reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Materiály - routování/mikrotik

DrZelenka (2491)|18.7.2011 06:03
Potřeboval bych doporučit nějaký učebnice/skripta pro počítačový sítě. Hlavně mi jde o routování a bezdrátový sítě na mikrotiku.

Ve škole je nemám k dispozici a letní semestr (kdy budu mít možnost si předmět zapsat) je moc daleko (i ten zimní - potřebuju se to aspoň trochu naučit přes prázdniny).
Pabler (425)|18.7.2011 06:52
Skor by som odporucil studijne materialy pre CISCO CCNA kurz,
zaklady su tam solidne popisane co sa tyka mikrotikov, tak to funguje obdobne

ak sa ti nepodari zohnat original cisco material pre tento kurz (je dostupny pre ucastnikov kurzu ale verim ze je dade na webe ;) )
tak su dostupne aj alternativne materialy, jeden co sa mi velmi pozdaval bol CBT Nuggets ICND 1 a 2 videokurz (ICND je vlastne hybrid CCNA + CCENT)

chlap to pekne popisal a ukazal aj s ukazkou, takze perfektna nahrada za skolitela cisco kurzu
|Mio| (1333)|23.7.2011 15:21
Teda co treba udelat to nejjednodussi, tedy podivat se na web mikrotiku, na kterem Wiki s priklady, resenimi, konfiguraci a dalsi.

Nutnosti je ale znalost principu a struktur sitove komunikace a samozrejme anglictiny.
DrZelenka (2491)|24.7.2011 09:37
[quote=|Mio|;463007]Teda co treba udelat to nejjednodussi, tedy podivat se na web mikrotiku, na kterem Wiki s priklady, resenimi, konfiguraci a dalsi.

Nutnosti je ale znalost principu a struktur sitove komunikace a samozrejme anglictiny.[/quote]

Angličtina není vůbec problém, ale ty sítě trochu jo a proto jsem se hlavně ptal - udělat domácí síť, nastavit router atp. umím, ale pro wifi síť se stovkama klientů to musím umět pořádně a nestačí co jsem se naučil doma bez pořádných materiálů.

Díky oboum, teď si ještě najít čas a pořádně si to pročíst.
|Mio| (1333)|25.7.2011 20:01
Jestli se pouštíš do wifi sítě se stovkami klientů, tak zapomeň na sebevzdělávání a začni školením na mikrotiky přes i4wifi.

Pak to stejně chce někoho zkušeného a okoukat fígle a optimální řešení.

A pak budeš pokračovat na i4wifi školením na ISPAdminu :-))


Já se do toho dostával půl roku a můžu říct že je fakt brutalni občas překofirurovavaj sajt včetně klientu kvuli jedný špatný ůvaze .-), a úplně nejhorší je to dělat po někom jinym ktery si myslel že se to naučí sám.
DrZelenka (2491)|26.7.2011 10:48
[quote=|Mio|;463437]Jestli se pouštíš do wifi sítě se stovkami klientů, tak zapomeň na sebevzdělávání a začni školením na mikrotiky přes i4wifi.

Pak to stejně chce někoho zkušeného a okoukat fígle a optimální řešení.

A pak budeš pokračovat na i4wifi školením na ISPAdminu :-))


Já se do toho dostával půl roku a můžu říct že je fakt brutalni občas překofirurovavaj sajt včetně klientu kvuli jedný špatný ůvaze .-), a úplně nejhorší je to dělat po někom jinym ktery si myslel že se to naučí sám.[/quote]

Nn, známej má síť se 100mbit linkou na páteř a zatím dělám jen montáže. Jen co budu umět víc, tak budu víc dělat - ve škole budu mít v zimním semestru sítě 1 a sítě 2 budou až v letním, což je pro mě pozdě. Hlavně když mám o prázninách málo práce :)
Salamander (6177)|26.7.2011 14:08
jestli mate zajem, muzu vam ty materialy pro Cisco CCNA 1+2 podhodit ...
MartyMcFly (222)|26.7.2011 16:58
Mel by jsem nekde jeste mit nejaky material ze skoleni od i4wifi, zkusim ho najit jestli uz neskoncil v kosi.

Howk.