reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

hp color laserjet CM2320fxi

PetrS006 (38)|21.10.2009 17:03
Mám tuto tiskárnu zapojenou v ethernetu a poslední dobou se místo tisku
vytiskne (při tisku z pdf):

PCL XL error
Subsystem: TEXT
Error: InternalError 0x50
Operator: BeginChar
Position: 29

Při tisku z wordu je napsáno jiné číslo pozice.
Poradíte mi co bych s tím mohl udělat?
Díky
trodas (1753)|22.10.2009 16:35
Vypnou a zapnout tiskarnu? Zkusit tisk z jineho pocitace? Vytahnout a zase zasunout RJ45 konektor, jestli neni nejaky problem?

Ocividne se tiskarne nelibi data, ktere dostava. Duvodu muze byt asi tak milion, typicky bude v haji kabl nebo ovladace ve Win. Cize po jednoduchych akcich odinstalovat ovladace a nainstalovat je znovu.
PetrS006 (38)|22.10.2009 21:40
Vše už jsem zkusil. Tisk jsem zkoušel dokonce ze 3 PC. A jeden z nich je napřímo připojen přes USB. Takže kabelem by to nemělo být.

Jen do ovladačů se mi moc nechtělo. O výkendu se na ně vrhnu.

Ale zaráží mě že vše šlapalo bezproblémů více než rok, ale poslední dobou při oboustraným tisku se stále častěji vytiskla pouze lichá stránka místo celého listu. Tiskárna se sama vyčistila a pak pokračoval tisk znovu od té špatně, ale už O.K. A když se to stane v 20 listovým tisku 3-4 krát. A teď už to tiskne jen tenhle nesmysl.
Uvádím je tak pro zajímavost pokud by to mohlo pomoci, ale pochybuji.
trodas (1753)|23.10.2009 00:16
Upgrade firmware vypada ze nebude od veci. Mrkni jaky mas v masince firmwer a jestli vyrobce dodava novy.
Logout (4018)|23.10.2009 11:29
Jestli to rok běželo, tak by bylo divný, kdyby to bylo firmwarem - ten se přeci najednou nepokazí, ne?

Stejnětak drivery - pokud to je tiskárna připojená přes ethernet, tak jsou na každym PC vlastná drivery. Že by se pokazili naráz je dost divný.

Jestli tiskárna vytiskla jen půlku stránek dobře, pak se vyčistila a tiskla dál, tak to vypadá na nějakej HW problém. Obával bych se, že tiskárna prostě odchází.

Zkusil bych ji na dlouhou dobu odstavit od proudu, jestli má přídavnou paměť tak tu vyndat, jestli je možný udělat nějakej "reset do základního nastavení", tak províst, nakonec asi i ten update firmware - ale jestli je tam špatně něco jinýho, tak to tu tiskárnu může zničit docela. Pokud je v záruce, tak určitě reklamovat.

Co bych ještě zkusil - tiskárna umí tisknout jak PCL, tak i PS. Zkusil bych teda oba způsoby tisku, jestli se to projeví u obou, nebo ne.
trodas (1753)|24.10.2009 00:00
Nj, Logoute, chapu co chces rici, ale on napsal tohle:
[quote]...poslední dobou při oboustraným tisku se stále častěji vytiskla pouze lichá stránka místo celého listu. Tiskárna se sama vyčistila a pak pokračoval tisk znovu od té špatně, ale už O.K...[/quote]

Cize tu byl / je nejaky gradujici problem a pokud za tim nemam hledat kondiky, tak za tim musim hledat krpu v firmware, ktera se proste nejakym zpusobem dokazala sama zhorsit... asi prepisem firmware samotneho, i kdyz to zni znacne silene... uznavam.

[quote]...přes ethernet, tak jsou na každym PC vlastná drivery. Že by se pokazili naráz je dost divný.[/quote]

Presne tak. To neni divny, to je nemozny. A to me vraci zpet k tomu firmware nebo konikum....

Neco je spatne a firmware zmenit snad pujde - kondiky budou asi mimo moznosti bezneho cloveka. Cize bych zacal firmwarem a pak zvazil dalsi postup.
Logout (4018)|24.10.2009 00:07
Jenže právě update firmware, pokud je špatně něco jinýho, neni úplně bezpečná činnost. Aby to nebylo z bláta do louže. A samopřepis firmware je hodně divoká myšlenka - navíc tak selektivně, aby napůl furt fungovala.

Na kondíky to taky nevypadá (byť ty by se opravdu takhle projevovali) - ve specifikaci je (c) 2008-2009, takže tak stará, aby se začaly kazit kondíky asi spíš nebude. PetrS006, jak ji máš dlouho?

Zajímavý je taky, že se to projevuje pravidelně na stejnym místě, to taky nevypadá na kondíky a spíš by to ukazovalo na firmware - ale jak by se mohlo pokazit? Ale uznávám, že mě nic lepšího nenapadlo (ještě tak chyba paměťovýho modulu, ale ta by se taky neprojevovala pravidelně stejně). Jen mi prostě ty možnosti nepřijdou pravděpodobný.
trodas (1753)|24.10.2009 13:23
Mno prave ze me take ne, a protoze vestime z kristalovy koule, tak to za pokus stoji. Chyba pameti je zajimavej napad. Pamet tam asi bude napajena v BGA cipu, to by se take mohlo stat, ze se studenak casem zhorsi (zoxiduje) tak, ze prestane fungovat...

V takovem pripade se ale take muze stat, ze pri upgradu firmware dojde k fatalni chybe a uz nikdy nikdo tu tiskarnu nezprovozni.

Pokud je v zaruce, pak OKAMZITE reklamovat a ani nic nezkouset.
PetrS006 (38)|24.10.2009 17:35
Tiskárnu mám něco kolem toho roku a zlobí to cca 2-3 měsíce. Je to nepravidelné a čím dál častěji. Např v 1 dokumentu 3,5,15 stránka a při jiném tisku např jen 9, 13. Pokud ale vím bylo to vždy u lichých stránek.
Tedy doteď. Teď už ani ťuk.
StD (1963)|24.10.2009 17:47
[quote=PetrS006;306231]Tiskárnu mám něco kolem toho roku a zlobí to cca 2-3 měsíce. Je to nepravidelné a čím dál častěji. Např v 1 dokumentu 3,5,15 stránka a při jiném tisku např jen 9, 13. Pokud ale vím bylo to vždy u lichých stránek.
Tedy doteď. Teď už ani ťuk.[/quote]
Jak pravil Trodas, na nic nečekat a zavolat záruční servis. Předveď jim to in natura, ať se s tím poperou.
PetrS006 (38)|24.10.2009 17:55
Díky za rady. Hodím jim to tam, ať se s tím poperou.
StD (1963)|24.10.2009 19:00
[quote=PetrS006;306239]Díky za rady. Hodím jim to tam, ať se s tím poperou.[/quote]
Nee, pozvi výjezdového technika k sobě a ukaž mu co to dělá ve tvé instalaci. U nich už nic nedokážeš a vše bude určitě po vyčistění (týden) fungovat jak má...

(P.S. Nevím, jak to bylo pořízeno, ale v záručních podmínkách by jsi měl mít i číslo servisní hot-line.)
trodas (1753)|25.10.2009 11:50
No tak pokud je tiskarna v zaruce, tak jak pravi StD - predvest technikovi aby musel uznat, ze je tam zavada a nechat si to jim odvezt.
Pokud tiskarnu trosku poklepou prevozem v aute, tak se studenak muze "chytit" a chvilku to zas muze fungovat, takze by jsis pridelal starosti a dalsi reklamace. Znas to - typickou odpovedi na reklamaci je - problem je u vas! U nas vse funguje normalne! ;)

PS. velmi by me zajimalo, jaka ta zavada tam vlastne je. Ciste ze zvedavosti. Asi nejpravdepodobnejsi vidim postupne se teplem uvolnujici studeny spoj pod operacni pameti tiskarny, pak kondiky... a pak dlouho dlouho nic a pak poslozeny firmware "sam sebou", i kdyz to mi zni jako SciFi... :D
StD (1963)|25.10.2009 14:58
[quote=trodas;306449]...to mi zni jako SciFi... :D[/quote]

No mě taky. To je jak s těmi tvými stíny na Měsíci. Pokud chceš mít jednoduchou analýzu poruchy tiskárny, pozvi sí k ní na profylaxi technika nějaké odborné firmy (např. EcoToner apod.). Vyjde tě to na pár stovek a když u nich třeba bereš toner a pohrozíš reklamací, tak i vůbec nic. Ten ti řekne hned, co tomu přesně je.
PetrS006 (38)|26.10.2009 17:44
Dnes ráno jsem jen tak pro jistotu zkusil tisk než zavolám servis a úplně normálně tiskla.
Tak jsem poslal do tisku všechny možný i nemožný dokumenty co jsem kdy chtěl tisknout cca 100 listů a vše O.K. Nic jsem nepřeinstaloval, jen jsem se k tiskárně asi 3 dny nedostal a na cca půl hodky jen vytáhl ze sítě.
Tak jsem servis nevolal, abych nevypadal jak blb. Počkám až to zase začne zlobit a hned jim brnknu.
Díky za rady.
PS: doufám že jim volat nikdy nebudu
Logout (4018)|26.10.2009 18:17
To je ale naprosto typický. Tak hlavně ať to už opravdu chodí... nebo aspoň opravdu nechodí :-)

Ale možná pomohlo to vytažení ze sítě.
trodas (1753)|26.10.2009 21:17
[quote]trodas: 22-10-2009, 16:35 - Vypnou a zapnout tiskarnu?[/quote]

Sice mi tam pismenko uteklo, ale kdyby ji na noc nechal, tak... :D Bylo po dohadech. Takhle vime akorat to, ze kdyz se moc zahreje a je dlouho ON, tak prestane tisknout :D Babo rad, co to muze znamenat. Nekdo, kdo ma s temito tiskarnami vice zkusenosti by urcite poradil lip.
StD (1963)|27.10.2009 07:32
[quote=Logout;306933]To je ale naprosto typický...[/quote]

:D:D:D Přesně!!! Stačí před tiskárnou říci NAHLAS, že poputuje holka do servisu a hned začne sekat dobrotu... :D:D:D Takhle mi kdysi 15 let věrně sloužila stará HP LJ2P, než jsem ji někomu daroval.