reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vytvoření sítě pomoví wifi routeru ve win 7 s přístupem na net

K.ats (156)|23.10.2009 08:14
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda nema nekdo zkusenosti s vytvarenim site s pristupem na internet pres wifi router a jeste k tomu na win7. Mam doma D-link 524 a chtel bych propojit PC s NTB pres wifi s pristupem na net. S anteny na strese mi jde do routeru kabel. Z routeru mi jde kabel do PC a pres wifi se mi dostava signal na NTB. Internet vali v pohode, s tim problem nemam, ale nevim jak nastavit k tomu sit. S routerem nemam skoro zadne zkusenosti.

Prvne jsem to zkousel bez internetu a jen samotnym kabelem, jestli jsem schopny sit vytvorit, a uz i u toho se mi nezadarilo a PC jsem nevidel. U XP jsem s timhle nemel nikdy problemy. A pritom vsude rikaji, jak ma byt pripojeni do site jednoducheu win7 . Na predvadecce za 20 sekund :)

K upresneni mam RC verzi sedmicek build 7100, pouzivam take ESET Smart security 4. Samozrejme jsem vzdy firewall deaktivoval i v sirtovych pripojenich, kam se vzdy prida. U obou PC to stejne.

Mozna jsem nekde neco zapomel, nebo nevim. Nedokazu vysvetlit proc me nesli pripojit 2 PC mezi sebou bez netu.
Dojigiri (1629)|23.10.2009 09:07
[quote=K.ats;305797]Mozna jsem nekde neco zapomel, nebo nevim. Nedokazu vysvetlit proc me nesli pripojit 2 PC mezi sebou bez netu.[/quote]

Třeba jsi nenastavil napevno IP adresy? Pokud jsou PC propojený přímo, není žádný DHCP server, tj. je nutno nastavit IP adresy ručně (sice si asi "domluvěj" nějaký autokonfigurační, ale to mi nikdy nefungovalo správně).
Přes router s povoleným DHCP serverem to paradoxně bude jednodušší než při přímým propojení, protože pak ty počítače dostanou IP adresy přes DHCP z routeru.

[quote=K.ats;305797]K upresneni mam RC verzi sedmicek build 7100, pouzivam take ESET Smart security 4. Samozrejme jsem vzdy firewall deaktivoval i v sirtovych pripojenich, kam se vzdy prida. U obou PC to stejne[/quote]

Který firewall, ten z Windows, anebo ten z ESETu? Pokud ten z ESETu (tj. nechceš ho používat), tak je vhodnější rovnou nainstalovat verzi jenom antivirus bez firewallu (firewall vůbec neinstalovat). Pokud ten z Windows, nevím o tom, že by se přidával do samotných síťových připojení, já ho vždycky deaktivuju přes Ovládací panely/Firewall.

A navíc, pokud používáš firewall z Windows, tak při spojení (detekci nový sítě) se vždycky ptá, o jaký druh sítě se jedná, jestli Home, Work nebo Public - aby se počítače navzájem viděly, musíš zvolit Home nebo Work, protože při nastavení Public (což je výchozí) se počítače navzájem nevidí (firewall Windows je blokuje). Já i z tohohle důvodu firewall Windows nepoužívám a mám ho vypnutej (pak to jde a řeší to jinej firewall, osobně používám Comodo, protože mi osobně přijde lepší než firewall z ESETu).

Každopádně by neměly být zapnutý 2 firewally současně (tj. pokud chci používat svůj firewall, vypnout ten ve Windows) protože pak to jde přes oba a samozřejmě by pak bylo potřeba povolovat všechno v obou. Přičemž instalátory firewallů většinou Windows firewall nevypínají (myslím že jak Comodo, tak ani Eset), takže je nutno to provést ručně v Ovládacích panelech.
K.ats (156)|23.10.2009 09:18
IP jsem nastavil pri primem pripojeni rucne. Tohle nastesti vim. A myslim, ze jsem vypl firewall od ESETu, vzdy me to totiz blokovalo a nodky jsem si tam nehral s nastavenim aby me to pustilo. Jinak firewall pouzivat chci az tam bude net, jen se mi zda jednodussi nastavit to prvne bez firewallu aby to bylo funkci a posleze si pohrat s nim. Vim, ze jsem se obcas vrtal a neni to moc jednoduchyho (aspon pro me, takze to bude pak dalsi boj - povolit nejaky porty atd...)

Jinak "ESETwall" automaticky winfirewall vypina, ted si ale nejsem jisty kdyz se vypne firewall od esetu, zda to automaticky nezapne windowsacky. To uz je ale malickost ho vypnout.

Jinak rikas, ze kdyz si pak budu hrat s routerem a nastaveni site, tak tam nechat automatiku pres DHCP a nenastavovat tam rucne IP?
Dojigiri (1629)|23.10.2009 09:46
No tak můžeš samozřejmě i ručně, ale musí to být odpovídajícím způsobem nastavená i adresa routeru (aby ses např. dostal do konfigurace), některý lidi to tak při malým počtu PC taky dělaj (já jsem pohodlnej, používám DHCP, zejména i proto, že si nosím domů pracovní NB a musel bych to furt přenastavovat).

Co se týká přímýho propojení, možná navíc taky nebude fungovat DNS, tj. překlad jmen počítačů na IP adresy. Tj. místo ping, atd. na jméno počítače, zkus použít místo jména přímo IP adresu.

Tak zkus zkontrolovat, jestli je vypnutej ten Windowsí i po vypnutí ESETu .. no jinak co přesně ti nejde a co jde? Jde ping a nejde jenom sdílení? Aby fungovalo sdílení z Windows 7 na XP (aby ses moh připojit z XP ke share na Vistě nebo 7) je myslím potřeba ještě snížit úroveň zabezpečení autentikace z NTLM2 na NTLM (http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc738867%28WS.10%29.aspx).
Na Vistě a Win 7 je výchozí "Send NTLMv2 response only" což znamená, že se na něj nedostane XP, je potřeba nastavit "Send LM & NTLM - use NTLMv2 session security if negotiated". Lze provést buď přes gpedit anebo přes registr.
K.ats (156)|23.10.2009 09:58
Je to win7 na win7. Chtelo to tam domaci skupinu, kterou jsem tam tak nejak dal, ale tohle jsem videl poprve. Vzdy jsem si to pekne delal na XP pres pruvodce pripojenim a tady je to trochu jiny. Jinak az budu doma tak vyzkosim a dam vedet jestli pingnu. Kdyz jsem to zkousel posledne, tak jsem nebyl schopnej uvidet PC navazejm, myslim tim sdilene slozky a soubory. Proste ani samotny druhy PC jsem nebyl schopnej videt. Ping jsem ovsem nezkousel.

IP jsem nastavil rucne 192.168.1.1 a na druhem PC 192.168.1.2, potom masku podsite, ktera se vyplnila automaticky a nakonec stejny nazev domaci skupiny. Potom jsem akorat nasdilel soubory, ale kdyz jsem pripojil kabel, tak proste nic. Jen to napsalo, ze kabel je pripojen, ale nic jsem nevidel. Samozrejme firewall vyply, od internetu odpojeny, kabel krizeny.
Logout (4018)|23.10.2009 10:57
Dej sem výpis ipconfig /all z obou počítačů.
K.ats (156)|23.10.2009 11:46
Ok, az prijdu domu, vyzkousim, znovu zkusim pripojit a pokud nepujde tak hodim vypis.
Logout (4018)|23.10.2009 11:53
Ještě se taky zkus připojit nikoli na jméno počítače, ale na \\
K.ats (156)|25.10.2009 12:08
Ahoj, tak jsem si s tim vcera chvili hral a nastesti se zadarilo. Pred tim to musela byt nejaka hloupa uzivatelska chyba. Jinak diky za rady.:thumb