr jedna má jen 8ml a s neznačkovýma to netiskne - prostě tragédie, ale na druhou stranu ta jedna fotka co sme na ní vytiskli na fotopapír je fakt pěkná i po letech co je píchlá na nástěnce jen kdyby na tu fotku nespotřebovala 1/4 náplní :stupid

fakt 195 nepleteš si to s pg-37 ta je menší (ale třeba na alfě maj 220stran), jo kolik tak reálně vydrží?

fajn je že už i cannon má hlavu v cartridgy
si mi nasadil brouka do hlavy (už jsem chtěl cannon vyřadit)
robky (3195)|28.9.2009 21:30
ja som výdrž nejak neskúmal , proste [SIZE="1"]pssst, som dokúpil refill kit, pssst[/SIZE] a .....mám ju už asi 1,5 roka(MP160) a ešte som novú cartridge nekupoval .....ono kupovať pre decká, ktoré si vytlačia každú somarinu stále novú cartridge, to by som asi skrachoval ....

s tou cartridge máš pravdu cit: Černá: 219 stran (PG-37), 329 stran (PG-40)

jj, epsonky tlačia pekné foto ale aj spapajú ....
osobne som mal predtým lacnú HP tlačiareň (používala rovnaké atramenty ako multifunkcie) a fotka manželky, ktorú mám v práci v skrinke ( a tá je 99% času zatvorená) je teda vyblednutá jaxsviň :thumbdown ....
MP160 na také to domáce tlačenie tlačí celkom slušne, osobne sa mi fotky z mojej canonky páčia viac ako výtlačky susedovej HP multifunkcie ...