reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Čáry při vykreslování - GTX 560 Ti

DJ.Houba (7)|19.3.2012 20:42
Dobrý den,
mám novou grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 560 Ti (MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5/OC, PCI-E), ale mám s ní problém .. renderuje-li grafika něco přes DirectX či OpenGL, tak se při pohybu často zobrazuje horizontální čára (prosím, podívejte se na obrázky). Zkoušel jsem to ve Win7(64) i v Linuxu a děje se to v obou případech. Zkoušel jsem starší i nové ovladače. Dále jsem pak vyměnit kartu za ATI MSI R6950 a při stejné konfiguraci jela ATI bez problému.

Poraďte mi, prosím, kde může být chyba. Je to nějaká špatná konfigurace, ovladač, nějaký bug nebo může být poškozená grafická karta?

Děkuji
1.jpg 2.jpg
elpsycho (1602)|19.3.2012 21:25
Máš zaplý vsync? Podle framerate 60 to vypadá že ano, přičemž právě vsync by měl tohle roztrhání obrazu řešit. Nicméně se ptám proto, že v programu Nvidia Inspector můžu hrabat do nastavení, které normálně v Nvidia Control panelu není přístupné - Frame rate limiter. No a pokud nastavím limit třeba na těch 60, ale nezapnu vsync, tak vidím na monitoru podobné hrůzy jaké vyfotils. Bylo by divné aby to v základu bylo zaplé, ale pokud jsi třeba měl nějakou vtipnou verzi ovladačů a při přeinstalování stále zachovával původní profil, není to nemožné :)
Georginek (2957)|19.3.2012 21:35
Jak zde bylo psano, je nutne zapnout Vsync. Omezi Ti to Frames na frekvenci monitoru, pak bude obraz cisty tedy bez tearingu. ;)
DJ.Houba (7)|20.3.2012 01:27
Zapoměl jsem tuto důležitou skutečnost zmínit, omlouvám se ... ano, v-sync jsem měl zapnuté jak v ovladačích, tak ve hře. Už jsem to vyřešil.

Měl jsem připojený monitor na DVI a projektor na mini-HDMI - a to v režimu klonování. Vypnul jsem klonování na projektor a v režimu jedné obrazovky (nebo v rozšířené ploše) to jede bez tearingu.

Díky za tipy

PS: Kdybyste někdo měli tip, jak odstranit tearing při práci s více monitory, můžete sdílet.