reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Záseky ve windows

Georginek (2957)|6.3.2010 02:31
Zdravim Vas, po dlouhe dobe resim problem na svem vlastnim PC a tak nejak si nevim rady

Zacalo to tak, ze jsem poslouchal hudbu v MP, mel pusteny FF(tak 4 okna), stahoval prez Share-rapid downloader a jeste prochazel nejake slozky ve windows........
Najednou se to zaseklo, PIPNUL (jednou) SPEAKER, hodilo to par hlasek (nejakej Error nelze cist 0000X000 bla bla) a kurzor mysi zacal jezdit tak nejak jak si chtel.....
Myskou jsem jel doprava, vodorovne, ale kurzor ustreloval a to hodne a uhelpohybu mysi byl smerem praveho rohu. Kdyz jsem myskou pohnul smerem nahoru, jela doprava nahoru a ustrelovala, to same kdyz jsem s ni jel vodorovne tak ustrelovala do strany..........a to dost vyrazne

Zarazil jsem se, rikam co to je zas za vejkon :hmm ...

Parkrat jsem s myskou jeme klepnul do stolu, zmenil profil na G9, zmenil nastaveni kolecka, ale mysi to zrejme bylo jedno.

Takze jsem kompa restartoval pomoci nabidky ve winu. PC nabehlo znova behem minutky(jak je zvykem) ale kurzor se choval naprosto stejne.......
Uz jsem zuril ale spustil jsem HDDtune, zalozku ERROR scan a sputil testi obou disku.
Mam SamsungF1 1Tb ktery je rozdelen na C: kde je system a F kde jsou data. Pak Samsug F3 500Gb kde mam Hry.... { podotykam ze v dobe zaseku jsem s F3 nijak nemanipuloval}
Spustil jsem 2x Hd Tune a Error scan na obou discich zaroven. Ta F1 jela v pohode, ale F3 na 4tem radku zacala vypisovat chyby na HDD (vadne sektory)..... Vypsala jich asi 12 za sebou, potom jsem se nastval a test ukoncil..........
Chtel bych jeste rict ze standartni rychlost testu se u me pohybuje kolem 150Mb/s...... Ale v tech vadnych sektorech to jelo 3.5Mbs..........

Tudiz jsem pocitac restartoval, opet spustil HDD tune( pouze vsak na jednom disku) na tom F3 500Gb a vadne sektory se objevili az na konci disku (predtim ve tretim radku tj. na zacatku)
Stejne jako predtim me to nastvalo a test jsem vypnul
Chtel jsem se kouknout na Acronis, ale spousteni trvalo hrozne dlouho a pri pohybu mysky bylo zpozorovat silne trhani kurzoru. Jakoby kdyz se dlouho pristupuje k disku......... Acronis jsem zavrel a pocitac vypnul....

Po zapnuti v noci, jsem projel Goldmemory 13hod s vysledkem OK, Memtest 9hod s vysledkem OK, po zapnuti windows HDDtune a Error scan kazdy disk zvlast OK, potom jsem zkusil oba disky najednou taky OK..........
HDD tune mi dojel potom 4x bez jedinne chyby, tazkze :mistake

Takze si absolutne nevim rady, co by to mohlo byt, ze se mi stalo to s tou myskou, ze pipnul Speaker a ze se pocitac na chvili zaseknul...... a ze disk pri spusteni Hdd Tune hazel chyby.....

Sestava je napsana v popisu, mam XP32bit SP3, takze VAs zadam o radu a doufam ze mi snad pomuzete objasnit tuto situaci.......

Mozna se jedna o chvilkovou slabost :D ale i tak me to rozciluje.....
Mam Avast, TuneUp utilities, SpyBot search and Destroyed ale nic nenaslo...

OCCT GPU 2hod OK, OCCT CPU 2hod OK, Furmark 2hod OK

Teploty
BURN:
CPU 50,51
GPU 75
MB 35
Disky 34,36

Iddle
CPU 33,31
GPU 39
MB 28
Disky 29,30

Poradite mi???? :cry
DrZelenka (2491)|6.3.2010 12:49
Co SMART disku? Muzes vymenit kabel? (i kdyz me prijde divny, ze by to bylo kabelem - to by hazelo podstatne vic chyb podle me)

Tipoval bych to na chybu v radici disku, ktery spatne cet data, ale nejsem si tim vubec jisty a budes muset pockat na odpoved nekoho znalejsiho.
Georginek (2957)|6.3.2010 14:40
SMART je u obou disku naprosto v poradku... Jak u novych disku, muzu sem hodit vypis, ale myslim ze to moc nevyresi........
Ten radic me taky napadl, ale nevim co dal.
Jeste pro jistotu jsem ted projel GM a Memtest s kazdym modulem zvlast, taky OK....