reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Volant - hry

Petr S. (1220)|9.3.2007 11:24
Máte volant? Hrajete na něm? Preferujete jízdy s ním nebo na šipkách? Které hry s ním hrajete?

Já osobně volant zatím nemám, ale možná v blízké budoucnosti budu plánovat jeho koupi a proto bych se ještě chtěl zeptat s jakými hrami máte zkušenosti? Znáte nějakou starší, která by šlapala ještě třeba na starším PC (Duron 950MHz, nVidia Riva TNT2 32MB) s podporou volantu a force feedbackem?
Konnor (278)|9.3.2007 15:00
Volant mám a vřele doporučuji, je to dobrá vychytávka. Mám Thrust FF380 nepletuli se, perfektně sedí do ruky, zpracování dobré, silná odezva,...

ze starších her doporučuju: NFS5 porsche (nejlepší), viper racing, toca race driver
tgfh (2985)|9.3.2007 17:17
Kdysi jsem hrával na volantu Colina 2, ten volant byl ještě do gameportu a byl to nějaký Genius. Po koupi nového kompu bez gameportu volant skončil...už ani nevím kde...
rs (104)|10.3.2007 16:18
Volant mám a hraju na něm jenom Richard Burns rally. Volant je Logitech WingMan s force feedbackem. Na tom starším počítači by mohl dobře běžet Rally Championship, ale odehrál jsem to tenkrát celé na šipkách. Všechno kromě RBR hraju na klávesnici.
BlackFrog (563)|10.3.2007 22:25
volant nemam, i kdyz bych chtel tak by se mi sem uz asi nevesel poradne...
Petr S. (1220)|11.3.2007 08:51
Zatím díky za tipy!

Jinak koukám, že je tu celkem dost lidí, kteří volant nemají a ani jej nechtějí kupovat. Pokud se tu ještě někdo takový najde, mohl by napsat proč? Třeba že se mu lépe hraje na klávesnici?

Díky
IXOXI (145)|11.3.2007 09:38
Mám Wingman Formula bez FeedBacku od Logitechu a užil jsem si sním hodně legrace (NFS atd.). Dá se na něm hrát i Fifa.... :) Ale docela mě mrzí jeho trvanlivost. Po delší době hraní volant sám od sebe začne táhnout na jednu stranu a pomůže jen odinstalace ovladače a nová instalace + nová kalibrace. Když ho mám v rukou, tak mám pocit už od jeho koupě, že na něm hraji naposled.
Madagio (8)|11.3.2007 11:39
Mám Logitech Momo Racing a projezdil jsem s ním Toca Race Driver 2 + 3, Richardu Burns Rally, FIA GT, GT Legends a možná ještě něco. Teď zkoumám Live for Speed a přemýšlím o koupi.

Rozhodně hry jako je RBR bez volantu hrát nejdou. Naopak třeba NFS je lepší jezdit s klávesnicí :rolleyes:
tequilla (1015)|11.3.2007 18:48
[QUOTE=Petr S.]Zatím díky za tipy! Jinak koukám, že je tu celkem dost lidí, kteří volant nemají a ani jej nechtějí kupovat. Pokud se tu ještě někdo takový najde, mohl by napsat proč? Třeba že se mu lépe hraje na klávesnici?Díky[/QUOTE]

Tady mas ze par duvodu od jednoho takoveho exemplare:
1) Zavodni hry (mysleno simulace ne arkady typu NFS) hraji jen velmi zridka.
2) Pokud bych uz nejakej volant chtel koupit, tak jen kvalitni (tedy Logitech MOMO, ale spise Logitech G25 + k volantu TrackIR) a to je zase moc drahy na to jak casto zavodni hry hraju...:(
3) Mam blbej stul (uchyceni by bylo mensi kutilskej zazrak) a to nemluvim o tom, ze v pripade G25-ky bych uz nemel kam uchytit radici paku (stul je uzkej). Musel bych nakonec koupit i novej stul.
4) Pribylo by pod stolem dalsi klubko kabelu a uz bych nemel kam dat nohy, natoz pedaly :).
5) Nevim, zda bych jeste nasel volny USB port :notsure.
.
.
.
Moje duvody jsou proste jen ciste pragmaticky. Nerikam, ze volanty jsou spatny (prave naopak, rizeni s G25 je naprosto super) S rizenim na klavesnici se to neda srovnat.
pagotamd (5)|11.3.2007 20:09
mam logitech drivig force pro ,je to dle meho nej volant do 2500
jezdim rfactor ceskou ligu ,muzu vsem doporucit neznam lepsi
tonda pařmen (87)|12.3.2007 15:46
já mam nějakýho Genius Speed Wheel FF, kdysi sem na něm hrál ale po chvíli mě to omrzelo a teď už řádku let leží někde ani nevim kde. Než sem ho dal nastůl a zastrkal kabely a dal k němu pedály a přišrouboval trvalo asi 10min..., jestli ho někdo chcete za litra je váš
lipavk (4)|12.3.2007 16:55
volant je bezva věc ,nedá se s klávevesnicí rovnat. měl sem ho ještě na mileniu 2000.bohužel nefachčí na xp,ale závody už stejně moc nehraju/doporučuju všem!
Petr S. (1220)|14.4.2007 15:45
Doporučíte mi nějaký dobrý volant s řadící pákou a pokud možno třemi pedály za dobrou cenu? Který byste vzali?
Fox_22 (119)|14.4.2007 17:34
spíš investuj do grafické karty a CPU, athlona XP a nějakou GF 6600 seženeš za malé peníze, k tomu bych koupil analogový gamepad, dobré volanty jsou většinou příliš drahá záležitost. S tím co máš si zahraješ možná colin mcrae 2 možná 3 ale bude se škubat, ale stále jsou to arkády.
Petr S. (1220)|15.4.2007 07:12
[QUOTE=Fox_22]spíš investuj do grafické karty a CPU, athlona XP a nějakou GF 6600 seženeš za malé peníze, k tomu bych koupil analogový gamepad, dobré volanty jsou většinou příliš drahá záležitost. S tím co máš si zahraješ možná colin mcrae 2 možná 3 ale bude se škubat, ale stále jsou to arkády.[/QUOTE]

Díky za reakci, ale základ na nový PC už mám doma, už mi chybí jen nějaký ten Athlon 64... Gamepad už mám taky, ale spíš mě to láká k tomu volantu :)
tealc007 (1)|3.11.2008 20:36
Zdravim, nemá někdo zkušenost s tímto volantem??
http://www.xtech.cz/DetailPage.asp?DPG=80438
Alzerous (68)|5.11.2008 19:41
Já hraju RACE 07 bezva simulátor aut,formulí atd..... jinak volant je bezva!
Sikil79 (429)|5.11.2008 20:39
Kdysi jsem pařil sérii NFS výhradně na šipkách, ale k nové sestavě jsem si pořídil gamepad Logitech WingMan Dual Action, se kterým si bohatě vystačím. Vlastně s ním hraju jen sem tam Flatout 2 po síti, nebo ho využívám pro emulátory a nějaké ty dema závodních her. Volant je tím pádem pro mě zbytěčný (jsem hlavně RPGčkář:D).
chesterfield (163)|7.11.2008 15:20
So sipkami si bohate vystacim - mal som doma na skusku jeden volant, no neosvedcil sa mi, takze zostavam pri klasike.:)
noegoncz (319)|8.11.2008 10:34
mám dva volanty.jeden zcela obyč Genius a druhý s FF,také genius.Něaký základní model. Užil jsem si jej u Richard Burns rally, to bez volantu nejde a na druhou stranu s volantem je to proste genialni hra... pro hry typu NFS je volant zcela zbytečností... spíš je to ještě horší :) už by mohli hoši z EA přestat dělat překopávky původních arkádových undergoround a přinést do nových dílů něco nového ... :)
nicméně volant doporučuji všem, kteří si chtějí alespoň částečně užít...a myslím si,že 3-pedálové sety můžou být zajímavé,ale zas nevím,jak by to člověk stíhal.... hlavně u her ala NFS,kde máte zařazenou 6tku za 5vteřin :D
Razi3L (612)|8.11.2008 21:45
já hraju závodí hry s timhle gamepadem - Logitech Cordless Rumblepad 2 :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29077
Spokojenost, je dobrý jak na RPG, tak i na závodní či sportovní hry. Má vibrace a analaogy jsou taky bezva.
Mates.Dv (32)|6.12.2008 23:42
Ahoj, koukám že tu máte zajimavou debatu, ja jsem smazil a nekdy si jeste zahraju na tomto http://www.elektrohome.cz/volant-logitech-momo-racing-force/d-33446/

Docel sikovnej volant:-D ale nemam na to cas, protoze sem na intru:cool:
Pavel Boček (4169)|6.12.2008 23:49
Nemám, ale časem, možná...joystick už mám, takže to není jen plácání do vody...

Nejsem moc na závodní hry, ale třebas FlatOut mne chytil :)
DeSur (6)|6.12.2008 23:58
Pokud máš rád simulace a štve tě, že nemůžeš v prudké zatáčce přidat trochu plyn (protože, když přidáš, tak to bude hned plnej knedlík a jdeš do hodin) tak si ho kup. Pokud takhle auta nehraješ - máš rád arkády, tak by byl pro tebe zbytečný...