reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pád externího HDD

Mira1 (18)|20.6.2011 20:07
Externí HDD (Western Digital MyBook 500 GB) byl zapojen přes USB a v chodu, když jsem ho omylem shodil ze stolu. Nejdřív normálně fungoval, ale postupně šlo přečíst stále méně a méně souborů, až už nešlo otevřít nic a teď ho PC už ani nevidí jako další disk. Několik ITíků mi poradilo, ať ho zkusím zmrazit v mrazáku (dobře jsem ho nejdřív zabalil kvůli vlhkosti), ale nepomohlo ani hodinové, ani celonoční zmrazení. Je mi jasné, že jsem mu tím opakovaným spouštěním nepomohl, ale člověk je vždycky chytrý, až když je pozdě ...

Není na něm nic extra důležitého, zachránit bych chtěl jen nějaká videa a fotky dětí atd., háček je ovšem v tom, že je na něm i záloha firemní databáze klientů (tu zachraňovat nepotřebuji, ale prostě na tom disku je) se všemi údaji o obchodních případech, u které si nemohu dovolit, aby se dostala komukoliv do ruky. Vím, že riziko zneužití je téměř zanedbatelné, ale riskovat to nechci, to raději obětuji ta videa. Takže kdyby tady byl někdo, kdo se v tom vyzná a byl by ochoten se v tom pohrabat s tím, že bych mu u toho seděl za zády, a za nějaký rozumný bakšiš by mi těch pár věcí zkopíroval na druhý externí HDD, aniž by cokoliv kopíroval na svůj počítač, bylo by to super.