reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém wifi

Siemenja (8)|1.3.2011 19:47
Nejde mě připojit notebook s tel a D-Link a už jsem udělal dost koukal jsem do sítovích adapteru a Broadcom Netlink TM Gigabit Ethernet a Microsoft Virtual Wifi Miniport Adapter když do nich kouknu tak jsou z 21.06.2006 dám aktualizovat vše proběhne ale datum je pořád stejnen nevíte kde to stahnu já hledal všude děkuji
zsdx (2098)|1.3.2011 20:35
Co jsou zac notebook, tel a D-Link? Modely,oznaceni,cisla apod. nam pomuzou vic, nez Microsoft Virtual Wifi Miniport Adapter - s tim se navic nikam nepripojis.
Siemenja (8)|1.3.2011 20:50
[quote=zsdx;438669]Co jsou zac notebook, tel a D-Link? Modely,oznaceni,cisla apod. nam pomuzou vic, nez Microsoft Virtual Wifi Miniport Adapter - s tim se navic nikam nepripojis.[/quote]
notebook acer aspire 7736Z
tel samsung galaxi S a D-Link Wireless n 150 home router
EditorPO (2819)|1.3.2011 21:04
Tiež by si mohol upresniť slová "Nejde mě připojit". Trochu podrobnejšie popíš čo sa deje pri pokuse o pripojenie. K tomu ešte pridaj screenshot stránky nastavenia wifi na tvojom routri + nastavenie šifrovania, ak teda vôbec máš nejaké zapnuté.
Siemenja (8)|1.3.2011 21:13
[quote=EditorPO;438675]Tiež by si mohol upresniť slová "Nejde mě připojit". Trochu podrobnejšie popíš čo sa deje pri pokuse o pripojenie. K tomu ešte pridaj screenshot stránky nastavenia wifi na tvojom routri + nastavenie šifrovania, ak teda vôbec máš nejaké zapnuté.[/quote]
Tak začnu od začátku před časem mě fungovalo spojení wifi s tel uplně normálně přes connen
ctify-me žádnej problém pak najednou jsem chytil cosi a musel jsem přeinstalovat windowsi.Potom fungovalo vše až na jednu věc když jsem nainstaloval connenctify tak mě to spadlo do biosu na jiném foru mě poradil abych instaloval AR5B93 a pomohloto pak jsem nainstaloval connenctify a on se připojil přes wifi s tel ale nejde tam internet ale tel mě hlásí připojeno,tak jsem myslel že je něco špatně a že jsem blb tak jsem koupil D-link že se to vyřeší a D-link taky píše že je to připojeno s wifi ale net nejde
EditorPO (2819)|1.3.2011 21:58
Takže aby som to preložil do zrozumiteľnej reči.
Pomocou programu Connectify vytváraš na wifi karte notebooku HotSpot, teda zdielaš internetové pripojenie notebooku pre iné zariadenia. V tvojom prípade sa k notebooku pripájaš telefónom.

Máš dobre nastavené zdielanie internetového pripojenia? To znamená, že či máš vybraté presne to pripojenie notebooku, cez ktoré sa on pripája na internet?
je to položka Internet (v príklade je nastavené Local Area Connection)



Taktiež si skontroluj nastavenie firewallu podľa tohoto návodu. Musíš povoliť uvedené porty.

Samozrejme, že Connectify funguje len pre Win7 a wifi karta NTB musí byť medzi podporovanými. Niekedy stačí nainštalovať vhodný ovládač. Možno ten, ktorý ti poradili na fóre.

Inak ten router asi nemáš použiť na pripojenie k NTB, ale máš z neho urobiť AP (hotspot) a k nemu sa môžeš pripájať jak notebookom, tak aj telefónom.

Mimochodom, potrebuješ presne vedieť model tvojej wifi karty. Môžeš na to použiť utilitku priamo od výrobcu notebooku. Hardware Vendor Detection Utility
Siemenja (8)|2.3.2011 17:21
[quote=EditorPO;438695]Takže aby som to preložil do zrozumiteľnej reči.
Pomocou programu Connectify vytváraš na wifi karte notebooku HotSpot, teda zdielaš internetové pripojenie notebooku pre iné zariadenia. V tvojom prípade sa k notebooku pripájaš telefónom.

Máš dobre nastavené zdielanie internetového pripojenia? To znamená, že či máš vybraté presne to pripojenie notebooku, cez ktoré sa on pripája na internet?
je to položka Internet (v príklade je nastavené Local Area Connection)



Taktiež si skontroluj nastavenie firewallu podľa tohoto návodu. Musíš povoliť uvedené porty.

Samozrejme, že Connectify funguje len pre Win7 a wifi karta NTB musí byť medzi podporovanými. Niekedy stačí nainštalovať vhodný ovládač. Možno ten, ktorý ti poradili na fóre.

Inak ten router asi nemáš použiť na pripojenie k NTB, ale máš z neho urobiť AP (hotspot) a k nemu sa môžeš pripájať jak notebookom, tak aj telefónom.

Mimochodom, potrebuješ presne vedieť model tvojej wifi karty. Môžeš na to použiť utilitku priamo od výrobcu notebooku. Hardware Vendor Detection Utility[/quote]
Ahoj dik tak že Taktiež si skontroluj nastavenie firewallu viz foto píšou toto Connectifyd.exe
UPnP - 1900 (UDP), 2869 (TCP), 5000 (TCP)
ConnectifyNetServices.exe
DHCP - 67 (UDP), 68 (UDP), 1317 (UDP)
DNS - 53 (UDP), 1303 (UDP) ale já to tam nikde nemám a pak máš obrázek kde je wifi a mode ale to tam nikde taky nemám
Richmond (8084)|2.3.2011 17:37
Start > napiš firewall a pak klikni na Brána Windows Firewall s pokročilým nastavením... Najdi Conectify*.exe a zkontroluj porty ;)
Siemenja (8)|2.3.2011 17:55
[quote=Richmond;438825]Start > napiš firewall a pak klikni na Brána Windows Firewall s pokročilým nastavením... Najdi Conectify*.exe a zkontroluj porty ;)[/quote]
Asi jsem opravdu velka lama ale Conectify*.exe nikde není
Richmond (8084)|2.3.2011 18:19
Ještě taková věcná - ono je to ve firewallu povolené defaultně po instalaci Connectify... Nemáš spíš problém na straně telefonu? (špatně vybraný datový profil)
Siemenja (8)|2.3.2011 18:24
[quote=Richmond;438837]Ještě taková věcná - ono je to ve firewallu povolené defaultně po instalaci Connectify... Nemáš spíš problém na straně telefonu? (špatně vybraný datový profil)[/quote]
než jsem přeinstaloval windowsi tak to šlo uplně v pohodě žádnej problém nebyl a když jsem někde v kavárně tak kliknu na wifi připojím a maká to
Richmond (8084)|2.3.2011 18:38
Mno vidím tam nějakou chybovou hlášku ohledně UPnP...
Co znamená "kliknu a jde to"? Kliknu na pc nebo zmáčknu tlačítko na mobilu případně "ťápnu" na displej??? Mě to fachá s čímkoliv, mám tuším betaverzi 2.1, nasdílené připojení mám definované IP adresou (tzn. vyplněné ip adresy, žádná automatika), běhá to i na automatiku s tím, že při stejných adresách Connectify přiděluje ip adresy připojeným přístrojům ip od xxx.xxx.xxx.50+ :notsure
Siemenja (8)|2.3.2011 19:07
[quote=Richmond;438848]Mno vidím tam nějakou chybovou hlášku ohledně UPnP...
Co znamená "kliknu a jde to"? Kliknu na pc nebo zmáčknu tlačítko na mobilu případně "ťápnu" na displej??? Mě to fachá s čímkoliv, mám tuším betaverzi 2.1, nasdílené připojení mám definované IP adresou (tzn. vyplněné ip adresy, žádná automatika), běhá to i na automatiku s tím, že při stejných adresách Connectify přiděluje ip adresy připojeným přístrojům ip od xxx.xxx.xxx.50+ :notsure[/quote]
ještě jedna věc ja jsem to přeinstaloval a vyskočilo na me toto uplně jinak než to má bejt
Richmond (8084)|2.3.2011 19:12
Vyskočilo Vám to dobře, akorát není zatím nic nastavené > spustit původce, vybrat sdílené připojení atd... ;)

edit: tady to máte nastavené dobře http://i56.tinypic.com/24lq9ec.jpg
Siemenja (8)|2.3.2011 19:27
Tak že ani nevím jak jsem to udělal prostě jsem jen mačkal a ono to začlo fungovat všem děkuji už jsem myslel na to dát to doopravny
Richmond (8084)|2.3.2011 19:31
[quote=Siemenja;438872]Tak že ani nevím jak jsem to udělal prostě jsem jen mačkal a ono to začlo fungovat...[/quote]
Jj, tomu se říká průvodce. U Connectify a notebooků to funguje velmi jednoduše, zpravidla má člověk jen jednu síťovku a ta se automaticky vybere pro sdílení ;)
EditorPO (2819)|2.3.2011 22:15
Ďakujem Richimu, že to za mňa dokončil :thumb

Už len dodám, že ak nie je notebook k internetu pripojený káblom, ale cez wifi k AP/routru, tak aj v tomto prípade sa dá na tej istej wifi karte zdielať internet pre iné zariadenia. Tento software dokáže používať wifi kartu v móde klient a zároveň z nej urobiť hotspot.