Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně   Fórum Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Čáry při vykreslování - GTX 560 Ti

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Dotaz Čáry při vykreslování - GTX 560 Ti

Dobrý den,
    mám novou grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 560 Ti (MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5/OC, PCI-E), ale mám s ní problém .. renderuje-li grafika něco přes DirectX či OpenGL, tak se při pohybu často zobrazuje horizontální čára (prosím, podívejte se na obrázky). Zkoušel jsem to ve Win7(64) i v Linuxu a děje se to v obou případech. Zkoušel jsem starší i nové ovladače. Dále jsem pak vyměnit kartu za ATI MSI R6950 a při stejné konfiguraci jela ATI bez problému.

Poraďte mi, prosím, kde může být chyba. Je to nějaká špatná konfigurace, ovladač, nějaký bug nebo může být poškozená grafická karta?

Děkuji
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 1.jpg 
Zobrazení: 168 
Velikost: 228.1 KB 
ID: 24603   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2.jpg 
Zobrazení: 140 
Velikost: 173.9 KB 
ID: 24604  

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Výchozí Re: Čáry při vykreslování - GTX 560 Ti

Máš zaplý vsync? Podle framerate 60 to vypadá že ano, přičemž právě vsync by měl tohle roztrhání obrazu řešit. Nicméně se ptám proto, že v programu Nvidia Inspector můžu hrabat do nastavení, které normálně v Nvidia Control panelu není přístupné - Frame rate limiter. No a pokud nastavím limit třeba na těch 60, ale nezapnu vsync, tak vidím na monitoru podobné hrůzy jaké vyfotils. Bylo by divné aby to v základu bylo zaplé, ale pokud jsi třeba měl nějakou vtipnou verzi ovladačů a při přeinstalování stále zachovával původní profil, není to nemožné
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 19-03-2012 v 22:36

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Jak zde bylo psano, je nutne zapnout Vsync. Omezi Ti to Frames na frekvenci monitoru, pak bude obraz cisty tedy bez tearingu.
    Desktop: Intel CoreDuo E8400@4.1Ghz+Noctua NH-D14, Asus P5Q Deluxe, Geil Ultra Plus 2x2GB 1066Mhz 5-5-5-15,MSI GTX275 Lightning + Twin Frozr II, Patriot Pyro 128GB, Samsung SpinPoint F1-1TB+F3-500GB+F2 EcoGreen-1.5TB+Seagate Barracuda-2TB,LG GH22LS+LG BH10LS,Cooler Master Real Power 620W+80,Cooler Master HAF932+Zalman MFC1 Plus,Logitech G15 a G9+Roccat Taito,Samsung P2450H,Genius SWF Silver 5005.5.1,Canon Pixma MG5250
    Notas: Acer TimelineX 5830TGPhone:Nokia N82 Navi: TomTom GO750

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Zapoměl jsem tuto důležitou skutečnost zmínit, omlouvám se ... ano, v-sync jsem měl zapnuté jak v ovladačích, tak ve hře. Už jsem to vyřešil.

Měl jsem připojený monitor na DVI a projektor na mini-HDMI - a to v režimu klonování. Vypnul jsem klonování na projektor a v režimu jedné obrazovky (nebo v rozšířené ploše) to jede bez tearingu.

Díky za tipy

PS: Kdybyste někdo měli tip, jak odstranit tearing při práci s více monitory, můžete sdílet.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Uživatelů prohlížejících téma: 1 (členů: 0, nepřihlášených: 1)

Podobná témata

1. Čáry přes monitor
    Od Misa_ v sekci Monitory
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 26-04-2011, 21:13
  2. problém vykreslování v Crysis
    Od patdevast v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 31-01-2011, 17:09
  3. Čáry na obrazovce
    Od filipdostal v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3