reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook v ceně nad 30 000 Kč

khedeja (38)|9.1.2011 08:18
Primární požadavky: vysoký výkon - hry, střih videa, konvertování

Preferovaní výrobci:

Další komentář: Zdravím odborníky,
rád bych nějaký NB do 36 000 Kč, ale opravdu nevím jaký :(
Hmotnost zanedbatelná, výdrž aspoň 2h, display - velké rozlišení jinak od 17 palců nahoru. Chtěl bych nějaké herní dělo ale vždy najdu hodně lidí co kritizují tento NB http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=83347 bohužel i tento: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=84797
Je ještě nějaký NB co se podobá těmto dvou co se týče zajímavého vzhldu ? NB bude více-méně nepřenášen.
Je lepší si zakoupit graf ATI Radeon HD 5870 nebo si počkat ještě pár měsíců na tu novou řadu ?
Richmond (8084)|9.1.2011 12:49
G73 jsem tu měl (s GTX460) a řekl bych že je o řád kvalitnější než třeba G51J. Co se výkonu týče tak na něm běželo cokoliv bez trhnutí, ale obávám se, že ho stihne do roka-dvou ten samý osud jako předchozí G51J - tj. přijde něco jako Mafia II a na plné detaily (v tomhle případě PhysX) si bez škubnutí nezahrajet. G51J3D se ještě drží (má menší rozlišení). V případě vyšší ceny bych se mrknul na Alienware nebo Eurocom (ovšem za cenu designu) nebo Toshibu Quosmio (jestli se vůbec ještě vyrábí, naposled jsem bral tu se SLI a rozhodně "řvala" ze všech herních notesů nejhlasitěji což je jeden z mínusů u těch Asusů)
khedeja (38)|9.1.2011 16:11
Děkuji, že jste si našel čas a odepsal mi, ale stejnak ste mi moc nepomohl...
max cena 40K víc ne. Alienware je až příliž :) Jakou grafickou kartu raději nějakou radeonku nebo něco jiného ?
Našel jsem v celku zajímavé stránky myslíte že je tato cena reálná ? :D
http://www.cyberbook.eu/product.php?id_product=13
Richmond (8084)|9.1.2011 16:26
Možn bych si mohl pro ten G73 zajít, kdybyste jó něco potřeboval, jenomže to byste také musel uvést o co Vám jde... Pokud o výdrž tak to snese hodinu hraní, víc ani ťuk, pokud je notebook zatížen nonstop 16h tak hučí (zejména G51J, G73 je na tom trochu lépe, ale tichý rozhodně není)
khedeja (38)|9.1.2011 18:47
Výpočetní technice moc nerozumím, beru to tím stylem, že co je herní to je tedy i výkonné, hry hraju občas. Hlavně tedy Starcraft2 a Call of duty: Modern war fare, vše přes internet, takže důležitou rolí je FPS ve hrách.
Nechci a ani nepotřebuji aby NB nějak vynikal, hlavně ať není lesklý, to je hrozné. Teď vlastním Precision M6300 a ten je celý matný a je to bomba s mým EEE PC který je lesklý je to děsné.
eee používám pro studii a přenáším ho každý den. Chci ovšem nějakou dobrou pracovní stanice, která je výkonná display 17 nebo 18 palcový, baterie aby aspoň v normální režimu vydržela dvě hodiny, měla nějaké to dostačující ozvučení a hlavně byl dobře zpracovaný. Zvykl jsem si už na rozlišení 1920x1200 ale to bohužel skoro u žádného NB nenajdu, nebo si připlatit od 50k a to je už moc velká rána. Ke každému NB asi dokovací stanice připojit nejde že ? Je to strašně praktické. Někam jdu vycvaknu NB vemu druhou nabíječku a je to. Žádné odpojování atd. Moje hranice je 40k najde se nějaký dobrý NB co je výkonný Core i 5-7, dobrá grafika např HD 5870, velký display, matný povrch, num. část,
Richmond (8084)|9.1.2011 18:59
SC2 ani CoD:MW nepatří mezi náročné hry, tyhle dá i ten starší G51J (bez 3D, čili s fullHD lcd) s prstem v nose. Lesklé bohužel jsou oba (LCD), G73 má uvnitř ale díly matné včetně klávesnice. Ani jeden z nich nemá vespod konektor pro dokovací stanici - to mají spíše Toshiby nebo Lenova a oba dva by zřejmě vyhovovaly velikostí lcd (ještě by připadalo v úvahu Vaio, ty mají vesměs i kvalitnější displaye) ;)

edit: "Výkonný" je celkem relativní pojem, k čemu bude primárně notebook určen?
Asus G51J 07.jpg G51J-MafiaII-01.jpg
khedeja (38)|13.1.2011 22:14
Děkuji moc za rady, ale rád bych něco do 40 tisíc ještě lepší než jsou ty dva zmiňované, není něco takového o čem nevím ? :( Na ten herní ASUS i MSI jsou celkem negativní připomínky v diskuzich a toho se právě bojím MSIčku prý při větší hlasitosti chrčí repráky a nemá na klávesnici volume zvuku fn+tlačítko a je bohužel celý lesklý.... U asusu zase píší že při delším hraní i pouze delším používání se přehřívá. :( Je lepší si ještě pár měsíců počkat, vyjde nějaké další dělo s novou řadou ATI ?