reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pravidelné intervaly zbrždění PC

mistrjuna (2)|30.12.2009 17:34
docela protivnej problém, který mi dokáže při odreagování u her pořádně vytočit. neívm jestli ste se s tím někdy setkali, ale když hraju nějakou hru konkrétně CoD 6, nebo batmana či jiné náročnější hry tak na plné detaily jedou krásně, ale dycky tak každou minutu se začnou škubat a trvá to cca 10 sec, pak to přestane a za minutu zas, když to v té době hodím do winů tak se sekají i windowsy, Dirt 2 to dělá také, když ho hodím do winu a z5 tak sekání přestane, ovšem za minutu zase začne. Paradox je, že to dělá jen v odpoledních a večerních hodinách, čili bych předpokládal že to bude tím, že je PC zahřátý lae nejsem si jistej. Můžete něco doporučit co udělat?

má sestava:

AMD Athlon X2 64 5000+ 2,6 Ghz
2 GB ram A-data Technologies
1 GB ram GeiL
HDD Samsung 350 Gb
ATI radeon HD 4870 Toxic 1 GB
Zdroj 500 W.

Jinak při běžném chodu pc, neboli při projektování a kreslení v CAD programu Allplan 2009 k žádnému sekání nedochází. Kupodivu ani při hrání FIFA 10 nedochází k žádnémý sekání. Můj názor na to je že je to přehřátím nějaké části pc. Ale rád bych slyšel váš názor a co s tím mohu dělat. díky moc za radu, zatím. A hezkej novej rok přeji.
DrZelenka (2491)|30.12.2009 17:52
[quote=mistrjuna;332517]docela protivnej problém, který mi dokáže při odreagování u her pořádně vytočit. neívm jestli ste se s tím někdy setkali, ale když hraju nějakou hru konkrétně CoD 6, nebo batmana či jiné náročnější hry tak na plné detaily jedou krásně, ale dycky tak každou minutu se začnou škubat a trvá to cca 10 sec, pak to přestane a za minutu zas, když to v té době hodím do winů tak se sekají i windowsy, Dirt 2 to dělá také, když ho hodím do winu a z5 tak sekání přestane, ovšem za minutu zase začne. Paradox je, že to dělá jen v odpoledních a večerních hodinách, čili bych předpokládal že to bude tím, že je PC zahřátý lae nejsem si jistej. Můžete něco doporučit co udělat?

má sestava:

AMD Athlon X2 64 5000+ 2,6 Ghz
2 GB ram A-data Technologies
1 GB ram GeiL
HDD Samsung 350 Gb
ATI radeon HD 4870 Toxic 1 GB
Zdroj 500 W.

Jinak při běžném chodu pc, neboli při projektování a kreslení v CAD programu Allplan 2009 k žádnému sekání nedochází. Kupodivu ani při hrání FIFA 10 nedochází k žádnémý sekání. Můj názor na to je že je to přehřátím nějaké části pc. Ale rád bych slyšel váš názor a co s tím mohu dělat. díky moc za radu, zatím. A hezkej novej rok přeji.[/quote]

Jaky mas teploty pri zatezi? (CPU-napr. realtemp, hlavne ne speedfan GPU-Catalyst Control Center). Jak mas resenej prutok vzduchu v PC?

Zkus otevrit bocnici, vycistit chladice od prachu a nechat ji otevrenou (prip. jeste snizit teplotu v pokoji o par stupnu vyvetranim).
mistrjuna (2)|30.12.2009 18:45
teplota při zátěži je cca 70 stupnu. odvod tepla ze skříně je klasika, od procesoru bokem, zbytek zadem, větrák je na procesoru, na zdroji ze spoda na grafice a na skříni. jdu zkusit vyčistit ty chladiče a dám vědět.
Jiziii (796)|30.12.2009 18:51
tohle dělá občas antivir skus ho vypnout když budeš hrát
|Mio| (1333)|30.12.2009 19:02
Pak se jeste podivej na SWAP, bud zkusit uplne vypnout, nebo nasmerovat na jiny HDD nez je hra/system
DrZelenka (2491)|31.12.2009 12:34
[quote=mistrjuna;332546]teplota při zátěži je cca 70 stupnu. odvod tepla ze skříně je klasika, od procesoru bokem, zbytek zadem, větrák je na procesoru, na zdroji ze spoda na grafice a na skříni. jdu zkusit vyčistit ty chladiče a dám vědět.[/quote]

70C na procesoru? To mi prijde docela dost. A co grafika?

EDIT-Z boku na skrini (u procesoru) by mel byt vetrak otocen na nasavani vzduchu do skrine a ne vysavani.
r34ktor (7477)|31.12.2009 12:51
[quote=DrZelenka;332723]70C na procesoru? To mi prijde docela dost.[/quote]
To je sakra dost. Dle specifikace by maximální provozní teplota neměla překročit 72°C. Je tedy možné, že procesor při dosažení prahové teploty vkládá čekací cykly/snižuje frekvenci, aby se ochladil, což způsobuje chvilková cukání.

Vyčisti chladič, popřípadě kup výkonnější.