reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak odvirovat a cim zavirovany HDD??

maarkii (292)|14.9.2010 13:56
Mam cerstve totalne zavirovany PC.Ani procisteni Avastem v BIOS nepomuze, nasel nejake viry ale ne vsechny.Dale jsem zkousel z DVD bootovat cisteni Kaspersky a ani to nepomohlo,je to uz starsi verze.Nedostanu se pres HDD a Win ani zadnym prohlizecem na net.Prihlasim se jako jiny uzivatel a pusti me to na netu jen na dve stranky a pak zamrzne, pod mym uzivatelem se ani prohlizec neotevre a je porad na obrazovce falesne okno Win s upozornenim na Trojaka a kdyz jsem na to klikl tak se viry jen vice rozsirili, jak me avast hned hlasil.Navic mel hlavni vir hned snahu natahovat do PC dalsi viry z netu,jak me Avast hlasil,tak jsem musel i odpojit radej LAN kabel.Takze mam zasadni problem stahnout si neco z netu,na net se dostanu jen pres bootovaci DVD s mini Win a Operou, ale tezko neco stahnu, jedu jen bez zavirovaneho HDD, na bootovaci DVD.
Potreboval bych radu jak nejednodusej procistit HDD,a to jen v BIOS, protoze v Win, PC za okamzik vzdy mrzne a snad bez nejakeho stahovani nebo aspon bez sloziteho stahovani, to vzhledem k jeti netu jen na bootovaci DVD a absenci dalsich programu na DVD.A nechci zatim instalovat novy Win XP,chci se nejak jeste pokusit vycisit HDD,HDD s Win nemuzu spustit,mrzne....DIKY.
ex_ (170)|14.9.2010 14:02
Vložit cd s windows do mechaniky v biosu nastavit bootovaní z mechaniky pak formát + čistá instalace win, v tvém případě nejlepší volba.

btw už si rozjel nové aukro? https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=41447
a co ufo? https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=42799
kevin00 (10238)|14.9.2010 14:48
V takovem pripade je asi opravdu nejlepsi volbou zformatovat cely HDD. Jeste je moznost HDD odvirovat pripojenim HDD k jinemu pocitaci, ale zde musis vedet co delas, aby jsi nezaviroval i tento pocitac. K odvirovani pouzij antivirovy program, Malwarebytes´ Anti-Malware a SUPERAnti-Spyware.
john (877)|14.9.2010 15:17
muzes jeste zkusit z Hirensboot cd spustit antiviry, ale pochybuji, ze to pomuze...
jj, reinstal systemu bude asi nutny, proto jak uz bylo psano mnohokrat, provadet pravidelne zalohu image OS, pak je vse obnoveno za par minut do puvodniho stavu...
Logout (4018)|14.9.2010 17:45
Po odvirování v jinym PC bude ale imho stejně potřeba přinejmenším opravit instalaci, ten OS je rozhodně dosti nakoplej.
maarkii (292)|19.9.2010 18:29
Tak jsem HDD čistil jak v BIOS,tak všemi možnými anti a vždy našly nějaké viry,ale PC stejně většinou tuhnul a nic nepomáhalo.
Tak jsem musel zformátovat HDD(ale hloupý Win to při nové instalaci neumožnuje,pokud není fungl nový i HDD)ale naštěstí jsem našel ZERO HDD na DVD a provedl,abych měl jistotu že nová instalace Win nebude nakažená ze zbytků původní instalace.
Po nové instalaci Win už je vše OK, zatím...