reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s řešením v Excelu

kippp (2)|30.3.2012 13:46
Zdravím,
Potřeboval bych poradit s jedním problémem v Excelu. Řeším tabulku o nějakých 8000 řádcích a na každém řádku mám jednu buňku, která má vzorec závislí na jedné proměnné (vzorec vypadá asi nějak takto =a.x4+b.x3+c.x2+d.x+e), hodnoty a, b, c, d, e jsou konstanty, které si tam sám vkládám a tu proměnou x mám v další buňce a právě stým bych potřeboval poradit, jak mám udělat, aby se mi automaticky vypočítala ta buňka s tou proměnou, když vím, že ta rovnice má být rovna nule (0). Vím, že se to dá řešit řešitelem, ale počítá to jen pro jeden řádek, a když změním konstanty a, b, c, d, e, tak se mi to nezmění a to je to co bych potřeboval vyřešit, aby se ten výpočet dal zkopírovat na vše 8000 řádků a aby se ta proměnná x přepočítávala, když změním konstanty a, b, c, d, e… Zatím děkuji všem za každou radu…
j.albi (476)|30.3.2012 13:54
Vcelku jednoduché. Dělá se to tak, že se udělá jeden řádek v záznamu makra, použijí se relativní odkazy aby se to dalo použít na všechny řádky. A potom se to hodí do smyčky. Výpočet pro počet obsazených řádků:
Columns("A:A").Select
Pocet_radku = ActiveSheet.Cells(1).CurrentRegion.Rows.Count
kippp (2)|30.3.2012 19:05
Zdravím,
Přiložil jsem pár řádků daného souboru a chtěl jsem poprosit, jestli by neslo ukázat, jak se to dělá, protože to vůbec nechápu. Žádaný problém je na listu výpočty a ten vzorec je ve sloupci AD a proměnná x je ve sloupci AE. Zatím děkuji… PS: můj mail: [email]kippp@seznam.cz[/email]