reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

grafika NVIDIA GeForce 8800 GTS 512 od Leadtek

ripi (11)|8.12.2009 22:49
Asi to vezmu od zacatku vse behalo jak melo, grafiku uz mam skoro 2 roky a byl jsem s ni spokojenej az cca posledni mesic dva mi najednou prislo ze mi to uz nebezi tak plynule, vse vyvrcholilo predevcirem, kdyz sem zapnul cokoliv graficky narocnejsiho tak zamrzl obraz, ale zvuk chvili bezel dal. Po par resetech mi to zaclo delat uz i pri mene narocnych aplikacich, ale porad to bezi tak, ze muzu surfovat hrat mene narocny hry, segra se muze kouknout na ulici atd. Napred jsem podeziral system, ze spadl, provedl jsem reinstal, ale windows mi u vsech ovladacu vyhazuje hlasku kod 43 ( systemu bylo ovladacem oznameno, ze funguje spatne a proto bylo zastaveno). Zajimalo by me jestli je problem skutecne v grafice nebo treba v zakladni desce. Nejake napady cim by to mohlo byt? nebo ji mam poslat na reklamaci?
robky (3195)|8.12.2009 23:06
Konkretizuj tvoju zostavu vrátane zdroja ...

Mohlo by to byť prehrievaním grafiky. Skontroluj ju fyzicky - vymontuj ju a vyčisti od prípadného prachu, takisto slot, v ktorom je grafika osadená ....
ripi (11)|9.12.2009 11:13
zdroj: Seasonic 500W
deska: Gigabyte P35-DS4
CPU:Intel Core 2 Duo E8400 nechladim standartne ale Scythe ninja
disk: 500GB WD 16MB SATA II
grafika: jiz zminena Leadtek Winfast PX8800GTS 512 MB DDR3 HDTV 2xDVI
ramky: 4x GB DDR2 800MHZ od PATRIOTa

jinak grafiku jsem uz vyndal zkontroloval (pohledem zvnejsku, nerozebiral jsem ji) a prisla mi normalni, prach na ni taky nebyl a slot sem taky zkontroloval.
Georginek (2957)|9.12.2009 18:06
Doporucuji postupne zkontrolovat casti pocitace.
Nejdirive otestuj :
Pameti- Memtest nebo Goldmemory (vzdy v slotu DIMM1) jen jeden kus
Graficka karta - OCCT nebo Furmark
Procesor- OCCT (nejlepe moznost Linpack), posleze se da otestovat i zdroj stejnym zpusobem

PS: Vidim to na pameti.

Dopis sem jeste teploty jak v Iddle tak v Burnu napriklad pomoci Everest Ultimate(teploty vseho), CPU pomoci CoreTemp,Everest a GPU pomoci OCCT nebo Furmark nebo GPU-Z
Procesor,Grafarna(GPU), chipset
Airflow v bedne mas?
ripi (11)|9.12.2009 19:58
future mark Vantage se mi povedlo spustit (kdyz mi jednou nevyhodil ovladac chybu hned pri nabehnuti) , ale vyhodil mi error, prej generovani obrazu je prilis pomale. Jinak nejde spustit nema ovladace to samy OCCT.
Jinak CPU se zkousel v OCCT a max 50 stupnu celsia pri 100% zatezi po celou hodinu. Jinak vetrani skrine je dobry.
Ramky zkusim ikdyz nechapu jak souvisi s tim ze mi blbne obraz.
Jiziii (796)|9.12.2009 20:08
já bych reinstaloval windows
a nebo aspoň skusil na nějakej jinej disk instalaci win stli to taky bude dělat
johny__g (6387)|9.12.2009 20:10
Zkus jinou grafiku a tvoji grafiku zas někde jinde. Tím si na 100 % potvrdíš nebo vyloučíš že je problém v ní.
ripi (11)|9.12.2009 20:11
reinstal winu z XP na 7 nepomohl problemy stejny. Jinak test ramek sem vzdal potom co mi GPU - Z vyhodil nesmysl.

Tak to jsou ty vysledky co mi GPU-Z vyhodil :
Pixel Filtrate: Unknown
Texture Filtrate: Unknown
Bandwith: Unknown
GPU clock: 0 MHz
memory clock: 0 MHz
shader: zesedly okynko

a teplota GPU 46,5 stupne
GPU memory a GPU core clock uplne procerveneny
Fan speed 30% 654 RPM.
Georginek (2957)|9.12.2009 23:40
No, jeste tady nepadla ta zakladni moznost, opravit ovladace.

Tudiz odinstalovat uplne ovladace ze spravce programu, stahnout nejnovejsi ovladac http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk, restartuj a v nouzovem rezimu si stahni program Driver Sweeper, zbav se pomoci neho vsech zbytku ovladacu NDVIDIE, restartuj, nainstaluj ovladace nove + directx a dej vedet jak si dopad.
ripi (11)|10.12.2009 12:33
reinstall ovladacu nic nevyresil porad to samy:-(
Georginek (2957)|10.12.2009 14:49
[quote=ripi;325525]reinstall ovladacu nic nevyresil porad to samy:-([/quote]

Ok a zkusil si ten postup co jsem napsal. Presne tak jak jsem to napsal s tim reinstalem???? :rules

PS: Stejne by bylo nejlepsi kdyby si tu kartu zkusil v jiym pocitaci a do svyho narval na zkousku nejakou jinou......

Ale zarazi me ta hlaska s tim OCCT ze nema ovladace. Mas nainstalovany a funkcni ovladace chipsetu?
ripi (11)|10.12.2009 15:14
vsechny ovladace mam, dokonce nez sem formatoval system tak sem tam mel nejaky pul roku stary ovladace z win 7 sem se mi nainstalovali ty co maj v sobe a pak sem tam dal novy ovladace sem nekolikrat promenil.

no problem z tou zkouskou je, ze kamosi maj atiny a nebo uplne stary vehikly.
Georginek (2957)|10.12.2009 18:20
Ja sem se neptal jestli mas ovladace, ja sem se ptal jestli si zkusil ten postup co jsem ti psal. Tj komplet odinstalaci,tj Nvidii+PhysX+DirectX, restart, nouzovej rezim pomoci programu DriverSweeper odstranit veskery zbytky ovladacu+directx+physX, restart a znova nainstalovani ze stranek http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

Ze maj kamosi Atiny nevadi. Postup instalace na jinym pocitaci je uplne stejny.
ripi (11)|10.12.2009 19:36
jedinej problem byl ze po nabehnuti pc v normal rezimu mi zacal ovladace instalovat sam system, jinak ty kroky predtim sem udelal.
K tem kamosum jenze je problem, ze nvm o nikom komu by se chtelo hrabat v kompu menit ovladace a zkouset mi grafiku. Proto sem to chtel vyzkouset pokud mozno nejak jinak.
Georginek (2957)|10.12.2009 21:42
No a zkousel si tam nainstalovat pak ty ovladace ze stranek nvidie???

Jako zkusit kartu v jinym pocitaci je nejelepsi a dalo by se rict i dost jednoduchy reseni.

Todle sem nasel na microsoftu
Kód 43
Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)
Doporučené řešení

Jeden z ovladačů, které řídí zařízení, odeslal do operačního systému upozornění, že zařízení nějakým způsobem selhalo. Další informace o tom, jak zjistit o jaký problém se jedná, naleznete v dokumentaci k hardwaru.

Na kartě zařízení Obecné vlastnosti spusťte klepnutím na položku Poradce při potížíchPrůvodce odstraňováním potíží.

Jinak na netu jsem se docetl i v ruznych forech ze ve vetsine pripadu kdyz se hlasi kod 43, coz je selhani hardwaru jde o vadnou grafickou kartu. Jestli ji mas v zaruce, tak ji reklamuj
fanynek (2048)|12.12.2009 00:47
Tipuju to na tu grafiku.
Ověř si ostatní komponenty pro sichr otestováním pamětí v GoldMemory, nebo Memtestu, na CPU pusť klidně Orthos (na dvoujádro je gut).
Jestli ti při úplně čisté instalaci Win7 a stažení ovladačů samotným systémem pořád ta grafika kravne, resp. GPU-Z ukazuje vololviny, řešil bych to reklamací. Tohle by se dít nemělo. Co ukazuje Everest v záložce Počítač/Přetaktování úplně dole? Měla by tam být popsaná grafika s jejími takty. Pokud ne, šupačila by na reklamaci.
P.S. Co teploty? Ukazuje to něco? Dá se vysledovat, jestli se to moc nehřeje, nebo to padne dřív, než to zatížíš nějakým renderingem? (např. v GPU Caps Vieweru)
ripi (11)|12.12.2009 19:31
everest kupodivu nejaky takty vypisuje:
GPU (Generic domain): 400MHz
GBU (Shader) : 810 MHz
Takt pameti: 399 MHz (original 972 MHz)

Tohle mi prijde divny everest ji ukazuje jako brutalne podtaktovanou a GPU-Z radsi vubec ty frekvence neukaze.

U teploty je problem ze bez fungujiciho ovladace nechtej testy na vytizeni behat. Ale mam tam porad neco okolo 45 stupnu.
fanynek (2048)|14.12.2009 21:00
[quote=ripi;326329]everest kupodivu nejaky takty vypisuje:
GPU (Generic domain): 400MHz
GBU (Shader) : 810 MHz
Takt pameti: 399 MHz (original 972 MHz)

Tohle mi prijde divny everest ji ukazuje jako brutalne podtaktovanou a GPU-Z radsi vubec ty frekvence neukaze.

U teploty je problem ze bez fungujiciho ovladace nechtej testy na vytizeni behat. Ale mam tam porad neco okolo 45 stupnu.[/quote]

Jasný. Takty jsou divný. Měl bys mít 650MHz/1625MHz/1940MHz (https://www.svethardware.cz/recenze-srovnani-12-geforce-8800-gts-512-mb/23085-8)
Jinak ty testy ostatního HW jsi pro sichr dělal?
Kartu bych poslal na reklamaci a bylo by po srandě.